Opel Astra II 1.4 16V 90 KM benzyna - silnik bierze olej co robić

Opel Astra II 1.4 16V 90 KM benzyna - silnik bierze olej co robić

13 Wrz 2016, 16:43

Witam.

Kupiłem auto kilka miesięcy temu. Zaraz po zakupie został wymieniony rozrząd z pompą i paskiem wielorowkowym. Niedawno natomiast spostrzegłem, że spalił mi litr oleju (czy nawet ciut więcej) po 5 tyś. kilometrów. Zrobiłem diagnostykę spalin i wyszła poprawnie. Przebieg auta to 228 tyś km i był serwisowany w ASO ma historię więc nie jest wyższy. Czy to normalne w Oplach przy takim przebiegu?

Od października będę musiał dojeżdżać 60 kilometrów w jedną stronę do pracy. Myślałem o założeniu LPG a tu coś takiego....

Co w tej chwili najlepiej zrobić?

1/remont silnika - pełny, niepełny? - jakie jest ryzyko, że okaże się, że trzeba robić pełny remont ?

2/ założyć gaz mimo wszystko

3/ nic nie robić i jeździć dalej dolewając olej - jak stanie wtedy się martwić.

Niby najrozsądniej jest zrobić remont silnika ale to są duże koszty - bo może się przecież okazać, że nie wystarczy tkzw mały remont silnika ... Po za tym przy remoncie silnika powinno się wymieniać pasek rozrządu - a niedawno wymieniałem i głupio mi znów płacić za pasek...

Bardzo proszę o dobre rady.
siosio
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 04 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 16V 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Opel Astra II 1.4 16V 90 KM benzyna - silnik bierze olej co robić

14 Wrz 2016, 20:01

To że Oplowski benzyniak bierze olej to normalne. A u ciebie tragedii nie ma. Kopci?
O ile ma kompresje to jedynie na bieżąco sprawdzaj olej.
siosio napisał(a):Niby najrozsądniej jest zrobić remont silnika ale to są duże koszty - bo może się przecież okazać, że nie wystarczy tkzw mały remont silnika ... Po za tym przy remoncie silnika powinno się wymieniać pasek rozrządu - a niedawno wymieniałem i głupio mi znów płacić za pasek...

Tak jak pisałem wyżej, pierw trzeba sprawdzić kondycję silnika, więc pokusiłbym się o pomiar kompresji. Sam pasek to groszowe sprawy, nie musisz wymieniać kompletnego rozrządu, skoro niedawno był wymieniany.
Cybul99
Początkujący

Auto: Nie mam

14 Wrz 2016, 21:56

Nie kopci. Pomiar spali wyszedł w normie.
siosio
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 04 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 16V 90 KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2004

26 Wrz 2016, 10:44

Te silniki oplowskie 16v wszystkie z urzędu wymagają dolewek oleju. :yes: I nic tam nie jest w nich zepsute !!! :)
U ciebie to i tak niewielka dolewka 1 l na 5 tys km. Jak dla mnie wszystko jest ok. Jakbyś miał 1,6-16V ten 100KM to dolewałbyś więcej...i też byłoby to ok i normalne.
O żadnym remoncie nawet nie myśl ,bo jest zbędny gdyż z silnikiem jest wszystko ok. Wraz ze wzrostem przebiegu ,oleju być może będzie trzeba dolewać więcej. Jeśli zaś będą te 2 - 2,5l na 10 tys .km to należy się cieszyć że to się utrzymuje ,dolewać i kontrolować częściej stan oleju.
Przygotuj sobie silnik do gazu czyli zmierz tylko ciśnienie na cylindrach czy jest w miarę równe (kwestia 15 min. w każdym warsztacie :) ),Załóż mu nowy filtr powietrza ,świece i kable WN i możesz zakłądać gaz.
Ja na gazie jeżdżę już kilkanaście lat w kilku autach też dałem założyć gaz ,a kilka kupiłem już z instalacjami.
Polecam do twojego auta jakiś niedrogi zestaw firmy STAG. Będzie wszystko ładnie pracowało. :ok:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG

29 Wrz 2016, 18:39

Jaki olej stosujesz?
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.

•  
    • Warto przeczytać
    • Honda Accord - tuning
      BMW X5 E53
      Rajd WRC2 w Monte Carlo, Skoda Fabia Super 2000
      Ferrari 458 Spider z otwartym dachem, widok z góry