Odwołanie się w sprawie mandatu

Re: Odwołanie się w sprawie mandatu

03 Gru 2011, 13:39

tool napisał(a):tak, natomiast nigdy nie zdarza mi się przekraczać prędkości (to dowodzi moje czyste konto) a sytuacja była wyjątkowa. Nie jestem z tych którzy jeżdżą jak idioci a w sytuacji kiedy dostają mandat to szukają byle wytłumaczenia lub robią wszystko byle nie zapłacić. Jeśli jest takie prawo że można się odwołać, to chyba właśnie dotyczy to jakiś wyjątkowych sytuacji i niekoniecznie myślę tu o swojej, bo domyślam się że może bywają bardziej "ekstremalne"

Jest tak. Fotoradar zrobił Ci zdjęcie. Jako właściciel pojazdu dostajesz wezwanie na policję. Policjant na miejscu proponuje Ci mandat. Możesz go nie przyjąć i twierdzić, że to nie Ty kierowałeś autem (o ile oczywiście Twoja twarz na zdjęciu nie wyszła zbyt dobrze). Musisz jednak wskazać innego kierowcę. Jeżeli tego nie zrobisz, mandat dostaniesz Ty.

W tym momencie, gdy jeszcze nie przyjąłeś mandatu możesz tłumaczyć policjantowi swoją sytuację. Jeżeli podeprzesz to np. tym, że pokażesz mu akt zgonu ojca, to może zmiękczysz serce posterunkowego (warto próbować, bo nic na tym nie tracisz). Jeżeli posterunkowy okaże się służbistą, to mandatu możesz nie przyjąć. Wtedy sprawa trafia do sądu, gdzie będzie indywidualnie rozpatrywana i wtedy sędziemu też możesz próbować tłumaczyć powód swojego pośpiechu, to że byłeś w szoku i głębokim stresie.

Moim zdaniem jest to jednak gra nie warta świeczki. Obstawiam, że na 90% nic nie ugrasz.
Decyzja należy jednak do Ciebie :mrgreen:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer
  Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti