Opel Astra III

Opel Astra III

27 Lut 2014, 11:12

Witam,
co myślicie o samochodzie: Opel Astra III - instalacja gazowa, od razu kupić w gazie, czy lepiej znaleźć dobry samochód w benzynie i samemu zagazować i wiedzieć czego można się spodziewać.
Jak czytałem to wiem, że silniki Astry dobrze tolerują gaz i głowica nie siada.

Przedział cenowy do 25 tysięcy,
Samochód przeznaczony do jazdy po mieście ok. 50km dziennie, wyjazdy raz na tydzień w trasę.
Może macie jakieś inne propozycje samochodów w tym przedziale cenowym, ważna jest ekonomiczność, jazda raczej spokojna ;)

Rozglądałem się za Astrą III, ale ocenie też Wasze propozycje samochodów.
Patrzyłem też za Mazdą 6, ale to już trochę wyższa półka, a przy silniku 2.3L nie ma co się spodziewać niskiego spalania, tam to 13 - 15l gazu to norma i w dodatku w mieście ;)
Seat Leon, ale trzeba znaleźć dobry okaz
Wszystkie te samochody są sprowadzane, więc nie wiadomo jak z ich przebiegami, bo po 200 tys. mają na pewno ;)

Chce kupić auto na kilka lat, by dobrze służyło do miasta oraz na trasie by nie wracać na lawecie ;)
Woj. Świętokrzyskie oraz Małopolskie.

Wpadł mi w oko taki pojazd z Krakowa:
[link wygasł] - jak myślicie, co to warte?
[link wygasł] - coś za mały przebieg, 5 lat i tylko 80 tysięcy, a do tego silnik 1.4.
[link wygasł]

Patrząc na deskę rozdzielczą Astry, to nie ma wskaźnika temperatury silnika, a szkoda ! :)
Ostatnio edytowany przez eMrH, 27 Lut 2014, 15:31, edytowano w sumie 1 raz
eMrH
Początkujący

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Poszukiwane
0

Re: Opel Astra III - Gaz

27 Lut 2014, 12:18

Mazda 6 nienadaje sie do gazu (tzn wiadomo mozna ale niewskazane)
Leon ciezko zadbanego znalezc (archaiczny wyglad, a na polifta niestraczy)

Astra H, jak najbardziej polecam, sam mam w Gtc, jezeli chcesz gaz to polecane sa silniki 1.4 (90km) oraz 1.8 (125km) osobiscie mam ten pierwszy ale w czystej benzynie i ejstem zadowolony, jezeli chcesz zakladac gaz i zalezy Ci przy tym na osiagach, bierz ten mocniejszy;)
Nethann
Aktywny

Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
1

27 Lut 2014, 12:23

Rozglądałem się za silnikiem 1.6, 105KM, spalanie podobne do 1.4, a jednak trochę więcej mocy.
Jak wyglądają koszty eksploatacji tego samochodu z Twoim silnikiem? Są jakieś problemy?

robiłeś już w samochodzie rozrząd, oraz wymianę filtrów? Jakiego rzędu to są koszty? :) jak wygląda spalanie w Twoim przypadku na benzynie oraz ile robisz miesięcznie kilometrów?
Mazda 6 to taki luksus, na który mnie jednak nie stać :)

patrzyłem też na: Hyundai i30 oczywiście w gazie, jak myślicie, dobry wybór ? :)
oraz czy lepszy od Astry ? :)
eMrH
Początkujący

1

27 Lut 2014, 12:34

Mazda 6 przedewszystkim gnije (nadkola szczególnie) i jest skomplikowana jezeli chodzi o gaz, sam kiedys bylem nia zainteresowany.

co do mojej astry, rozrzad jest na łańcuchu ( w 1.4) w 1.6 juz nie, i ogolnie 1.6 zbiera srednie opinie. Ja wolno nie jezdze wg kompa z ostatnich 5 tys km spalanie wynosi 8.3L, na autostradzie jak bym jechal kolo 100 to spalanie 5L, ale z reguly jade 160-180 wiec spalanie kolo 10.

astre mam poltora roku, zrobilem 20tys km i poza płynami ekspoatacyjnymi mialem jedna naprawe i byl to czujnik cisnienia oleju (koszt czesci nowej 30 zł) jednakze trzeba przyznac z ema jeden mankament, trzeba miedzy okresami wyminay Oleju dolewac go, nieznacznie ale bierze.
Nethann
Aktywny

0

27 Lut 2014, 12:39

Jak już będę ogladał, to wlasnie zobaczę jakie sa osiągi tych dwóch jednostek 1.4, a 1.6, jeśli rozrząd na łańcuszku to bezobsługowy, to można trzaskać kilometry.

Jak widze na aukcjach to same niemieckie okazy, więc sie trochę obawiam, że jakiś szmelc się trafi z 250 tysięcy przejechane i później wszystko padnie ;)

Jak ty kupowałeś, to ile miałeś przejechane oraz jeśli można wiedzieć, za ile wynegocjowałes ? :)
oraz jaki rocznik tego samochodu ;)

Patrzyłem jeszcze na: Hyundai i30
- [link wygasł]
eMrH
Początkujący

1

27 Lut 2014, 12:48

Taka Mazda dobrze znosi gaz, Astra też ale dużo aut po flocie, nawet te benzynowe, i30 dobry i dobrze znosi gaz. Zobacz jeszcze na Cee'd
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...

• Re: Opel Astra III - Gaz

27 Lut 2014, 12:55

Mazda 6 ładna, lubi rdzewieć, a do tego silnik 2.3L lubi dużo gazu, w mieście tragedia 13 - 15L,
    Oglądam się za Astra III, tylko jak mówisz, dużo bitych i po flotach, coś trzeba będzie wybrać, jak mówił przedmówca w silniku 1.4 na łańcuchu, przede wszystkim jazda po mieście, więc większy silnik nie potrzebny.
    Hyundai i30 - ładnie wygląda, dobrze znosi gaz, lecz wszystko niemieckie, więc liczniki z 2010 roku po 150 tysięcy maja, więc też trochę słabo :)
    eMrH
    Początkujący

0

27 Lut 2014, 12:57

Przebiegiem się nie jeździ, liczy się stan.
    Koniu
    Awatar użytkownika

0

27 Lut 2014, 13:01

Rozumiem, ale raczej samochodem z 400 tysięcy byś nie jeździł ? :)

Co powiecie na taką Mazdę 6:
    [link wygasł]
    Warte uwagi, czy raczej nie ? :)
    eMrH
    Początkujący

0

27 Lut 2014, 13:07

Jeżeli byłby w dobrym stanie to bym jeździł :)
    Koniu
    Awatar użytkownika

0

27 Lut 2014, 13:09

ja za swoj zaplacilem ze wszystkim wtedy 24tys, przebieg mial 104tys, 2006rok

znajomy sprowadzil mi z Belgii, generalnie srodek pachnie nowoscia jeszcze:)

nie wiem jakiej wersji nadwozia szukasz ja mam ta gtc, ona jest troszke drozsza od kombi i 5d.

w Oplu dzwoniac na infolinie GM, mas zmozliwosc sprawdzenia po Vin kiedy auto meldowalo sie na jakies naprawy w aso, w Mazdzie nie dowiesz sie nic, poniewaz dopiero od 2006 roku maja utworzona jakas tam baze.

jezeli potrzebujesz auto do miasta to 1.4 styknie, ma fajny moment obrotowy, na autostrade w miare sprawnie rozpedza sie do tych 180kmh i mozna z ta predkoscia spokojnie ejchac;)

wiecej info na temat astry znajdziesz na astraklubpolska
    Nethann
    Aktywny

1

27 Lut 2014, 13:28

Na naszych drogach dużo się nie wyciągnie w trasie, więc przeciętnie i tak się jedzie 90km/h więc nie ma co się śpieszyć ;)

Myślę, że 1.4 silnik będzie pasował, znalazłem takie coś:
    [link wygasł]

Myślę, że bujnąć też się można ;)
    eMrH
    Początkujący

0

27 Lut 2014, 13:31

ładna, poliftowa:)
    popros o VIN, rozkoduj sobie na forum astry i zobacz czy sie mneij wiecej zgadza, zadzwon na ta centrale GM, i podpytaj najlepiej jeszcze chlopakow w dziale kupujemy samochodu nahttp://astraklubpolska.pl i bd madrzejszy o to;) ceny czesci sa male a benzyniak nie ma co sie psuc:)
    Nethann
    Aktywny

2

27 Lut 2014, 13:48

Dziwi mnie troche fakt, że szukasz auta z lpg , bo w koncu nikt tego nie zakladal aby zrobic pare tysiecy km i sprzedac.Co do 1.6 to chyba nie jest najlepszy wybór pod lpg, i faktycznie 1.4, 1.8, ale tu pomocne sa fora tematyczne :yes:
    napoleon
    Początkujący

Zdjęcia: 3
    Auto: Ford Mondeo
    Silnik: benz.lpg
    0

27 Lut 2014, 13:53

tak jak stwierdzil przedmowca uwazam ze lepiej kupic zadbana aśke ze zdrowym motorem, sprobowac na bence(jezeli zdecydujesz sie na 1.4) i jezeli to bd za drogo to wtedy zalozyc porzadnie samemu gaz;) auto z gazem oplaca sie kupic jak kupuje sie jakiegos szrota za grosze lub od kogos znajomego a nie za takie pieniadze;) nawet jezeli mialoby byc troszke drozej w sposob o jakim mowie:) a i bez lpg wiekszy wybor masz
    Nethann
    Aktywny

0

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie