Opel Astra bertone duże spalanie

Opel Astra bertone duże spalanie

05 Maj 2016, 18:28

Witam wszystkich użytkowników. Dwa tygodnie temu zostałem posiadaczem opla astry bertone w cabrio :spoko: Astra sprowadzona, niby 109 tys km przebiegu. Postanowiłem zadbać o Astre. Rozrząd wymieniłem bo ostatnio był wieniany 70 tys km temu. Niby wszystko ładnie piękne ale astra bardzo dużo pali co dwa dni musze jechac na stacje benzynową i tankowac za minimum 50 zł a dziennie robie maksymalnie 25 km bo do pracy mam tyle w dwie strony. Silnik to 1.8 benzyna 125 km. Jak dla mnie to bardzo dużo bo z wpisów w internecie wynika, że powinna palic mniej..

Teraz opis objawów, które moga pomóc Nam w zdiagnozowaniu przyczyny:
- auto delikatnie szarpie przy zmianie biegów gdy obroty są w okolicy 1500 a ponad 2 tys obrotow jest ok
- autku brakuje troche mocy jak na ten silnik i to nie tylko moja opinia, powinno wciskac w fotel a jezdzi raczej spokojnie
- świece z tego co wyczytałem były wymieniane ostatnio z rozrządem bodajże czyli 70 tys km temu
- po odpaleniu na zimnym silniku obroty przez chwile falują w okolicy od 1 tys do 1,5 tys ale po chwili jest ok i pracuje stablinie
- klimy nie mam więc spalanie nie może być spowodowane przez nią
- jezdze raczej spokojnie, biegi zmieniam przy 2,5 tys obrotów rzadko kiedy przekraczam 3 tys obrotów przy jeździe.
- Niby silnik ok bo mechanik wymieniał rozrząd i nie miał żadnych uwag.

Olej, filtr powietrza i oleju również wymienilem

Ostatnio po jezdzie bardzo dziurawą drogą zapalił mi sie check engine, gdy zgasiłem auto i odpalilem na nowo kontrolka znikła :szok:
Kolejne pytanie mam dotyczące komputera pokładowego, moj ekran pokazuje tylko godzine, temperature i date, możliwe że nie mam wbudowanego komputera który pokazuje średnie spalanie? :zalamany: jesli sie myle to jak włączyć to aby uzyskac srednie spalanie?
Chce zadbac o te auto bo jestem w nim zakochany ale chcialbym te pieniądze zamiast wydawac na paliwo to wkładac w moje autko.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakieś rady :jupi:
jedziu
Nowicjusz

Auto: Opel Astra Bertone

Re: Opel Astra bertone duże spalanie

05 Maj 2016, 18:39

Czyli ile ci pali, a ile powinien według danych z internetu ?
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

05 Maj 2016, 18:45

powinien kolo 8-9 a ostatni mierzone to 13,85 l/100 km
jedziu
Nowicjusz

05 Maj 2016, 18:50

Na spalanie ma wpływ masa czynników, o której czlowiek nawet nie myśli np:
1. rozmiar kół + ciśnienie w oponach
2. sprawność hamulców (nie mogą być zapieczone i trzymać kół)
3. wożenie niepotrzebnych przedmiotów w aucie (klamoty)
4. posiadanie bagażnika na dachu
5. czystość filtra powietrza
6. drożność katalizatora i sprawność działania EGRa
7. technika jazdy
8. rodzaj zastosowanego oleju w silniku, skrzyni (w mniejszym stopniu w układzie wspomagania)
9. stosowane do oleju dodatki zmniejszające tarcie wewnętrzne silnika/skrzyni lub ich brak
10. używanie odbiorników energii elektrycznej w aucie
11. stan ogólny silnika/kompresja

Mając wszystko dopięte na ostatni guzik mozna liczyć na znaczny spadek zuzycia paliwa, na twoim miejscu jednak pojechałbym do mechanika i poprosił o skontrolowanie stanu przepływomierza i sondy lambda.
Anjin
Aktywny

05 Maj 2016, 18:54

Dzięki bardzo za konkretną odpowiedz. Tez tak myślałem o przepływomierzu, jutro jade na komputer to moze cos pokaże.
jedziu
Nowicjusz

05 Maj 2016, 18:56

Super ! Komputer powinien cos podpowiedzieć, daj znać.
Anjin
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Instalacje LPG i ich generacje Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...
    Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa
    Toyota Prius czwartej generacji już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swą aerodynamiczną sylwetką. I nie jest to tylko subiektywne wrażenie, ponieważ dzięki starannemu zoptymalizowaniu kształtów nadwozia projektantom ...

• Re: Opel Astra bertone duże spalanie

05 Maj 2016, 20:11

a czy to możliwe aby był uszkodzony sterownik silinka ECM? wysokie spalanie?
    jedziu
    Nowicjusz

05 Maj 2016, 20:34

Jedż do mechanika i podłącz się pod komputer. Tylko poszukaj sobie naprawdę kumatego mechanika, który jest dobrym diagnostą - nie takiego co komputer wykorzystuje tylko do odczytu i kasowania błędów. Musi on sprawdzić parametry pracy silnika i wyciągnąć odpowiednie wnioski.
    Oprócz tego weź pod uwagę to, że tam i spowrotem masz 25 km, czyli 12,5 w jedną stronę. Większość tej drogi jedziesz więc na ssaniu. Oczywiście ono maleje w miarę nagrzewania się silnika, ale jednak jedziesz na ssaniu. Żeby sprawdzić ile tak naprawdę ci pali, musiałbyś zatankować auto do pełna i przejechać 100km, najlepiej zaczynając jazdę od całkowicie zimnego silnika i żeby była to jazda mieszana, a więc troszkę miasta i troszkę jakiejś dwupasmówki. Po przejechaniu 100km lejesz znowu pod korek i tyle ile wlałeś tyle ci pali na 100km.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

07 Maj 2016, 10:40

Byłem na komputerze i niby wykryl tylko bład 1606 ale po skasowaniu i po paru godzinach juz nie wyskakuje błąd. Ale nadal jest brak mocy jak na 1.8 benzyne no i dużo paliwa ubywa ;/ juz nie wiem sam :/ :/
    jedziu
    Nowicjusz

07 Maj 2016, 12:01

A sprawdziłeś wszystko to, co powyżej ci napisałem punkt po punkcie ? Najgorzej może szponcić zatkany katalizator lub "trzymające" hamulce, ale pozostałe punkty też mają znaczenie.
    Anjin
    Aktywny

07 Maj 2016, 12:56

Większość sprawdziłem, a może to byc wina całego ukladu zaplonowego? pewnie nie były dawno wymieniane kable i swiece. NIe wiem jak sprawdzic katalizator :/
    jedziu
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Zawody Monster Truck w Polsce, 41
      Volkswagen Passat 2012 : 2
      Zawody w paleniu gumy i publiczność
      Miasteczko samochodów kempnigowych