Opel Astra III kombi, 1.7 CDTi 110KM - kilka pytań.

04 Maj 2014, 15:48

Witam.

Na dniach mam zamiar kupić autko i póki co wybór padł na :

Opel Astra 1.7 CDTi 110 KM w kombi z 2010 roku.

Co możecie mi powiedzieć o tym aucie i silniku ?

Jak z awaryjnością, ze spalaniem ? Z dostępnością części raczej problemu nie będzie ale jak jest z ich cenami ? Jakieś typowe słabe punkty ?
Opel Tigra 1.6 106KM --> MG F 1.8 146KM --> MG ZR 1.8 160KM --> Lancia Kappa 3.0 V6 204KM --> może w końcu będzie coś w czym nie padnie uszczelka pod głowicą :D
mg1989sos1
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

31 Maj 2014, 12:23

Witam, aktualnie jestem szczęśliwym posiadaczem astry h w kombi ale z silnikiem 1.9 cdti 120km, jeździłem ostatnio tym modelem o który pytasz i powiem szczerze, że do mojej astry ta nie ma polotu. W 1.7 CDTI silnik pracuje dużo głośniej, spalanie takie samo jak u mnie czyli od 6-8l/100km, jeżeli chodzi o awaryjność to raczej znikoma :) Czyli, standardowe wymiany płynów, elementów zawieszenia i ew. rozrząd. Wystarczy lać dobre paliwo i jeździć :)
mbinek2
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 17 08 1990
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.9 CDTI 120KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody użytkowe Volkswagena - szeroka paleta modeli
    Najważniejszymi punktami są ekologiczne koncepcje samochodów, napęd na wszystkie koła samochodów użytkowych VW i specjalistyczne zabudowy. Dodatkową atrakcją technologiczną jest Prototyp eT! Na najważniejszych ...
    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...