Opel Astra G zacinanie sie pedału gazu

25 Lis 2016, 15:27

Witam. :)
Mam taki problem,ze zacina mi się gaz. Przy odpalaniu kiedy samochód jest zimny nie ma problemu,ale wystarczy ze przejadę kilka km ,zgaszę silnik i za jakiś czas kiedy odpalam pedał gazu jest sztywny,gdy go mocno wcisnę wraca na swoje miejsce tyle ze jest luźny,nie czuć żadnego oporu,jakby w ogóle nie było linki gazu,a silnik wyje na wysokich obrotach. Wszystko się normuje gdy odczekam po odpaleniu silnika jakieś 2 minuty i dopiero wtedy ruszam.Mechanik powiedział ze linka gazu chodzi bez zarzutu i ze to pewnie coś z przepustnicą,ale chce jeszcze poznać waszą opinie :)
Konrad2601
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Opel Astra G
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

26 Lis 2016, 17:52

Sam sobie sprawdź jak pracuje linka.
Maska do góry lokalizuj linkę i poruszaj ją do końca i z powrotem. Jak chodzi faktycznie bez oporów to okej. Ale popatrz czy wraca na początkowe miejsce (chodzi o to czy jest cały czas napięta i nie ma jakiegoś luzu).

Zdemontuj przepustnice. Weź pendzelek +pudełeczko czy coś zalej troche do niego benzyny ekstrakcyjnej i wyczyść ją na zero. Po czyszczenie po ruszaj nawet palcem tą przepustnicą sprawdź również czy chodzi i się przycina. Jak będzie się przycinać napuść jej mocowania kilkukrotnie i wytrzyj do sucha.

Po czyszczeniu należy zrobić adaptacje przepustnicy.
karakan123
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 03 02 1995
Auto: fabia
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

27 Lis 2016, 13:16

Dokłądnie - sprawę można ogarnąć samemu - problem jest albo w samej lince, albo w mechaniźmie przepustnicy. Wystarczy zdemontować linkę z przepustnicy i poruszać jednym i drugim. I wszystko będzie jasne co trzeba naprawić
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Sty 2017, 06:45

Witam. Mam ten sam problem i dalej nie wiem co jest przyczyną, czy komuś udało się poradzić z tą usterka ?
Dodam jeszcze, że w zeszłym roku wymieniłem silniczek krokowy ale to nie pomogło.
Asg75
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 05 03 2004
Auto: Astra G

24 Sty 2017, 13:48

Asg75 napisał(a):Dodam jeszcze, że w zeszłym roku wymieniłem silniczek krokowy ale to nie pomogło
...bo silniczek krokowy jest od wolnych obrotów i jak zacina ci się linka lub przepustnica to on nic do tego nie ma.

Czy sprawdziłeś w jakim stanie jest przepustnica? Nie ma w niej nagaru, czysta jest w środku?
Linka pracuje lekko w całym zakresie? Można to sprawdzić jak odepniesz ją od przepustnicy. Sam pedał tez należało by sprawdzić czy działa poprawnie i nie przycina się.

Trzeba zacząć od najprostszych rzeczy.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Sty 2017, 16:05

Przepustnica była wyciągana w zeszłym roku w celu wymiany krokowca. Przepustnica w środku była w bardzo dobrym stanie, żadnego nagaru itp. Od razu została sprawdzona linka, która jak się okazało była też w bardzo dobrym stanie (dodatkowo została nasmarowana).

Nadmienię jedną bardzo ważną kwestie - problem występuje tylko w okresie zimowym, gdy jest zimno na polu. Jak robi się cieplej wczesną wiosną problem ustaje i tak do czasu niskich temperatur.
Dodatkowo problem powstaje tylko po ponownym uruchomieniu silnika, gdy silnik jest trochę nagrzany.
Jak jest zimny (nawet przy -20st.) odpala bez problemu i można jeździć, po zgaszeniu i chęci odpalenia po 10-20min pedał gazu staje się bardzo twardy a próbując go wcisnąć zatrzymuje się na wciśniętej pozycji i automatycznie silnik zaczyna wyć. Sposób na ten problem jest taki jak pisał autor tematu, odczekać kilka minut. U mnie po odczekaniu można jechać ale nie mogę zbyt mocno wcisnąć gazu bo zaczyna się ponownie blokować, chodź już łatwiej można wymusić pracę pedału gazu.
Asg75
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 05 03 2004
Auto: Astra G
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator - prawo jazdy kat. "B" + przyczepa
    Jak ciężką mogę ciagnąć przyczepę mając prawo jazdy kategorii"B"? Czy mogę jechać z przyczepą kempingową? Czy przyczepa musi posiadać hamulec najazdowy? Jak policzyć czy jazda z przyczepą jest zgodna z prawem?
    Gdy policjant kieruje ruchem
    Widok policjanta kierującego ruchem jest tak rzadki, że wielu kierowców nie potrafi poprawnie zinterpretować pokazywanych poleceń. Ważne, aby pamiętać, że sygnały dawane przez osobę kierującą ruchem są ważniejsze niż ...

24 Sty 2017, 16:41

Asg75 napisał(a):po zgaszeniu i chęci odpalenia po 10-20min pedał gazu staje się bardzo twardy a próbując go wcisnąć zatrzymuje się na wciśniętej pozycji i automatycznie silnik zaczyna wyć.
I tu w takim momencie należało by sprawdzić czy to wina linki czy przepustnicy, a może samego pedału.

Czy jak pedał gazu staje się twardy to po odpięciu linki od przepustnicy będzie wiadomo czy przyczyny szukać w przepustnicy, lince czy pedale. Problem najlepiej namierzyć wtedy kiedy występuje.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Lut 2017, 17:16

No to może po prostu cos tam przymarza, powiedz to mechanikowi że od temp. jest to zalezne.
thinktwice
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 20
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 03 03 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Mazda CX-7

12 Mar 2017, 18:48

Mam taki sam problem. Uprzedzając pytania - linka ani przepustnica nie zamarza bo dziś było około 5stopni (linka wymieniona). Przepustnica czysta, sprawdzona ponadto wymieniona wraz z monowtryskiem - efektu brak. Krokowiec przy okazji też wymieniony. Sprawdzone podciśnienia i wszystkie uszczelki.

U mnie jest tak, że podczas występowania objawów można powiedzieć, że przycina się przepustnica - gdyż linka gazu jest w tym momencie luźna. Ale tak jak pisałem wcześniej przepustnicę wraz z monowtryskiem wymieniłem na inną z silnika w którym wszystko działało - więc problemem nie jest tu przepustnica.
Dodam jeszcze, że jak ręcznie pociągnę przepustnicę do obrotów jałowych to samochód będzie jeździł normalnie i bez żadnych problemów - do następnego zacięcia.
ducch
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 24 01 2007
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Octavia III RS
Silnik: 2.0 TDI 184PS
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2013

12 Mar 2017, 22:57

No to problem musisz mieć w samym pedale gazu i to on musi się przycinać. Może warto go rozebrać i zerknąć jak wygląda.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Mar 2017, 10:06

@Kacper tak jak napisałem wcześniej - linka podczas "przycięcia" jest luźna. Mogę ją nawet zdjąć a samochód dalej jest na wysokich obrotach.
ducch
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 24 01 2007
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Octavia III RS
Silnik: 2.0 TDI 184PS
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2013

16 Mar 2017, 20:33

Jaki masz silnik w tej Astrze G?
Ta druga przepustnica przycina się w takiej samej pozycji przy takich samych obrotach?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Mar 2018, 16:29

Witam. Chciałem dodać, że udało mi się rozwiązać ten problem. Otóż przyczyną zacinania się jest oś z motylem w przepustnicy. Ta ośka przycinała się tylko przy dużej różnicy temperatur -/+ (kurczenie, rozszerzanie się metalu). Objawy całkowicie ustąpiły po wymianie przepustnicy. Pozdrawiam
Asg75
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 05 03 2004
Auto: Astra G

10 Mar 2018, 17:57

Cudnie, plus dla Ciebie, że odezwałeś się po takim czasie i podałeś przyczynę problemu. :)
gber44