Odkupienie samochodu

27 Sty 2013, 15:11

Witam, mam taki problem, kolega kupil samochod w niemczech, przyjechal i zarejestrowal go tymczasowo (na miesiac na czerwonych blachach) zeby wszystko pozalatwiac. Tydzien pozniej dowiedzial sie ze wyjezdza za granice i ja chcialbym ten samochod od niego odkupic. Da sie tak wg? jakie dokumenty ja potrzebuje by go zarejestrowac na siebie?
Birendgraz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 12 07 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw caddy
Silnik: 2,0 sdi
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

27 Sty 2013, 17:25

Birendgraz napisał(a): Da sie tak wg?
A dlaczego nie.....Przeciez....
Birendgraz napisał(a):przyjechal i zarejestrowal go tymczasowo (na miesiac na czerwonych blachach) zeby wszystko pozalatwiac.
Musisz sie dowiedzieć od niego co juz ma załatwione tzn.UC,US,Ochrona środowiska,,,itp.
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

27 Sty 2013, 19:37

no ja sie wlasnie zastanawiam, czy te wszystkie oplaty to jego obowiazek ? czy spadnie to na mnie gdy samochod odkupie. chce uniknac sytuacjii kiedy to pani w okienku mi powie ze np akcyza nie zaplacona i musi ja zaplacic kolega a kolega daleko i do polski nie wraca.
Birendgraz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 12 07 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw caddy
Silnik: 2,0 sdi
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

27 Sty 2013, 21:06

Birendgraz napisał(a):no ja sie wlasnie zastanawiam, czy te wszystkie oplaty to jego obowiazek ?
Nie ma się co zastanawiać...Osoba sprowadzajaca samochód z zagranicy musi zaplacić:
1/ Akcyza-UC
2/ Podatek V25-US
3/ Recykling....
Kolego opcja szukaj a znajdziesz wszystko na necie... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

28 Sty 2013, 07:45

szukalem szukalem :) i powiedzcie co jesli on nie zaplacil np recyklingu, akcyzy obojetnie. czy ja bede mogl spokojnie auto zarejestrowac na siebie? czy pani w okienku powie ze nie zaplacone i zostane w "martwym" punkcie? Wybaczcie ze mecze, ale tu jest polska, nie chce wydac 20 tysi na auto ktore potem bedzie stalo niezarejestrowane w garazu bo ktos inny jakiejs oplaty nie dokonal.
Birendgraz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 12 07 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vw caddy
Silnik: 2,0 sdi
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

15 Mar 2014, 23:39

Witam .
Podepnę się pod ten temat bo jestem tu nowy i nie znajdę zakładki zadaj pytanie .
Kolega kupił samochód od znajomej na umowę kupna sprzedaży ale po tygodniu znalazł inne auto i to chce odsprzedać a ja chcę go kupić kolega nigdzie nie zgłaszał tej umowy kupna sprzedaży czy mogę odkupić to auto od niego pisząc kolejną umowę ale teraz z nim?
kobe
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 14 05 1986
Auto: volvo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris GRMN - hot hatch - specyfikacja techniczna
    Od czasu debiutu Toyoty Yaris GRMN podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie trwały intensywne prace mające na celu przygotowanie tego modelu do seryjnej produkcji. W centrum badawczym, zlokalizowanym w pobliżu ...
    Toyota ProAce - nowy samochód dostawczy
    Toyota ProAce będzie odpowiedzią koncernu na rosnące zapotrzebowanie rynku europejskiego na lekkie pojazdy użytkowe średnich rozmiarów. Nowy model będzie dostępny z możliwością wyboru dwóch długości i dwóch ...

16 Mar 2014, 08:04

Birendgraz napisał(a):szukalem szukalem :) i powiedzcie co jesli on nie zaplacil np recyklingu, akcyzy obojetnie. czy ja bede mogl spokojnie auto zarejestrowac na siebie? czy pani w okienku powie ze nie zaplacone i zostane w "martwym" punkcie?

Wtedy opłaty spadną na Ciebie. Dobrze się zastanów, bo to jest niemały koszt. Sam recykling - 500 zł.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

16 Mar 2014, 08:06

kobe napisał(a):Witam .
Podepnę się pod ten temat bo jestem tu nowy i nie znajdę zakładki zadaj pytanie .
Kolega kupił samochód od znajomej na umowę kupna sprzedaży ale po tygodniu znalazł inne auto i to chce odsprzedać a ja chcę go kupić kolega nigdzie nie zgłaszał tej umowy kupna sprzedaży czy mogę odkupić to auto od niego pisząc kolejną umowę ale teraz z nim?

Tak, możesz. W Wydziale Komunikacji będzie musiał przedstawiać dwie umowy. Między kobietą i kolegą, oraz między kolegą, a Tobą.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

16 Mar 2014, 08:22

Dzięki za odpowiedz bo nie byłem pewny jak to zrobić .
POZDRAWIAM.
kobe
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 14 05 1986
Auto: volvo