Opel Astra H 1,7 CDTI - sprzęgło

Opel Astra H 1,7 CDTI - sprzęgło

25 Kwi 2014, 07:56

Witam,
miałem okazję przejechać parę km samochodem rodziców: Oplem Astra H 1,7 CDTI z 2009r..
Mam dziwne wrażenie, że coś jest ze sprzęgłem, a mianowicie łapie pod sam koniec i wtedy następuje takie szarpnięcie.
Czy to oznacza, że sprzęgło jest do wymiany?
Samochód ma dopiero 140 tyś. km.
Jeśli sprzęgło jest do wymiany co należałoby jeszcze wymienić przy okazji? Co z dwumasą?
Zauważyłem, że czasem przy zmianie biegów podczas spadanie obrotów słychać taki dziwny, dość cichy dźwięk który spada równo z obrotami (metaliczny, taka cicha zwalniająca wiertarka).
Jaki to będzie koszt?
Pozdrawiam!
ProMystic
Początkujący

Re: Opel Astra H 1,7 CDTI - sprzęgło

26 Kwi 2014, 12:00

Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Opel Astra H 1,7 CDTI - sprzęgło

26 Kwi 2014, 13:01

Żadna wypowiedź w podanym linku nie pasuje do mojego pytania.
ProMystic
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...
    Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa
    LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa. Wskazuje, w jakim kierunku będzie się rozwijał design, osiągi i własności jezdne naszych samochodów – mówi w wywiadzie dla portalu lexusenthusiast.com wiceprezes Lexus ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Opel
      Nissan GTR, przód, noc
      Volkswagen Polo R WRC, bokiem na zakręcie
      Renault 5, 1972 rok