Opel astra Duże spalanie Czarne świece

Opel astra Duże spalanie Czarne świece

21 Lut 2010, 12:39

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość za wszelkie utrudnienia przepraszam

mam bardzo dziwny problem posiadam opla astre z 1992 1.4 na jedno punkcie autko pali za pierwszym razem obroty wzrastają do 1,5 tys spadają na 1 tys po chwili zapala się żółta kontrolka (taki silnik) i z rury straszy czarny dym aż sadza się wydobywa czarna ale auto nie przerywa ciągnie ładnie nie gaśnie zero oznak usterki po wykręceniu świec wszystkie 4 czarne w oleju a auto chodzi prawidłowo tylko spala na 100 km / około 14 l przy normalnej jedzie nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną usterki i dziwne że auto pali bez problemu a świece czarne wszystkie 4

Pozdrawiam
Maersk
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin
  • Re: Opel astra Duże spalanie Czarne świece

21 Lut 2010, 13:19

Zapala się kontrolka sygnalizująca przejście komputera silnika w tryb awaryjny.Trzeba odczytać błędy i będzie wiadomo co się dzieje.
    Bez tego to jest wróżenie i można wymienić połowę samochodu .
    A ten czarny dym sugeruje bardzo bogatą mieszankę w paliwo.
    Podaj rocznik i typ silnika
    woj4
    Nowicjusz

Miejscowość: lubelskie

Re: Opel astra Duże spalanie Czarne świece

21 Lut 2010, 15:06

za bardzo nie wiem ale wydaje mi się C 14SE < oznaczenie silnika i sam jestem zdziwiony że auto może pracować jeździć bez zarzutu skoro nie pali na żadną świece jeszcze do tej usterki po wykręceniu świec wyczyszczeniu i wkręceniu wystarczy 3 razy zapalić zgasić i wykręcić świece i dalej czarne są
    Maersk
    Nowicjusz

21 Lut 2010, 15:37

W tym linku masz podane gdzie szukać gniazda diagnostycznego i jak czytać błędy http://www.forumsamochodowe.pl/opel-ast ... t22806.htm
    Ja będziesz miał nr.błędów to pisz
    woj4
    Nowicjusz

22 Lut 2010, 18:49

dziś byłem u mechanika stwierdził bez komputera po objawach ze auto jeździ cały czas z włączonym saniem zasugerował wyczyszczenie silnika krokowego a jeżeli to nie pomoże to zrobić inny obieg manualnie włączanie i wyłączanie sania ale teraz pytanie czy można w oplu coś takiego wykonać powiedział tez ze zalewanie świec jest dlatego zbyt duża dawka paliwa ???
    Maersk
    Nowicjusz

22 Lut 2010, 19:05

tak, swiece masz czarne, bo samochod nie jest w stanie przepalic tego co mu komp podaje. Walniety masz jakis czujnik - w pierwszej kolejnosci sonda lambda i czujnik temperatury plynu podajacy sygnal do kompa.
    mala88
    Nowicjusz

Miejscowość: Poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.
    Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
    Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...

• Re: Opel astra Duże spalanie Czarne świece

22 Lut 2010, 19:29

Ale po co tak kombinować i zgadywać.Zczytanie błędów nie jest trudne,a będziesz wiedział co zrobić i nie będziesz placił pięć razy za różne diagnozy u mechaników.
    Po to jest tak kontrolka i po to się zapala,żebyś wiedział co się popsuło,a nie wróżył co się mogło stać.
    woj4
    Nowicjusz

22 Lut 2010, 20:16

w sumie to racja jutro lub pojutrze dam znać pojadę i napisze usterki co i jak tam jest a tak poza nawiasem jaki olej zastosować do opla astry 1.6 8 v ponad 260 tys km przejechane już cały czas był stosowany lotos mineralny 15w40 czy np lepiej będzie zastosować castrol jakiś do 100 zł czy może mobil1.

z góry dzięki za pomoc. :smile:
    :smile:
    Maersk
    Nowicjusz

22 Lut 2010, 21:23

Jak tyle czasu miał mineralny to lej mineralny.Co do firmy to trudno radzić.Całkiem niezłym rozwiązaniem byłby np.
    [link wygasł]
    ale moim zdaniem lotos też może być
    woj4
    Nowicjusz

24 Lut 2010, 16:35

Witam ponownie dziś chciałem jechać na komputer wsiadam do auta próbuje zapalić i nic kręcę silnikiem kilka razy nagle wyrwało korek spustowy oleju i bagnet i dym szedł nie wiem co może być za przyczyna takich hmmm a kable zapłonowe od kopułki ustawia sie od palca rozdzielacza w sumie to 1342 taka kolejność ? i auto nie pali :(

[ Dodano: Sro Lut 24, 2010 19:09 ]
    :)) zrobiłem teraz mam takie pytanie komputer wykazał tyle że auto jeździ cały czas na saniu ale nie podali kodu błędu nic mechanik u którego byłem stwierdził po badaniu komputerem ze sannie włącza sie i nie wyłącza

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 11:27 ]
    dziś rano poszedłem do auta mojego ojca on ma opla astre 1.6 8 v z 1992 roku autko chodziło idealnie wszystko było dobrze nic się nie działo. na wrzucie umieściłem zdjęcie
    problemu po odłączeniu kostki od tego urządzenia i zapaleniu silnika odrazu palił się silnik żółty po wyłączeniu silnika podłączeniu kostki i ponownym zapaleniu taki sam problem jak w moim oplu obroty wzrastają na 1.5 tys spadają i zapala się silnik i wszystkie świece czarne :(( dobija mnie już to ale proszę o pomoc

tu jest zamieszczone zdjęcie
    http://w793.wrzuta.pl/obraz/7A4N9JdEowU/p1010845%5C

[ Dodano: Nie Lut 28, 2010 16:31 ]
    Witam mam pytanie gdzie znajduje Czujnik bezwzględnego ciśnienia w kolektorze wlotowym
    Maersk
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili