OPEL ASTRA 1993-nagłosnienie

OPEL ASTRA 1993-nagłosnienie

18 Mar 2009, 20:29

Witam. Jest to moj pierwszy post na tym forum i chcialem zaznaczyć że jestem troche zielony w tych tematach. moj problem jest nastepujacy:
ostatnio przejąłem po ojcu samochód opla astre 1,4i 1993 rocznik-sedan. Mniejsza o to...w aucie jest jeszcze stare radio na kasety...ktore nie odbiera nowsze stacje z wielkimi zakloceniami-np.radio eska. chcialem sie zapytac czy jest to wina radia czy tez moze anteny ? Druga sprawa....glosniki zamontowane sa fabryczne-w przednich drzwiach i sa fatalne, basu nie ma w ogole a jak sie pusci glosno muzyke to wszystko buczy...i chcialem sie zapytac jakie glosniki będą najlepsze by zamontowac je w przednie drzwi bez zadnych zmian w tapicerce ?? chodzi mi o jakies głosniki z w miare dobrym basem i ogolnie zeby grały jako tako. Nie wiem jakie głosniki moge tam zamontowac tym bardziej,że na allegro w dziale głosniki widze rózne wymiary tych głosnikow i nie wiem w jaki rozmiar celowac ..druga sprawa jak wyglada montaz takich glosnikow ? tzn jak sie zdejmuje tapicerke i jak te kable wszystkie polaczyc z radiem ??
wiem,że to moze sie wydawac dla was temat z przedszkola, ale jak juz mowilem jestem zielony w tym temacie i wszelka pomoc mile widziana
Z gory dziekuje :) :) :) :)
maniursko
Nowicjusz

Miejscowość: siemianowice śląskie

Re: OPEL ASTRA 1993-nagłosnienie

02 Kwi 2009, 20:53

Mi się wydaje, że to wszystko wina radia. Brak basów, zakłócenia. Miałem tak samo w samochodzie mojej mamy :) Wymieniłem radio i gra elegancko ;) nie trzeba było wymieniać ani anteny, ani głośników ;p a te głośniki oplowskie (orginalne) są z reguły dobrej jakości- znaczy się dźwięk dobry mają ;)
A tapicerkę to wydaje mi się, że trzeba najpierw odkręcić wszystkie te plastikowe części( rączka i klamka oraz rygielek) i tapicerkę wypiąć z zaczepów jeśli nie ma żadnych śrubek z boku ;p
Jakie głośniki ? Najlepiej weź linijkę i zmierz ich średnicę(o ile są one okrągłe xD). Potem wchodzisz na allegro i klikasz w odpowiednią zakładkę (np.[link wygasł]).
Ale z tego co wiem to jak wpiszesz nazwę samochodu w dziale głośniki to powinno wyskoczyć kilka pozycji z głośnikami dedykowanymi do tego właśnie modelu :)
Jak już wybierzesz i kupisz głośniki to nie robisz nic innego jak podłączasz nowe w miejsce starych :P
Mam nadzieję, że pomogłem :)
Pozdrawiam ;)
pavcio92
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...
    Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna? Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna?
    Wytworzenie momentu napędowego to dopiero połowa sukcesu samochodu – moment ten trzeba jeszcze przenieść na koła. By odbywało się to efektywnie i komfortowo, ŠKODA opracowała szeroką ofertę układów napędowych oraz skrzyń ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili