Opel Astra II- jaki silnik benzynowy wybrać?

Re: Opel Astra II- jaki silnik benzynowy wybrać?

05 Lut 2015, 22:21

Tak, 16v to kupa problemów. Co prawda nigdy nie miałem z nią większego problemu, ale ważne, że osoby, które nigdy tym autem nie jeździły wiedzą, że to kupa problemów :-) Z tym braniem oleju też bym się wstrzymał. Ja po regeneracji głowicy i wymianie uszczelki zauważyłem, że stan oleju zaskakująco nie spada (a już zrobione 2 tys. km).

Odpowiadając na pytanie zadane w temacie, to zależy czego oczekujesz od Astry. Jak ma jakoś jechać i być tania w eksploatacji, to 1.6 8v + LPG. Jak ma w miarę dynamicznie jechać - 1.8 16v i większe. Ale one znowu lubią swoje wypić, więc też polecam LPG.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: Honda Accord VI
Silnik: 1.8 136 KM VTEC
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Lakiernia powłok zewnętrznych Lakiernia powłok zewnętrznych
    Audi uruchomiło w swojej fabryce w Ingolstadt nową lakiernię powłok zewnętrznych. Prof. dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji, razem z dyrektorem fabryki Albertem Mayerem i przewodniczącym Rady Zakładowej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006