OPEL ASTRA II ?jaki silnik?skad i za ile kupic? pomocy!!

OPEL ASTRA II ?jaki silnik?skad i za ile kupic? pomocy!!

13 Lis 2010, 08:51

Witam!
Chce kupic opla astre 2 kombi i mam dylemat czy ma to byc benz+LPG czy tez diesel. Rocznie bede robil okolo 15 tys km w najkrotszych odcinkach ok 15-20km.
Zalezy mi na wersji i silniku ktory bedzie najbardziej ekonimiczny pod wzgledem spalania.
Poza tym mam pytanie odnosnie blach, czy w tych samochodach jest juz ocynk?
Kolejne pytanko - skad kupic? Z komisu, od osoby prywatnej czyli np z allegro?
NO i najwazniejsze to - w jakich cenach najlepiej kupic to auto, bo rozbieznosc cenowa jest wieeelka a napewno nie wszyscy sprzedawcy sa uczciwi a ja nie chce niepotrzebnie przeplacac dlatego prosze o pomoc i z gory dziekuje!!!
Mikson88
Nowicjusz

Miejscowość: Hel

Re: OPEL ASTRA II ?jaki silnik?skad i za ile kupic? pomocy!!

13 Lis 2010, 10:54

Astry II mają już blachę w ocynku. Co do wyboru silnika to wydaje mi się, że zależy to głównie od Twoich preferencji, gdyż i diesel i b+g będą się równie dobrze sprawdzać oraz będą równie ekonomiczne. Osobiście wolałbym benzynę z lpg, ponieważ silniki Opla świetnie znoszą gaz.
Najlepiej kupić od osoby prywatnej, a jeżeli chodzi o cenę to ciężko powiedzieć ;) Na pewno trzeba odrzucać te najtańsze :)
siebek25
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce

13 Lis 2010, 12:08

No z blachami juz sprawa wyjasniona :)
A czemu od osoby prywatnej a nie np z jakiegos autohandlu? Osoba prywatna daje jakas gwarancje rozruchowa? Bo z tego co wiem to komisy daja jakis krotki okres gwarancji?
A co myslicie o tym silniku 1,7 DTI isuzu ktore sa w niektorych wersjach astry 2? Podobno to bardzo dobre silniki, no ale z drugiej strony b+g tez bardzo dobra opcja i przede wszystkim tansza w sensie, ze gaz najtanszy poki co?
Mikson88
Nowicjusz

13 Lis 2010, 12:14

Osobiście nie kupowałbym z komisu. Za dużo przekrętów robią. Kiedyś byłem na rozmowie w sprawię pracy w komisie i facet wypytywał mnie, czy potrafię zatuszować mankamenty samochodu, troche przykręcić licznik... załamka. A gwarancja jest w komisach często słowna. Więc jeśli już coś się stanie i do nich przyjedziesz, to odwracają kota ogonem, twierdząc, że źle użytkowałeś auto. Szukaj samochodów wśród prywatnych sprzedawców :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

13 Lis 2010, 13:18

1.7 isuzu to bardzo dobry dieselek.... tyle, że nie do tego samochodu :P Chyba, że lubisz podróżować mułem ;)
siebek25
Początkujący
Awatar użytkownika

13 Lis 2010, 13:18

Allright czyli od kogo kupowac juz wiem, blachy tez.
Powiedzcie jeszcze ile pali ten silnik izuzu 1,7 dti? kolo 6l czy wiecej?
Tak samo jak jest z gazem? Ile srednio wychodzi tych litrow na stowke?
NO i jeszcze pytanko czy dostane za 10tys jakis lepszy egzemplarz w roczniku kolo 00-01?

[ Dodano: 13 Listopad 2010, 13:20 ]
Heh no ten isuzu 1,7 dti czy tez jakis gaz napewno bedzie lepszy niz ten ktory mam obecnie w astrze I - 1.4 benzyna :)
Mikson88
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...

• Re: OPEL ASTRA II ?jaki silnik?skad i za ile kupic? pomocy!!

13 Lis 2010, 13:30

Pewnie masz 1.4 60KM? To 1.7 DTI w Astrze II będzie jeździło podobnie do tego ;)
    6l gazu raczej mało realne, ale koło 7l w trasie powinno się udać osiągnąć. Wybierz 1.6 16V 101KM :) Z sekwencją powinien śmigać aż miło ;)
    siebek25
    Początkujący
    Awatar użytkownika

13 Lis 2010, 13:34

6 litrow to chodzilo mi o diesla, a na gazie to nawet jak 10 spali to bedzie super bo to taniej niz sama benzyna.
    Z tym silnikiem w astrze I to chyba jest 60 koni, bo wiecej to nie czuc jak jade heh.
    Jaka najlepsza jest tzn jaka najrozsadniejsza cena tego 1.6 + gaz? 10? 11 tys?
    Mikson88
    Nowicjusz

13 Lis 2010, 20:54

Ten diesel na trasie to może i 5l by spalił przy lekkiej nodze ;) Ale dużo ekonomiczniej wyjdzie 1.6 z sekwencyjną instalacją lpg.
    Ciężko powiedzieć ile przeznaczyć na ten samochód. Obejrzyj kilka egzemplarzy na żywo i będziesz wiedział mniej więcej ile wydać za dobry egzemplarz.
    siebek25
    Początkujący
    Awatar użytkownika

14 Lis 2010, 10:34

10 tys. zł za diesla z 2000 roku? Życzę powodzenia i zaprzyjaźnienia się z mechanikiem :mrgreen:
    Za przyzwoitą Astrę II czy to w benzynie, czy w dieslu trzeba przeznaczyć 15 tys. zł.
    Silnik 1.7 DTI jak najbardziej godny uwagi, występował w trzech wersjach mocy od 75 do 82 KM. Demonem szybkości zatem nie jest, ale do 140 km/h rozpędza się przyjemnie.

Z silników benzynowych polecałbym 1.6 16v 100 KM z LPG. Spali ok. 10 litrów (DTI spali ok. 6). Warto zaznaczyć, że nie kupujesz auta młodego, więc ja brałbym benzyniaka, bo w dieslu są zdecydowanie droższe naprawy, a jak się kupuje auto 10 letnie i będzie jeździć kolejne 5-6 lat, to nawet dobry diesel może odmówić posłuszeństwa.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006