Opel astra H - check engine pojawia się i z nika

Opel astra H - check engine pojawia się i z nika

06 Kwi 2016, 20:20

Witam. Mam problem z moim opelkiem, mianowicie podczas jazdy (co 3-4 odpalenie auta) po paru minutach pojawia błąd, który oznacza "check engine", w momencie gdy się pojawi, gdy dodam gazu auto bardzo słabo na gaz reaguje. Zdarzają się też sytuacje że błąd zniknie dopiero po wyłączeniu i włączeniu ponownie silnika, lecz wtedy jego moc jest normalna. Pytanie czy wiecie co to może być ? Byłem u mechanika i podłączyłem pod kompa, nie wykazało żadnego błędu, co nas bardzo zdziwiło . Według mechanika może być to zabrudzony EGR lub co gorsza uszkodzona turbina. Chciałbym poznać waszę opinie na ten temat, być może ktoś spotkał się z podobnym problem.

Opel Astra H 2005r. 1.7CDTI 100KM

Z Góry dzięki za pomoc.

Pozdro!
paweu1910
Nowicjusz

Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.7 CDTI 100KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2005

Re: Opel astra H - check engine pojawia się i z nika

07 Kwi 2016, 12:21

Skoro zaświeca się kontrolka silnika, to musi być błąd. Niech ten mechanik porządnie przyłozy się do swojej roboty.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Opel astra H - check engine pojawia się i z nika

07 Kwi 2016, 14:44

Ona raz się święci raz się nie świeci, to jest największy problem. Być może gdyby podłączył kompa podczas gdy błąd się wyświetliło co by pokazało. . Mam nadzieję ze to nie turbnia
paweu1910
Nowicjusz

Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.7 CDTI 100KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fotel Alpine Fotel Alpine
    Legendarna zwinność Alpine wynika z niewielkiej masy auta. Nasi inżynierowie zastosowali tę zasadę przy projektowaniu fotela, dzięki któremu kierowca i maszyna stają się jednością. Ultralekki fotel kubełkowy Siedzenie ...
    Skoda Rapid - nowy wymiar Skody Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Jaguar F-Type Project 7
      Mercedes W124 Coupe AMG
      Ford Mustang, silnik
      Skoda Yeti, przód, 2013