Opel ASTRA II - LPG? ON? PB?

11 Mar 2012, 20:22

Panowie, sprawa wygląda tak: chcę kupić samochód do 12 tys. złotych,na początku miała to być corsa, lub astra II, lub Laguna, myślałem też o Audi A3, w każdym razie po tym jak wsiadłem po kolei do kilku egzemplarzy, najlepiej czułem się w Astrze II, więc wybór padł na nią. I teraz pytanie, o to jaki wybrać rodzaj paliwa, tzn. chodzi o to aby samochód był maksymalnie oszczędny, chciałem kupić benzyniaka do 10 tys. i włożyć o niego gaz, tak żeby mieć pewność, ze z instalacją jest wszystko ok. Ale przemyślałem sprawę, przede wszystkim biorąc pod uwagę to, ile tym samochodem faktycznie będę jeździł, i naprawdę niewiele bo jakieś 700-800 km miesięcznie, czyli dojazd do pracy, jakieś zakupy, czasem jakiś wyjazd za miasto itp. więc w porywach 900 km/miesiąc. Dodam, że chciałbym ten samochód mieć max. rok i potem przesiąść się na coś lepszego. Dlatego teraz uważam, że najlepiej kupić samochód już z gazem a jeszcze lepiej gdybym zmieścił się w 10 tys. + opłaty, wtedy byłaby to pełnia szczęścia ;-) Da się wyhaczyć ładnego Opelka Astrę II, najlepiej hatchback w tej cenie? Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie i rady, pozdrawiam.
jakieauto3
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 01 01 2001

19 Mar 2012, 16:19

Szukajauta jeszcze z 8 zaworowym silnikiem 1.6 benzyna 16 zaworowe sobie daruj bo to malo trwale silniki konstrukcja chyba juz fiata ... i lubia brac olej w wiekszych ilosciach
robson23
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 12 12 1987
Auto: Astra F 1.6 8v 55kw
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Design Vision GTI - światowa premiera nad Wörthersee
    Zlot GTI Wörthersee to kultowa impreza dla pasjonatów motoryzacji. W 2013 roku spodziewanych jest około 150.000 fanów modelu GTI. W dniach 8-11 maja austriackie Reifnitz będzie dla nich prawdziwą mekką. ...
    Systemowe rozwiązania przyszłości Webasto
    Niemiecka firma Webasto, znana Polakom przede wszystkim z produkcji urządzeń ogrzewania postojowego, montowanych w samochodach osobowych i ciężarówkach, działa również w wielu innych dziedzinach motoryzacji. ...