Od jakiej pojemnosci Motoru zacząć???

16 Kwi 2009, 21:40

Witam. Jak uważacie od jakiej pojemności motory zacząć jeździć?
komisarz911
 

16 Kwi 2009, 21:43

Jak masz dobrze w glowie to obojetnie, jak nie panujesz nad soba to od 125cc.
DUCATI
Początkujący
 
Posty: 85

16 Kwi 2009, 21:53

no rozumiem i dzieki za odp. a co do glowy to moze i wariat jestem z tego co slyszalem na temat motorow ale co do jazdy na motorach podchodze ostroznie choc gadam inaczej ... i planuje zaczac jezdzic na 600 lub 750 albo odrazu nawet na 1000. chodz nie wiem co wybrac. moglby mi ktos doradzic?
komisarz911
 

17 Kwi 2009, 09:15

Jeżeli jeszcze wogóle nie jeździłeś na motorze,to nie radzę zaczynać od takich pojemnośći.Lepiej zacząć od jakichś mniejszych - np. 350.700,1000,to już są motory bardzo mocne i możesz mieć problem nawet ruszyć,a nie wspomnę już o jeździe czy hamowaniu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Kwi 2009, 12:02

No co ty gadasz.. jaki problem ruszyc... ?? Ja zaczynalem od 600, 60 km, nie mialem zadnych problemow, rok pozniej jechalem Hayabusa i nie widze wiekszych roznic przy ruszaniu...
DUCATI
Początkujący
 
Posty: 85

17 Kwi 2009, 13:13

no tez prawda jedni mowia ze od slabych zaczac a drudzy ze obojetnie i taz tak sadze ze silnik nie ma roznicy jak sie ma w glowie dobrze poukladane i ktos to chce jezdzic na motorach to sobia na poczatku nawet z tymi najmocniejszymi poradzi jednym slowem zalezy od czlowieka wg mnie:)
komisarz911
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Szkło i stal – nowe alternatywy
    Branża motoryzacyjna nieustannie się zmienia. Kwestie związane z elektryfikacją układów napędowych, autonomiczną jazdą czy cyfryzacją produkcji stanowią z jednej strony poważne wyzwanie dla producentów, z drugiej ...

17 Kwi 2009, 17:22

Ducati - jak to nie ma różnicy przy ruszaniu?Jest inna moc motoru i ruszanie,przyśpieszenie jest całkiem inne.Do tego dochodzi ciężar motoru.
Chyba nie chcesz mi powiedzieć,że np. ruszanie Jawą 350 to to samo co ruszanie np. Chondą o pojemnosci 800?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Kwi 2009, 19:04

MotoAlbercik napisał(a): ruszanie Jawą 350 to to samo co ruszanie np. Chondą o pojemnosci 800?

HHHHHHHHHondą.....
Jeśli to Twój 1 moto to jesli chodzi o pojemność 600 to polecam Yamahe Thundercat. Wygodnie sie nią jeździ. Proponuje tez Honde CBR. Może być F3 lub F4 tylko że jeżdząc na Hondzie Twoje ciało przyjmuje bardziej sportową pozycje i na pewno bedziesz odczuwał tego skutki. Podsumowując....kup sobie Yamahe.
Thunderace
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Wrocław

18 Kwi 2009, 21:00

dzieki za doradzanie Thunderace:) a co myslisz o yamaha r6? jako pierwszy motor? oczywiscie ma namysli 3 letniej maksimum nie wiem czemu tak ma ale mysle o bezpieczenstwie bo do starszych jakos nie mam zaufania.
komisarz911
 

18 Kwi 2009, 22:55

Albercik, jakimi motorami jezdziles ?
Przelozenia skrzyni biegow sa dostosowane do mocy silnika, nie ma problemu z ruszaniem. Co do wagi to sa motory o poj. 600 wazace prawie 200 kg, i sa o poj. 1000 wazace ok 150 kg. 125-ki pewnie sa troche lzejsze, wiec pewnie i poreczniejsze, nie sprawdzalem jeszcze...
DUCATI
Początkujący
 
Posty: 85

19 Kwi 2009, 07:44

No nie wiem czy nie ma takiej róznicy jako młody niedoświadczony kierowca niech przez przypadek pusic za szybko sprzegło to on zostanie a motor pojedzie bo z tego co proponujesz to ok 100 kucyków. Ja na początek proponował bym coś spokojniejszego a nie odrazu sportową maszyne a mianowice coś bardziej tyrystycznego niż sportowego np. Honda CBF 500 ładny motocykl i spokojnie wystarczy na początek takie jest moje zdanie. Jak nauczysz sie jezdzic to możesz dosiąść jakiś sportowy motocykl bo na kursie to nic tak naprawde się nie nauczysz tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

20 Kwi 2009, 06:24

odp do PrezesArtek: no tez prawada zlezy kto ma jakie podejscie do jezdzenia. bo mam kumpla co po zrobieniu prawaka odrazy kupil yamahe r1 i wcale nie mial problemow z niczym. takze widac ze zalezy od czlowieka jakie ma podejscie do tego co chce robic:) dziekuje za odp:) z częściami do motoru też nie ma problemu.
komisarz911
 

20 Kwi 2009, 08:59

Jakimi motorami jeździłem?Całe mnóstwo.A zaczynałem od motorowerów.Moim pierwszym była Wierchowina,motor to Jawa 350,a później gustowałem w Harleyah.Na motor przesiadłem się z Simsonka na Jawa 350.I nikt mi nie powie,że nie ma różnicy podczas ruszania i hamowania.A jak z Jawy 350 przesiadłem się na Suzuki GSX 1100,to już wogóle śmierć w oczach przy ruszaniu i hamowaniu jak się nie jest wrobionym i się siada pierwszy raz na taki motor.Przy ruszaniu można zostać na asfalcie,a motor pojedzie sobie do przeodu.I wcale o to nie trudno.A przy hamowaniu,to już nie wspomnę.Gdzie tam porównywać hamulca z Jawy 350 do Suzuki?I moc i przyspieszenie itd.
A teraz mam bardziej spokojny motor - Harley Davidson FLTR Road Glide.Ale i tak nie jest go łatwo prowadzić jak się wsiądzie na niego po raz pierwszy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Kwi 2009, 22:45

Jeśli chodzi o r6 to niestety nie miałem okazji nią jeździć. Powiem tylko, że to piękny motor. Przy kupnie musisz sprawdzic koniecznie jak działa skrzynia biegów. Wiem, że w niektórych R6 jest problem bodajże z 2 biegiem.
Thunderace
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Wrocław

21 Kwi 2009, 07:27

pierwsze slyche by byly problemy z biegami ale dzieki za podpowiedz. ale podobno jest problem z zarejestrowaniem niektorych yamah? to prawda? cos chyba w urzedach mowia ze nie podlegaj rejestracji czy jakos tak. ale czy to prawda to nie wiem tak kiedys slyszalem.
komisarz911