Opel astra F 95 problem z głośnikiem

Opel astra F 95 problem z głośnikiem

01 Mar 2009, 22:08

Witam mam taki troche dziwny problem ! Juz go przedstawiam .
Jakis czas temu (okolo 2 miesiecy temu)zamontowalem glosnik ktorego niebylo po odebraniu samochodu z naprawy ale to nie wazne ! Wiec zamontowalem go wszystko gralo super ale ku mojemu zdziwieniu glosnik nagle przestal grac troche wkurzony zdjelem oslone i zauwazylem ze glosnik wyglada jak by ktos go przecial nozem ! Zawieszenie gorne bylo do okola glosnika rozerwane ! Rozmawialem z kolega ktory sie zna na samochodach powiedzialem mu o tym . Powiedzial ze prawdopodobnie albo drzwi sa krzywe albo rama ! Troche sie zdziwilem bo przeciez co ma glosnik do ramy samochodu ! Prosil bym was o pomoc zebyscie mi pomogli rozwiklac ta zagadke . Z gory dzieki :D
Ostatnio edytowany przez Kassperek 02 Mar 2009, 18:16, edytowano w sumie 2 razy
Kassperek
Nowicjusz

Miejscowość: Kluczbork

Opel astra F 95

02 Mar 2009, 15:52

Pękła ci membrana.Spowodowane to mogło być tym,że źle dobrałeś głośnik do radia i zazwyczaj w takiej sytuacji niskie tony(basy) rozrywają membranę.Inną przyczyną mogło być to,że do głośnika dostała się woda i membrana zamokła i wystarczyło tylko troszkę niskich tonów,a nawet wysokich troszkę głośniejszych i rozmokła membrana poprostu pod wpływem drgń pękła i oderwała się od zawieszenia.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Re: Opel astra F 95

02 Mar 2009, 18:14

aha bo juz sie balem ze to cos z samochodem :) niestety bede musial znów sciagac tapicerke z drzwi i kupic nowy glosnik :) aha glosnik byl orginalny oplowski chyba nawet z tego samoego roku co moje auto . a i wczoraj gadalem z ojcem i powiedzial ze tego typu samochody niemaja juz ram hehe :) tylko nadwozie samonosne :) dobra dzieki z pomoc ! narq
Opel Astra F z 1995r 1,7TD | Renault Kangoo 1.5dCi z 12.2005 roku i Opel Corsa 1.4 z 1997 roku
Kassperek
Nowicjusz

Re: Opel astra F 95 problem z głośnikiem

04 Mar 2009, 23:06

heh ja za to mam problem właśnie z radiem bez płyt .. w Astrze 97' sedan firmowe radio Blaupunkt jest tylko na kasety po włożeniu adaptera kasetowego.. i podłączeniu słychać klasyczne 'tykanie' podczas gdy leci piosenka przerzuca sie z 'tape 1 na tape 2' nie idzie normalnie słuchać :/ Pewnie przyczyną jest radio ? Bo adapter dziala poprawnie..
Kocham zapierdalać :)
Bad_Boy88
Nowicjusz

05 Mar 2009, 17:11

niewiem ja bym sprawdzil jeszcze raz adapter badz kupil nowy :) bo jezeli muzyka gra to radio dziala poprawnie ale kiedys tez mialem taki przypadek w radiu z golfa 2 albo audi 80 no niepamitam juz ale tez tak sie dzialo kaseta przeskakiwala z tape1 na tape2 i tak caly czas ale nic nie tykalo i muzyka nie grala . ja tam bym kupil adapter nowy badz cos takiego: [link wygasł]
przy tym napewno nic nie bedzie tykac :D pozdrawiam
Opel Astra F z 1995r 1,7TD | Renault Kangoo 1.5dCi z 12.2005 roku i Opel Corsa 1.4 z 1997 roku
Kassperek
Nowicjusz

05 Mar 2009, 22:04

Hmm no adapter jest dobry to chyba te radio tak mi się wydaje akurat przy kasetach nawala, bo np na wybojach gdy dajmy na to leci rmf i jest no mocniejsza koleina dająca sie odczuć bardziej to ze stacji przeskakuje na tape1.. ale radio nadal gra trzeba tylko zmieniać żeby znów byla widoczna częstotliwość.. hmm no a muzyki z mp3 przez adapter nie idzie posłuchać :(
Kocham zapierdalać :)
Bad_Boy88
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...
    Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

• Re: Opel astra F 95 problem z głośnikiem

06 Mar 2009, 15:53

a zastanawiales sie nad nowym radiem ?? albo tym transmiterem ?? w tamtym poscie .
    Kassperek
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili