Olej Citroen Berlingo

05 Maj 2015, 13:49

Witam wszystkich. Jaki olej polecacie do Citroena Berlingo III 1.6 HDi ? I jaka ilość wchodzi ? Auto sprowadziłem z zagranicy i nie wiem co jest w nim zalane.
szark93
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Auto: Citroen Berlingo III
Silnik: 1.6 HDi
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2009

11 Maj 2015, 15:04

Do 1,6 HDI wchodzi niecałe 4 litry oleju. A jaki sobie wlejesz jak nie wiesz co jest w środku,to już na własną odpowiedzialność... :) Zazwyczaj w oryginale lało się oleje Total dla diesli z turbiną.W zależności od wyeksploatowania silnika ,trzeba by dobrać olej. Ten silnik jest wrażliwy na brak częstej wymiany olejowej. Absolutnie nieprzekraczalnym terminem jest przebieg 15 tys. Ja proponuję wymiany po 11-12 tys.
Weź się wstrzymaj z tą wymianą z miesiąc i zobacz czy silnik wymaga dolewek oleju. Jak będzie ok i ubytków nie zauważysz po 2 tys. km ,to ja bym zaryzykował normalny zwykły pełen syntetyk np. Total Quartz LONGLIFE 5W-30 dla diesli. Kosztuje ok 130 zł bańka.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Maj 2015, 08:08

Ja z kolei ryzykowałbym półsyntetyk,szczególnie jeżeli przebieg jest wysoki,pilnuj terminu i staraj się uzupełniać nawet co 10 tyś km,zobaczysz czy co przejechany 1 tyś nie będzie go brał,to bardzo istotna kwestia.
Petrostar
Początkujący
 
Posty: 220
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jakie silniki wybierają Europejczycy?
    Analitycy sygnalizują, że październik 2017 r. był momentem przełomowym pod względem wybieranego przez kierowców rodzaju paliwa. W ciągu tego miesiąca zarejestrowano ponad 619 tys. pojazdów z silnikami benzynowymi, ...