Odpalał normalnie . Teraz trup, nie odpali wcale

Odpalał normalnie . Teraz trup, nie odpali wcale

06 Lis 2010, 01:11

Witam. kupiłem fiata punto II 2001r. 1,2 8v .
Rano odpalał dobrze jeździlem nim (ok.50km) z tym, że gdy odpalał lekko przygasał licznik (godzina, przbieg) ale odpał za pierwszym. Dziś pojechałem na cmentarz byłem na nim z 30-40min. podchodze do mojego fiacika a on zapalił złapał 900 obrotow i zgasł a później nic życia nie dawał.. nastepnie po jakiś 15 min. znów złapał 900 obrotów i mimo dodawania gazu zgasł. i tak nonstop. pompke słychac i jest wmiare nowa(3msc temu wymieniana).

paliwo na listwe wtrysku dostaje i cisnienie jest dobre bo nie można palcem utrzymać prawie . iskra jest . pompa dobra bo nawet przelożylem od drugiego punciaka. czujnik polożenia wału tez dobry przekładałem od drugiego.

Wymontowałem listwe wtryskowa i podlaczylem tak kabelki. Po przekreceniu za 1 razem poszła ładna mgiełka jak byc powinno ale już następnym razem nie szla wcale . raz na 10-15 min lekko psiknal któryś.

Pytanie brzmi czy to moze być centralka wtrysku ?

Dodam jeszcze, że auto miało problem z immobilizerem kiedys i jakaś nakładka została nałożona.

I co może być z przygasajacym licznikiem? bateria dobra a na innej pompie paliwa tak sie nie dzieje (dziwne wiem)

i do tego pytanie jeszcze czy jak wylacze(wykasuje) immobilizer to bede mogl używana centralke wtrysku zalozyc bez odkodowania ? ??
gebus
Nowicjusz

Miejscowość: lipno

Re: Odpalał normalnie . Teraz trup, nie odpali wcale

06 Lis 2010, 12:23

http://www.forumsamochodowe.pl/uwaga-vt36065.htm
Przeniesiono.
1. Sprawdz akumulator - napięcie ładowania, pobór prądu z aku na postoju
2. Sprawdz ten immo - muisz pojechać do mechanika żeby podłaczyć się pod komputer
W Punto bardzo częstą awarią są ECM i cewki zapłonowe.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Bezpieczna podróż na ferie zimowe Bezpieczna podróż na ferie zimowe
    Ferie są dla kierowców okresem wyjazdów rodzinnych w góry, na narty czy na wypoczynek. Wypadające w okresie zimowym podróże oznaczają trudne warunki na drogach, a co za tym idzie wymagają dobrego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006