Olej i problem (VW POLO)

Olej i problem (VW POLO)

30 Sie 2011, 16:24

Jeżeli to nie ten dział to przepraszam.

Mam problem bo chciałem kupić na stacji olej Mobil Super 3000 X1 5W-40 lecz takiego nie było i kupiłem jakiegoś syntetyka Castrola też 5W-40. Mam pytanie czy te oleje mogę zmieszać? Czy mogę do tego Mobila dolać tego Castrola? Czy coś się może stać?
Gran3eR
Obserwowany

Auto: VW POLO 1,4

Re: Olej i problem (VW POLO)

30 Sie 2011, 19:44

Teoretycznie wszystko powinno być dobrze, nie powinno z tego nic wyniknąć. Ale na przyszłość Castrol to straszny chłam (syfi silnik), o wiele lepszy jest Mobil. Według mnie najlepsze oleje produkuje firma Q8, u nas niedostępna, najbliżej Czechy lub Niemcy.
adammtv
Aktywny

Miejscowość: Złoty Stok

31 Sie 2011, 07:08

Ok dzięki a co myślicie o olejach firmy ELF?

Czyli Castrola nie polecacie, dzięki będę wiedział na przyszłość.
Castrola nie polecacie a mi właśnie do skutera go polecają bo jeden z najlepszych i najtańszych - leje Castrol Power Racing 2T do wyżyłowanych silników i póki co dobrze się sprawuje.
Gran3eR
Obserwowany

Auto: VW POLO 1,4

27 Wrz 2011, 13:28

Olejów ELF nie należy się bać jakoś szczególnie bać, jednak cudów też nie ma co się po nich spodziewać. Ja odkąd Liqiu Moly jest dostępny w Polsce używam tylko ten.
Tomek11
Nowicjusz

Auto: VW Golf IV 2.0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód