Opel Astra G - lusterko wsteczne

Opel Astra G - lusterko wsteczne

21 Lis 2015, 13:27

Witam...
W lusterku wstecznym mam taki przełącznik (dzyndzel). Można go przełączyć w stronę kierowcy lub pasażera. Podobno zmienia to ustawienie lusterka na fotochromatyczne ale ja jakoś różnicy nie widzę. W jakiej pozycji ma być aby w nocy auta mnie nie oślepiały???
stingeros
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: brak :-(

Re: Opel Astra G - lusterko wsteczne

18 Gru 2015, 15:27

Ustawiasz go tak żeby był odgięty w stronę przedniej szyby i tu masz pozycję normalną lusterka więc ustawiasz je dla siebie tak żebyś dobrze widział. Jak jedziesz w nocy i oślepiają cię reflektory samochodów jadących za tobą to wtedy ten "dzyndzel" odginasz do siebie. Powinien tak przeskoczyć, a lusterko powinno zmienić trochę pozycję tak że będziesz widział wszystko ale w odbiciu w podsufitce (chyba tak jest jak dobrze pamiętam). Wtedy światła nie będą Cię oślepiały.

Co do lusterka fotochromatycznego zasada działania jest inna i ono samo przyciemnia się jak świecą na nie światła samochodów z tyłu, ale w nich przeważnie jest czujnik światła i przycisk do wyłączenia tej opcji.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii
    W zeszłym roku projektanci Toyota Australia zyskali światowy rozgłos dzięki koncepcyjnej Toyocie 86 Shooting Brake. Teraz zespół poszedł za ciosem i rozpoczął prace nad samochodem, który w każdym Australijczyku ...
     Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Ford Focus C-MAX
      1-4 mili, Lancia Delta, Ford Mustang
      P1030154
      Audi S6 C6