Omega kombi czy Xsara Picasso

25 Kwi 2010, 12:57

Witam wszystkich- po raz pierwszy na forum wiec prosze o wyrozumialosc!!!!
Poniewaz przymierzam sie do zmiany autka (moja stara laguna zaczyna sie totalnie sypac)
wiec prosze o porady.
Dysponuje kwota ok 25tys
poszukuje autka dla 4osobowej rodziny z dosc obszernym bagaznikiem zeby od czasu do czasu dowiezdz conieco do malego sklepiku stad moj wybor padl na dwa autka:
citroen xsara picasso 1.6 hdi najlepiej 2004rok lub Omega kombi 2003r co do silnika nie mam pojecia?? Osobiscie bardziej stawialbym na citroena (bardziej nadaje sie dla rodziny i wiekszy bagaznik) ale boje sie troche francuzow - po przejsciach z moja lagunka!
ktore z tych autek wybrac, ktore jest mniej awaryjne, a moze jakies inne sugestie
z gory dzieki i pozdrawiam!
mikomag79
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: BYDGOSZCZ

25 Kwi 2010, 13:05

To Ty chyba nigdy w życiu Omegi Kombi nie widziałeś :smile: nie no bez urazy.W tej roli najlepiej sprawi sie Omega w kombiaku,nie dość że wnętrze ma bardzo przestronne to jeszcze bagażnik duży i pojemny,ogólnie auto świetnie nadaje sie dla jakiejś większej rodziny jak i do małego bizensu,a co do silnika to dobrą jednostką jest silnik DTi.
takie coś [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Kwi 2010, 13:32

Wiem kolego ze omega jest duza i dlatego zastanawiam sie nad jej zakupem! Fakt faktem ze nie mialem wiele wspolnego z zadnym z tych autek dlatego zwracam sie do was o rade! wiem ze to sa kilkuletnie autka ale chcialbym wybrac z tych dwoch to mniej awaryjne!
mikomag79
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: BYDGOSZCZ

25 Kwi 2010, 13:49

Ja bym brał Omege ale może ktoś co innego napisze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Kwi 2010, 15:38

A ja picasso bo mialem go przez 8 lat:) Bezproblemowe, komfortowe, przestronne auto ktore moze okazac sie tansze w eksploatacji niz omega. polecam raczej diesla 2,0 hdi bardziej dojrzala konstrukcja, male spalnaie dynamika wystarczajaca. 25k spokojnie wystarczy na zadbany model exclusive z 2003/4
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

25 Kwi 2010, 16:37

Ja też jestem za Omega.Kumpel śmiga już 3rok i jest zadowolony,to jest Omega C Kombi 2.2DTI ,rocznik 2001,musi mieć kombi bo ma własną działalność,ale nie o tym,mianowicie w tamte wakacje byliśmy w 4osoby tą Omega nad naszym morzem i musze przyznać że auto jest naprawde bardzo pojemne i przestronne we wnętrzu tak jak Barol napisał,auto było całe zapakowane (4osoby+bagaż) i mimo to świetnie dawał sobie rade,dobrze sie go prowadziło przy predkosciach powyżej 120km/h no i po przyjechaniu na miejsce nikt z nas nie narzekał,więc ja z czystym sumieniem moge polecić Omege.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi Lancer najbardziej niezawodnym modelem
    Mitsubishi Lancer zostało uznane przez specjalistów z firmy Warranty Direct za najbardziej niezawodny model ostatnich 15 lat. Obchodząca 15 urodziny firma poddała analizie ponad 200 tyś. aktualnych i wygasłych polis ...