Odtwarzanie muzyki z telefonu - Fiat Albea.

Odtwarzanie muzyki z telefonu - Fiat Albea.

03 Paź 2016, 09:58

Witam, mam Fiat Albea 1.2 2002 rocznik. W środku poprzedni właściciel wymieniał radio na Kenwood KDC-3024 4x50w. Teraz pytanie:
Jest jakaś opcja abym mógł odtwarzać muzykę z telefonu? Może być za pomocą kabla.
Nie wiem co wchodzi w grę, jakieś przejściówki czy coś? Z przodu nie mam wyjścia AUX.
Dzięki wielkie, pozdro
Mdozed
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 09 2015
Auto: Nie mam

Re: Odtwarzanie muzyki z telefonu - Fiat Albea.

24 Paź 2016, 22:15

Mdozed napisał(a):radio na Kenwood KDC-3024 4x50w. Teraz pytanie:
Jest jakaś opcja abym mógł odtwarzać muzykę z telefonu?
Twoje radyjko nie posiada wejścia AUX IN nie ma też wejścia na zmieniarkę. Myślę że najprostszym rozwiązaniem będzie kupienie transmitera FM/Bluetooth, dzięki któremu będziesz mógł odtwarzać muzykę z telefonu przez obecne radyjko i słyszeć ją w głośnikach swojego samochodu.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Paź 2016, 08:22

Dzięki dzięki za odpowiedź. Nie miałem z tym stycznosci więc zapytam:
http://allegro.pl/transmiter-fm-zestaw- ... 09761.html podłączam to pod zapalniczkę,a dalej? Jak to połączyć z radiem itd? Nie traci nie jakości muzyka wtedy? Pamiętam jedyne kiedyś (7lat temu) adapter-kasetowy z wyjściem jack, u kolegi i traciło trochę na jakości.
Mdozed
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 09 2015
Auto: Nie mam

25 Paź 2016, 12:35

Mdozed napisał(a):podłączam to pod zapalniczkę,a dalej? Jak to połączyć z radiem itd? Nie traci nie jakości muzyka wtedy?
Transmiter wkładasz do złącza zapalniczki łączysz z nim telefon przez BT lub kabel i następnie na transmiterze ustawiasz częstotliwość. Na koniec w radiu musisz znaleźć taką samą częstotliwość jak ustawiłeś na transmiterze i powinno wszystko grac jak włączysz na telefonie muzykę :)

Transmiter który podałeś parametry ma ok, ale jest no name ja bym wolał poszukać coś z firmy peiying, blow itp. Pamiętaj żeby miał A2DP tak jak ten co podałeś. Decyzja należy do Ciebie. Jakość dźwięku powinna całkiem dobra oczywiście nie będzie taka jak z płyty, ale rozwiązanie dosyć tanie i proste w zastosowaniu.

Jak się zdecydujesz już na konkretny model to daj znać czy będziesz zadowolony z użytkowania :)
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006