Opel Astra G - Kontrolka naładowania akumulatora

Opel Astra G - Kontrolka naładowania akumulatora

07 Sty 2017, 22:00

No witam.

Otóż jak wygląda sytuacja:
Wszyscy wiedzą, ze teraz były duże mrozy (po -20 stopni). Ja, jako że nie mam dostępu do garażu, byłem zmuszony zostawić samochód na tym zimnie (zresztą zawsze jestem do tego zmuszony i samochód po prostu stoi na dworze).
Postanowiłem dzisiaj go użyć, bo musiałem jechać do sklepu i co się stało:

Pomijam to, że nie reagował system spryskiwaczy, ale to pewnie jakoś odtaje jak się zrobią cieplejsze temperatury. Nie wiem czy się w sumie tym martwić, czy to zostawić. Boje się czegoś tam dotykać bo coś zepsuje jeszcze.

Jechałem autem i zauważyłem, że przy hamowaniu włączała mi się dosłownie na 2 sekundy kontrolka akumulatora. Zapalała się później jeszcze 2 razy, też przy hamowaniu.

Czy to jest coś poważnego? Czy to przez te temperatury tak to szalało dzisiaj? Wczoraj też nim jechałem i nie było takiego problemu. Nic się nie zapalało, wszystko działało jak powinno i problemów nie było.

Dodam, że akumulator był wymieniany bodaj we wrześniu więc jest stosunkowo nowy.

Prosiłbym tez, żeby pisać jak do kompletnego laika. Ja się kompletnie na samochodach nie znam i szczerze to boje się tam czegoś dotykać, bo jeszcze zepsuje ;/
Falwack
Obserwowany

Prawo jazdy od: 20 04 2016
Auto: Opel Astra G

Re: Opel Astra G - Kontrolka naładowania akumulatora

08 Sty 2017, 21:19

Należy sprawdzić napięcie ładowania.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Opel Astra G - Kontrolka naładowania akumulatora

09 Sty 2017, 11:16

Falwack napisał(a):Pomijam to, że nie reagował system spryskiwaczy, ale to pewnie jakoś odtaje jak się zrobią cieplejsze temperatury. Nie wiem czy się w sumie tym martwić, czy to zostawić.
Przy takich temperaturach jakie były ostatnio w nocy może nawet zamarznąć płyn do spryskiwaczy który jest do -20 stopni. Poczekaj aż temperatury wzrosną i stawiaj samochód przodem do słońca na pewno pomoże. Tymczasem nie włączaj spryskiwacza żeby nie spalić pompki jak jest zamarznięty płyn w układzie.

Falwack napisał(a):Jechałem autem i zauważyłem, że przy hamowaniu włączała mi się dosłownie na 2 sekundy kontrolka akumulatora. Zapalała się później jeszcze 2 razy, też przy hamowaniu.
Tu najlepiej zrobić jak pisze @MotoAlbercik. Jeżeli sam tego nie potrafisz to podjedź do pierwszego lepszego warsztatu zmierzą ci na miejscu i będziesz pewnie czy z alternatorem jest wszystko ok.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3295
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Golf GTI Clubsport - jubileuszowa wersja na 40. urodziny Golf GTI Clubsport - jubileuszowa wersja na 40. urodziny
    Bardzo mocny, bardzo szybki i bardzo bogato wyposażony Golf GTI Clubsport debiutuje w polskich salonach. Specjalna wersja Golfa GTI nawiązuje do jubileuszowych edycji tego modelu, które Volkswagen prezentował przy ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Prezentacja zawodników
      Tu chyba mamy gniazdo od przyczepki
      Audi A6 allroad quattro - Avant 2012, 07
      Ciężarówki terenowe w wyścigach równoległych, 3