Opel Astra Cena i silnik

[Opel Astra] Cena i silnik

03 Maj 2007, 09:10

Witam.

Zamierzam kupić Opla Astrę sedan: rocznik 1996,115 000 km, 1400cm3, benzyna, autoalarm, poduszka powietrzna, radio + CD, garażowany, cena 9,5 tyś. Obecny właściciel twierdzi że stan techniczny samochodu jest bdb. Czy cena samochodu jest odpowiednia. Zdarzyło mi się znaleźć kilka samochodów nieco młodszych lub z gazem za nie więcej niż 9 tyś.

I jeszcze jedno pytanie znalazłem na tym forum wypowiedź że wersje z silnikiem 1.6 są lepsze od 1.4. Dlaczego? chyba nie pod względem ekonomicznym. Czy wersja 1.4 jest dużo słabsza. Zamierzam często jeździć pod dość bystrą górkę z pełnym stanem.

Z góry dzięki za odpowiedzi
deacase
Nowicjusz

Miejscowość: z gór

Re: [Opel Astra] Cena i silnik

03 Maj 2007, 09:31

Jeśli zamierzasz podróżować z pełną obsadą, to silnik 1,4 może sobie nie radzić. !,6 jest zdecydowanie lepszy pod tym względem, a już całkiem dobrze byłoby z 1,8 - jeśli nie przeszkadza Ci wyższe OC.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny

Miejscowość: Poznań

Re: [Opel Astra] Cena i silnik

03 Maj 2007, 18:18

1.4 potrafi spalić więćej niż 1.6 :) silnik 1.4 to kompletna pomyłka w tym samochodzie...niewspominając już o 1.2....

silnikiem 1.4 miałem przyjemnść jeździdź...o elastycznośći to lepiej nie myśleć.przyspieszenie?-można powiedziedź że występuje w tym samochodzie zanik tej wielkośći. V max nie wiem bo nie miałem cierpliwośći tym jeździdź.porażka. słysząłem żę wersja Twin cam juz troszkę lepsza jest ale nie miałem przyjemności tym jeździdż. Astra II ma podobno juz ocynkowane blachy co przemawia za nią. ale nie z silnikiem 1.4...ak nie chcesz żałować to zostaw ją w spokoju
ZZZ-zakuć ,zaturbić, zapi***alać
misiekemeryt160
Początkujący

Miejscowość: DZIAŁDOWO
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód