Opel astra F 95 problem z głośnikiem

01 Mar 2009, 22:08

Witam mam taki troche dziwny problem ! Juz go przedstawiam .
Jakis czas temu (okolo 2 miesiecy temu)zamontowalem glosnik ktorego niebylo po odebraniu samochodu z naprawy ale to nie wazne ! Wiec zamontowalem go wszystko gralo super ale ku mojemu zdziwieniu glosnik nagle przestal grac troche wkurzony zdjelem oslone i zauwazylem ze glosnik wyglada jak by ktos go przecial nozem ! Zawieszenie gorne bylo do okola glosnika rozerwane ! Rozmawialem z kolega ktory sie zna na samochodach powiedzialem mu o tym . Powiedzial ze prawdopodobnie albo drzwi sa krzywe albo rama ! Troche sie zdziwilem bo przeciez co ma glosnik do ramy samochodu ! Prosil bym was o pomoc zebyscie mi pomogli rozwiklac ta zagadke . Z gory dzieki :D
Ostatnio edytowany przez Kassperek 02 Mar 2009, 18:16, edytowano w sumie 2 razy
Kassperek
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Kluczbork

02 Mar 2009, 15:52

Pękła ci membrana.Spowodowane to mogło być tym,że źle dobrałeś głośnik do radia i zazwyczaj w takiej sytuacji niskie tony(basy) rozrywają membranę.Inną przyczyną mogło być to,że do głośnika dostała się woda i membrana zamokła i wystarczyło tylko troszkę niskich tonów,a nawet wysokich troszkę głośniejszych i rozmokła membrana poprostu pod wpływem drgń pękła i oderwała się od zawieszenia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Mar 2009, 18:14

aha bo juz sie balem ze to cos z samochodem :) niestety bede musial znów sciagac tapicerke z drzwi i kupic nowy glosnik :) aha glosnik byl orginalny oplowski chyba nawet z tego samoego roku co moje auto . a i wczoraj gadalem z ojcem i powiedzial ze tego typu samochody niemaja juz ram hehe :) tylko nadwozie samonosne :) dobra dzieki z pomoc ! narq
Opel Astra F z 1995r 1,7TD | Renault Kangoo 1.5dCi z 12.2005 roku i Opel Corsa 1.4 z 1997 roku
Kassperek
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Kluczbork

04 Mar 2009, 23:06

heh ja za to mam problem właśnie z radiem bez płyt .. w Astrze 97' sedan firmowe radio Blaupunkt jest tylko na kasety po włożeniu adaptera kasetowego.. i podłączeniu słychać klasyczne 'tykanie' podczas gdy leci piosenka przerzuca sie z 'tape 1 na tape 2' nie idzie normalnie słuchać :/ Pewnie przyczyną jest radio ? Bo adapter dziala poprawnie..
Kocham zapierdalać :)
Bad_Boy88
Nowicjusz
 
Posty: 6

05 Mar 2009, 17:11

niewiem ja bym sprawdzil jeszcze raz adapter badz kupil nowy :) bo jezeli muzyka gra to radio dziala poprawnie ale kiedys tez mialem taki przypadek w radiu z golfa 2 albo audi 80 no niepamitam juz ale tez tak sie dzialo kaseta przeskakiwala z tape1 na tape2 i tak caly czas ale nic nie tykalo i muzyka nie grala . ja tam bym kupil adapter nowy badz cos takiego: [link do oferty na Allegro wygasł]
przy tym napewno nic nie bedzie tykac :D pozdrawiam
Opel Astra F z 1995r 1,7TD | Renault Kangoo 1.5dCi z 12.2005 roku i Opel Corsa 1.4 z 1997 roku
Kassperek
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Kluczbork

05 Mar 2009, 22:04

Hmm no adapter jest dobry to chyba te radio tak mi się wydaje akurat przy kasetach nawala, bo np na wybojach gdy dajmy na to leci rmf i jest no mocniejsza koleina dająca sie odczuć bardziej to ze stacji przeskakuje na tape1.. ale radio nadal gra trzeba tylko zmieniać żeby znów byla widoczna częstotliwość.. hmm no a muzyki z mp3 przez adapter nie idzie posłuchać :(
Kocham zapierdalać :)
Bad_Boy88
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus NX - najpopularniejszy SUV Lexusa w Polsce
    Zaprezentowany w 2014 roku model NX stanowi 40 proc. całkowitej sprzedaży japońskiej marki. Ma 4 640 mm długości i 1 645 mm wysokości. Pod maską może pracować jeden z dwóch napędów. Pierwszy to hybryda z 2,5-litrowym ...

06 Mar 2009, 15:53

a zastanawiales sie nad nowym radiem ?? albo tym transmiterem ?? w tamtym poscie .
Opel Astra F z 1995r 1,7TD | Renault Kangoo 1.5dCi z 12.2005 roku i Opel Corsa 1.4 z 1997 roku
Kassperek
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Kluczbork