Opel Astra G - lusterko wsteczne

Opel Astra G - lusterko wsteczne

21 Lis 2015, 13:27

Witam...
W lusterku wstecznym mam taki przełącznik (dzyndzel). Można go przełączyć w stronę kierowcy lub pasażera. Podobno zmienia to ustawienie lusterka na fotochromatyczne ale ja jakoś różnicy nie widzę. W jakiej pozycji ma być aby w nocy auta mnie nie oślepiały???
stingeros
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: brak :-(

Re: Opel Astra G - lusterko wsteczne

18 Gru 2015, 15:27

Ustawiasz go tak żeby był odgięty w stronę przedniej szyby i tu masz pozycję normalną lusterka więc ustawiasz je dla siebie tak żebyś dobrze widział. Jak jedziesz w nocy i oślepiają cię reflektory samochodów jadących za tobą to wtedy ten "dzyndzel" odginasz do siebie. Powinien tak przeskoczyć, a lusterko powinno zmienić trochę pozycję tak że będziesz widział wszystko ale w odbiciu w podsufitce (chyba tak jest jak dobrze pamiętam). Wtedy światła nie będą Cię oślepiały.

Co do lusterka fotochromatycznego zasada działania jest inna i ono samo przyciemnia się jak świecą na nie światła samochodów z tyłu, ale w nich przeważnie jest czujnik światła i przycisk do wyłączenia tej opcji.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy
    Zimą niskie temperatury zmuszają nas do noszenia grubej kurtki, ciepłych butów, czapki i rękawiczek. Chociaż chroni to nas przed zimnem, jednak w przypadku kierowców znacząco może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006