Ogromny ubytek oleju

Ogromny ubytek oleju

11 Sty 2017, 22:32

Witam, mam spory problem z Oplem Astrą H 1.4 benzyna + gaz. Przez miesiąc (przy przejechanych około 1500 km) zniknął mi prawie cały olej z silnika. Bagnet mokry tylko na 3 mm. Nie widać, żadnych wycieków. Trochę kremowej mazi pod korkiem. Płyn chłodniczy w normie. Wiem, że do roboty będą "szklanki" ale czy to może powodować takie ogromne zaniki oleju? Auto na luzie balansuje na obrotach (800-1000). Ktoś może coś poradzić? Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Ciekawy12
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Ogromny ubytek oleju

12 Sty 2017, 18:48

Witamy. Niestety jeśli nie widać wycieków z silnika oznacza to, że silnik go spala a to już niestety konieczność remontu bądź wymiany na inny silnik.
AutoConrad
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

Re: Ogromny ubytek oleju

13 Sty 2017, 17:39

Ciekawy12 napisał(a):Przez miesiąc (przy przejechanych około 1500 km) zniknął mi prawie cały olej z silnika. Bagnet mokry tylko na 3 mm
Sprawdź dokładnie ile, wlewając olej do poziomu ok. 3/4 na bagnecie między min. a max.
Powinieneś wykręcić świece i zerknąć jak wyglądają, możesz wrzucić zdjęcie.
Czy samochód kopci?

Tak duży pobór oleju może być przez pierścienie olejowe. Czy wcześniej silnik również brał dużo oleju? Ile musiałeś dolewać? Na jakim oleju jeździsz?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Rambler Marlin Rambler Marlin
    Rambler Marlin - samochód osobowy klasy średniej produkowany pod marką AMC (American Motors Corporation) w latach 1965–1967. Jedyną dostępną opcją nadwoziowa był 2-drzwiowy fastback, napęd przenoszony był na ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili