Opel Astra 1.9cdti -drgania na wolnych obrotach, przy gaszeniu silnika

24 Lis 2015, 20:51

Witam, ostatnio zauważyłem, że na wolnych obrotach występują drgania, a znikają jeśli wcisnę sprzęgło lub dodam choć trochę gazu. Gdy gaszę silnik to trzęsie nim jak w traktorze, przy odpalaniu też, ale mniej. Przy ruszaniu czasem poszarpuje, może dlatego, że zbyt szybko puszczam sprzęgło.
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 158
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

25 Lis 2015, 06:34

A może dwumasa się kończy..? :) jest też opcja z uszkodzeniem poduszki pod silnikiem ewentualnie pod skrzynią biegów. jeśli silnik normalnie przyspiesza,to ja bym zaczął od tych elementów do sprawdzenia. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Lis 2015, 21:47

artur73 napisał(a):A może dwumasa się kończy..?


nie strasz :no:

te drgania są odczuwalne chyba tylko na ciepłym silniku, zacznę od sprawdzania poduszek. A jakie są objawy kończącej się dwumasy?
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 158
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

27 Lis 2015, 12:01

Bicie na sprzęgle na jałowym . Np kiedy pedał jest wciśnięty do połowy . To przy ruszaniu zazwyczaj pierwszy objaw. Czasem słychać tez metaliczne stukanie z komory silnikowej ,też na wolnych i na ciepłym silniku, czasem przy gaszeniu silnika. Poza tym jak mocno już jest dwumasa zużyta ,to podczas jazdy są kłopoty z niekomfortowym zapinaniem kolejnych biegów.
Nawet jak to dwumasa ,to jej koszt podmiany na regenerowaną ,to ok 650 zł. Tak jest przynajmniej u nas w Poznaniu. Tylko ,że ...w przypadku tych "robót" trzeba się dobrze zastanowić czy aby nie zrobić porządku z całym sprzęgłem przy okazji. Wtedy koszt całkowity z robotą ,to jakieś 1500 zł.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Lis 2015, 13:40

Widziałem już auto gdzie były podobne objawy, po wciśnięciu sprzęgła się uspokajało, tam niestety to była dwumasa. Jest jakaś słyszalna różnica przy gaszeniu silnika ze sprzęgłem i bez?
tomekk29
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 04 08 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Saab 95
Silnik: 2.3 t 185KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

27 Lis 2015, 15:31

tomekk29 napisał(a): Jest jakaś słyszalna różnica przy gaszeniu silnika ze sprzęgłem i bez?

szarpanie przy gaszeniu silnika, przy wciśniętym sprzęgle nie czuć szarpania, przynajmniej nie zawsze.

Ogólnie poza trochę głośniejszą pracą silnika( wydaje się, że tylko na ciepłym) słychać huczenie na 5 i 6 biegu szczególnie na 6 i głównie przy mniejszych obrotach, reszta biegów ok, dziś nagrałem filmik - wgrałem akurat moment filmu na 6 biegu, bo słychać ten dźwięk wyraźnie, ktoś mi powiedział, że to może być łożysko oporowe.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



I czasem gdy ruszam na 1 biegu to w połowie puszczania sprzęgła jest lekkie szarpanie tak jakbym za szybko puszczał sprzęgło. Na innych biegach nie ma tego.
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 158
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja
    Cześć, pokażę Wam jak działa glikometr przyrząd którym możemy przetestować temperaturę wrzenia i przemarzania płynu chłodniczego który znajduje się w układzie chłodzenia samochodu. Dlaczego warto kontrolować ...
    Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy
    Lexus to jedyna marka w segmencie premium oferująca aż pięć modeli SUV-ów, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika - w tym aż cztery z oszczędnym napędem hybrydowym. Najnowszym i najmniejszym w tej gamie jest ...

28 Lis 2015, 08:49

Łożysko oporowe to raczej szumi przy wciśniętym pedale sprzęgła. Dzieje się to za każdym razem kiedy się wciska sprzęgło. Śmierdzi mi to jednak dwumasą niestety... :roll:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

28 Lis 2015, 15:27

:no: w takim razie od czego mogą być takie szumy tylko na 5 i 6? Też przez dwumasę?
Ostatnio edytowany przez Robus, 30 Lis 2015, 10:20, edytowano w sumie 1 raz
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 158
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

29 Lis 2015, 18:37

Z tym tematem ci nie pomogę. natomiast szum od świec żarowych??? Raczej jak silnik zapali ,to układ podgrzewania (świec) nie pracuje i jest odłączony.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna