Opel astra kombi(sport) 1.6 16V ECOTEC 1995rok

14 Sty 2011, 12:56

Witam!
Potrzebuję parę informacji na temat Opla astry kombi I (sport) 1.6 16V ECOTEC ok.100KM 1995 rok benzyna+gazem, klimatyzacja(nie nabita), wspomaganie kierownicy, przebieg 180 000 tys.
Opel ładny nie posiada oznak korozji, silnik delikatnie zmoczony(puściła uszczelka pokrywy zaworów). Jest tylko jeden mały problem wystrzały z powodu gazu (co to może być?).
Jaka jest ogólnie opinia o tych astrach z silnikiem 1.6 16V ECOTEC ok.100KM.
Jaki jest koszt nabicia klimatyzacji?
krzychu4921
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Dębica

15 Sty 2011, 12:26

Ja miałem wprawdzie 1.8 16 v ale to prawie to samo,hmmm nie ma oznak korozji to duży plus,moja byłe niestety dotknięta zębem czasu...co do silnika nie mam zastrzeżeń,fajnie się zbiera i spalanie rzędu 9 litrów średnio też uważam za nie najgorsze.Jedyny problem jaki czasem występuje to czujnik położenia wału,lub silnik krokowy,auto gaśnie na ciepłym silniku,nie mówię że jest tak we wszystkich.Gazu nie miałem,także się nie wypowiadam,ogólnie jak trafisz na model w którym poprzedni właściciel cokolwiek robił to będziesz zadowolony,Nabicie klimatyzacji kosztuje około 100 do jakieś 150 zł,zależy gdzie,ale do tego masz jeszcze ozonowanie odgrzybianie i radze wymienić filtr kabinowy od razu. :lol:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

16 Sty 2011, 13:40

w prawdzie poprzedni właściciel mało co przy nim robił, także jak bym kupił to bym musiał wymienić napewno rozrząd, olej, kable, świece(wiadome wszystkie takie podstawowe czynności które robi się po zakupie auta) i zaglądnąć do gazu bo szczela przeważnie gdy sie gwałtownie przyśpiesza.
krzychu4921
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Dębica

16 Sty 2011, 20:11

Kolego,jeżeli na dzień dobry coś tam strzela i masz mieszane uczucia to daruj sobie,ja niedawno oddałem swoją astre praktycznie za bezcen bo już nie umialem wyrobić,jeżeli auto jest zapuszczone to bedziesz musial wszystko po kolei robić tak jak ja robiłem<w pół roku czasu zrobiłem tak:nowy olej plus filtr dwa razy bo dużo jeżdze,filtr powietrza,filtr kabinowy,rezystor od nawiewu,amortyzatory na przód,rozrząd,pasek klinowy,czujnik połozenia wału i jeszcze dodatkowo na autostradzie pękła mi linka od sprzęgła....>także bardzo dobrze to przemyśl,bo skarbonka się zrobi.Weż ten samochód na stacje diagnostyczną niech je ktoś obejrzy,zwłaszcza ten gaz, :lol:

[ Dodano: 16 Styczeń 2011, 20:12 ]
klocki jeszcze wymieniałem,hehe zapomniałbym :lol:

[ Dodano: 16 Styczeń 2011, 20:14 ]
a jeszcze jedno,ja też miałem klime....chciałem ją nabić i niestety okazało się że cieknie...sprężarka była walnięta...noł koment :shock:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły
    Zabytkowe samochody mają swój nieodparty urok, o czym już po raz kolejny mogli się przekonać goście tegorocznego Classic Car Festival zorganizowanego przez Toyota Automobile Museum. W imprezie wzięły udział najpiękniejsze ...