Opel Astra 1.4 97r wymiana silnika

07 Mar 2010, 21:44

Witam.Tym razem mam takie pytanie do Was forumowicze. Chciałbym w takiej Astrze wymienić silnik o oznaczeniu X14NZ na większy o poj. 1.6 o oznaczeniu X16NZ Czy trzeba wymienić coś więcej niż komputer?

Chce wymienić bo w tym 1.4 coś głośno stukało zaraz pod głowicą.Dużej częstotliwości metaliczny stukot.

[ Dodano: Nie Mar 07, 2010 21:49 ]
Czy jest możliwe aby sworznie stukały w tłokach :?:
DAWID-89RW
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Chełmza
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Citroen BX 16 RS
  • 08 Mar 2010, 15:41

    DAWID-89RW napisał(a):Chce wymienić bo w tym 1.4 coś głośno stukało zaraz pod głowicą.Dużej częstotliwości metaliczny stukot.

    Pewnie tłoki uderzają o zawory - albo tak jak piszesz sworznie w tłokach się wyrobiły albo nalezy wyregulować luz na zaworach.
    Jęśli chodzi o przełożenie większego silnika - to może dojść jeszcze skrzynia biegów i oczywiście inne podzespoły silnika.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    08 Mar 2010, 16:52

    Wydaje mi się że nie opłaca się przekładać silnik. W papierach muszą być zmiany no i wypadałoby skrzynie od 1.6 dać żeby przełożenie było lepsze dla tego silnika. Ja pobawiłbym się z głowicą w tym silniku co masz. Może popychacze zaworów się kończą i klepią.
    lukaszkomza
    Początkujący
     
    Posty: 122
    Miejscowość: Więcbork
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Jak bezpiecznie holować samochód osobowy?
      Niezależnie od tego ile jeździmy samochodem dużo czy też mało nie możemy założyć, że nie przytrafi nam się awaria, która unieruchomi nasz pojazd. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie? Po ...