Odpala, ale nie ma reakcji na gaz !

23 Sty 2010, 20:00

Witam ! Chcialbym sie dowiedziec czy moze ktos z was moze mi pomoc...oto moj problem, ktroy ujawnil sie dzisiaj: auto to corsa b 1.0 12v na lancuchu 98 rok. Odpalam autko, normalnie odpalila za 1 razem, wrzucam jedynke naciskam gaz, puszczam sprzeglo i nic. Auto stoi w miejscu mimo ze jest na jedynce a sprzeglo puszczone calkowicie. Kiedy jest na luzie na predkosciomierzu jest pokazywana predkosci 15km, jak wcisne sprzeglo spada do 0, ktos ma jakis pomysl ?
corsabb
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: ldz
  • 23 Sty 2010, 20:04

    Skoro biegi ładnie wchodzą bez zgrzytów to najwidoczniej uszkodzony jest przegub i od tego radze zacząć.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    23 Sty 2010, 20:05

    tak inne biegi wchodza normalnie, bez zadnego oporu, przy czym na wyswietlaczu predkosci im wyzszy bieg tym wyzsza predkosc, mimo tego ze auto stoi. A ten przegob to duzo pieniedzy ?? jestem totalnym laikiem, dziekki za oddzew.
    corsabb
    Nowicjusz
     
    Posty: 9
    Miejscowość: ldz

    23 Sty 2010, 20:19

    To na 100% przegub koszt około 100zł lub 150zł
    Poproś kogoś niech odpali auto i wrzuci bieg a ty zerknij pod spód i sprawdź czy pół osie się kręcą - jesli tak to już masz pewność co do tego co napisałem.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    23 Sty 2010, 22:47

    corsabb napisał(a):tak inne biegi wchodza normalnie, bez zadnego oporu, przy czym na wyswietlaczu predkosci im wyzszy bieg tym wyzsza predkosc, mimo tego ze auto stoi. A ten przegob to duzo pieniedzy ?? jestem totalnym laikiem, dziekki za oddzew.
    zobacz na póloske czy nie wyskoczyła ze skrzyni biegów
    OWARZANY
    MR231PIZLI
    Nowicjusz
     
    Posty: 7
    Miejscowość: JAROSŁAW

    24 Sty 2010, 15:36

    jezeli to przegub, albo polos to moge to auto jutro normalnie zacholowac na lince do mechanika, jakies 5 km ? dzieki za pomoc
    corsabb
    Nowicjusz
     
    Posty: 9
    Miejscowość: ldz
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym?
      Sprawna wymiana koła w samochodzie wymaga pewnej praktyki, ale dobrym punktem wyjścia może być teoretyczne opanowanie tej operacji. Co jest niezbędne i w jakiej kolejności należy wykonywać poszczególne czynności? Wyjaśniamy ...
      [C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32
      Podstawowe kryteria zestawienia: - segment C - silnik benzynowy o mocy ponad 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 147 3.2 GTA - 250KM - Audi S3 ...

    24 Sty 2010, 16:09

    Tak bez problemu ( i odpal silnik wtedy hamulce działają)
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    27 Sty 2010, 15:02

    witam ponownie, auto odebrane od mechanika, wymienione: póloś, olej w skrzyni, termostat. kosztowalo mnie to wszystko 240zl, w Łodzi. Dziekuje bardzo za pomoc :)!
    corsabb
    Nowicjusz
     
    Posty: 9
    Miejscowość: ldz