Około 10 -12 tys zł, wyższe zawieszenie - CRV?

04 Lip 2014, 09:47

Witam,
Interesuje mnie samochód o wyższym zawieszeniu (najlepiej SUV, jednak może to być sedan/hatchback wyżej zawieszony - codzienna jazda około 1.5 km po polnej drodze + zima itd dają w kość mojemu poczciwemu Lanosowi i jego zbyt niskiemu zawieszeniu :) )
Budżet około 10-12 tys zł, może zostać nieco powiększone w razie czego.
Interesuje mnie pojazd z LPG.
Zastanawiają mnie np. Honda CRV I lub Land Rover Freelander, ale jestem otwarty na wszelkie pomysły. Ktoś ma jakiś pomysł?
Matall
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Toruń

04 Lip 2014, 12:53

Może Suzuki Vitara?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Lip 2014, 12:57

Napisz coś więcej. Rownie dobrze możemy Ci zaproponować ładę nive, suzuki samurai, uaza jak i plastikowe suvy :yes:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Lip 2014, 14:12

Przecież widać po autach które rozważa, że nie szuka terenówki a po prostu czegoś z większym prześwitem i jakimkolwiek 4x4.
Dorzucę RAV 1 generacji, nawet cenowo nie wypada tak źle bo będzie w zbliżonym wieku do konkurentów tzn. z końca lat 90tych a poza niewielką praktycznością nie da się jej nic zarzucić, bardzo udany model.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Lip 2014, 15:54

Możesz zapuścić sieci na Grand Cherooke ZJ.
BK1928
Zaawansowany
 
Posty: 604
Prawo jazdy: 06 06 2014
Auto: Mercedes-Benz Klasy E W212
Silnik: E200 CDI 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

04 Lip 2014, 16:35

Też jestem za RAV-ką. Jeździłem kilka razy i naprawdę udany model, całkiem komfortowo nawet. Najlepiej benzyna
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RV-2 - sportowy kamper
    Wielkie sportowo-turystyczne coupe, które jednocześnie może pełnić rolę praktycznego domu na kółkach? Wszystko to brzmi bardzo nierealistycznie, ale ten samochód istniał naprawdę! Oto Toyota RV-2! Sportowy ...
    Wyjazd na wakacje samochodem – o czym pamiętać?
    Długo wyczekiwany po okresie kwarantanny czas wakacyjnych wyjazdów w końcu nadszedł. Z uwagi na bezpieczeństwo, o wiele więcej Polaków w tym roku zdecyduje się na podróże krajowe, by zobaczyć lokalne ...

04 Lip 2014, 16:42

Pod względem ekonomi lepsza będzie Toyota. A jak autor ma kasę na paliwo żeby karmić 5.9 Litrową V8 to niech kupuję Jeepa. Zakładając LPG zaoszczędzi kasę na tym ogromnym silniku. A jak autor chce mniejszy silnik to może postawić na 5.2 litrowy silnik z LPG lub bez albo na najmnieszy 4.0 litrowy silnik. Tylko nie polecam diesli.
BK1928
Zaawansowany
 
Posty: 604
Prawo jazdy: 06 06 2014
Auto: Mercedes-Benz Klasy E W212
Silnik: E200 CDI 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

05 Lip 2014, 07:30

Dokładnie jak napisał kolega powyżej - nie szukam terenówki a samochodu, który miałby większy prześwit i pozwolił bezproblemowo pokonywać polne drogi, ale bez ekstremów. 4x4 jak najbardziej mile widziane.
Jeep odpada ze względu na spalanie :)
RAV to ciekawa opcja, rzeczywiście o tym nie pomyślałem, a opinie są obiecujące.
Czy mają Panowie jakieś jeszcze pomysły? :)
Matall
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Toruń

05 Lip 2014, 08:19

Coś z tych :?:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki przykładowe
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Lip 2014, 09:05

Zainteresowały mnie 2 samochody z linków - Kia Sportage (już kiedyś słyszałem pozytywne opinie od znajomego mechanika który takim jeździ) oraz Hyunday Santa Fe (nigdy go nim nie jeździłem i nie słyszałem opinii - ale wygląda bardzo sympatycznie no i jego specyfikacja też wygląda ciekawie - zarówno moc silnika jak i wymiary, wyposażenie w przyzwoitej cenie). Czy możesz udzielić mi większej ilości informacji na temat tych samochodów? Chodzi mi przede wszystkim o ich awaryjność, ewentualne wrażenia z jazdy no i kwestię - polecasz czy jednak byś odradził? :)
Matall
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Toruń

05 Lip 2014, 09:14

O Sportage dużo nie wiem, ale chyba noisy coś tam wie więc dopytaj jego.
Santa Fe miał gościu na ulicy, upalał to na szosie, w terenie i nie narzekał. Mówił że części w przyzwoitych cenach prócz tych blacharskich. Raz przykurzył w drzewo i miał wgięte drzwi. Ciężko ponoć było dostać w kolorze i dobrej cenie :wink: Auto służyło mu bezawaryjnie cały czas :yes:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra