Opel Astra 1.8 16v - warto? Pomoc w zakupie.

01 Lut 2016, 10:15

Witam, od września szukam nowego samochodu, początkowo budżet był większy lecz potem postanowiłem go uszczuplić ze względu na inne potrzebniejsze wydatki. Więc musiałem wszystkie Lexusy i Audice odstawić i zainteresować się tańszymi wozidłami do 11k.


Moimi kryteriami była w miarę dobra dynamika przy optymalnym spalaniu. Od początku preferowałem benzynę, typ samochodu hatchback/sedan. Jeździć planuję w mieście ale mam w planach tysiąckilometrowe wypady za granicę.


Szukałem, szukałem, myślałem początkowo nad Peugeotem 406 bądź Hondą Accord VI, lecz w oko najbardziej wpadła mi Astra 1.8 16v. Jeśli wierzyć stronie autocentrum.pl wersja z silnikiem 125km jest dosyć dynamicznym samochodem ze spalaniem do zaakceptowania. Nie wiem czy to się sprawdza w realnym świecie, dlatego pytam się was o opinie dot. tego auta bo znawcą w sprawach samochodowych nie jestem. Dodatkowym plusem mogą być tanie części hę?

Oraz czy wogóle ten samochód mieści się w budżecie 11tysięcy, czy pasuje do moich kryteriów, czy występują jakieś awarie, plusy minusy - Bardzo bym prosił o wypowiedzenie się.


Ewentualnie pomoglibyście też z wyborem, jestem z Krakowa czyli obszar poszukiwań to małopolska, mogę też zajechać na śląsk,podlaskie,mazury (rodzina :D ). Inne województwa to jeśli mus.
matiuszek
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 03 09 2012
Auto: Renault Clio
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

01 Lut 2016, 20:57

Tutaj dość ciekawy egzemplarz [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Lut 2016, 11:09

a te?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (kierownica dość dziwna)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
matiuszek
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 03 09 2012
Auto: Renault Clio
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lut 2016, 20:59

Pierwsza jakaś dziwna i zalatuje młodzikiem (przednie lampy były raczej napewno dymione bo fabrycznie poliftowe były trochę jaśniejsze do tego lusterka tzw M3 look i kierownica od sporta ale samo auto sportem napewno nie było i nie jest).
Druga ładna,drzwi pasażera przednie miała malowane i o automacie była ostatnio spora dyskusja,sami użytkownicy chwalą ale mechanicy (w tym jeden "spec" z tego forum) odradza.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lut 2016, 18:31

a ten?

[link do Autotrader wygasł]

zdałem sobie sprawę,że szukanie wyłącznie silnika 125konnego jest bardzo trudne także postanowiłem także zaakceptować drugą wersję silnika 1.8, czyli 116km. Te modele też będę brał pod uwagę.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (ten agrotuning :( )

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
matiuszek
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 03 09 2012
Auto: Renault Clio
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lut 2016, 20:42

1.Walony przód i ktoś wsadził przedliftowe lampy.
2.Dużo photoshopa więc na miejscu może być różnie.
3.Koło OPC to nawet nie stało i śmieszna cena..
4.Wisi w ogłoszeniach od tamtego roku jeszcze..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czwarta generacja ikony RS: nowe Audi RS 6 Avant
    25 lat linii RS, 25 lat wysokowydajnych Audi kombi. Prezentując nowe Audi RS 6, Audi Sport otwiera nowy rozdział w historii usportowionego Avanta. Jeszcze więcej mocy w połączeniu ze zwiększoną dzięki systemowi mild hybrid ...

05 Lut 2016, 15:58

hmm a te?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (cena niska)

[link do oferty na Allegro wygasł] (zdjęcia są niżej w opisie)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
matiuszek
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 03 09 2012
Auto: Renault Clio
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

05 Lut 2016, 16:15

1 i ostatnia daj sobie spokój, ta 2 jeszcze ujdzie możesz obejrzeć :D
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Lut 2016, 16:25

[link do oferty na Allegro wygasł] a Bertone?

[link do oferty na Olx wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

05 Lut 2016, 18:37

W grę wchodzą tylko 5 drzwiowe hatchbacki/sedany
matiuszek
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 03 09 2012
Auto: Renault Clio
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lut 2016, 00:21

odświeżam
matiuszek
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 03 09 2012
Auto: Renault Clio
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lut 2016, 09:53

matiuszek napisał(a):Jeździć planuję w mieście ale mam w planach tysiąckilometrowe wypady za granicę.


Nie wyobrażam sobie 1000 km i więcej w Astrze G :no: Wróć do pomysłu z Peugeotem 406, ewentualnie rzuć okiem na Vectrę B lub Toyotę Avensis I (wersje przed 2000 r.).
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

06 Lut 2016, 10:34

Dokładnie, to auto się do tego nie nadaje. Do wypadów nad morze, w góry u nas w kraju da radę ale a granicę bym się tym za chiny nie ruszył. :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Lut 2016, 12:04

hmm w takim razie chyba bede musiał zmienić kryteria gdyż bardziej szukam samochodu do podróży za miasto anieżeli do jazdę po mieście. W Krakowie jest świetnie rozwinięta komunikacja miejska więc nic tylko korzystać

Astrę chyba odpuszczę ale chciałbym się tylko dowiedzieć, dlaczego odradzacie,gdyż jestem laikiem w sprawach samochodowych. Kwestia komfortu czy trwałości czy czego innego?


Co do innych samochodów to będę szukał tych większych które niby dadzą radę w trasie i potem powklejam linki do oceny :)



Rozważę Peugeota 406 lecz chciałbym także zastanowić się nad innymi markami. Honda Accord VI ? Mi się podoba lecz znajomy odradza,że jego accord podobno pali jak smok i chce sprzedać (sprzedaje za 6 tysięcy więc domyślam się że to spalanie z powodu jakiś wad :roll: )



co sądzicie o renault lagunie 2? Dużo modeli tej marki jest na sprzedaż w moich okolicach. W oko wpadł też audi a4 b5 lecz obawiam się spalania

Myślałem też o samochodziku z większym silnikem+lpg typu galant 2.5


Pomóżcie proszę, nie znam się na samochodach, znajomi się nie znają, jedynie wam ufam :D
matiuszek
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 03 09 2012
Auto: Renault Clio
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lut 2016, 13:05

Temat o Accordzie był wałkowany już setki razy,dobre egzemplarze zaczynają się od 8500-9000zł.
Lagunę II sobie odpuść bo to tzw królowa lawet.
A4 niestety drogie w utrzymaniu..

Możesz się rozejrzeć za Skodą Octavią 1.8/2.0,duże przestronne auto i wygodne,wykończenie też ok.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - masz pod nosem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012