Opel Astra

10 Mar 2010, 15:49

Witam,
Czy ktos wie jak fachowo nazywa sie raczka(przekladnia) do zalaczenia wycieraczek?
Otoz w samochodzie mojej kolezanki jakims cudem zostala jej ta raczka w rece :shock:
Probowalysmy odnalezc cos na ten temat w internecie ale bez skutku (dwie blondynki :lol: ) . Czy ktos wogole wie na czym polega taka naprawa. Czy trzeba "to" tylko dokupic i zamontowac u mechanika czy to bardziej skomplikowana sprawa?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za podpowiedzi,
Marlena
Marlenka81
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Katowice

10 Mar 2010, 16:04

Witam serdecznie :)

Otóż ta część nie ma żadnej skomplikowanej nazwy, to po prostu przełącznik wycieraczek :) kliknij [link do oferty na Allegro wygasł] :)

Co do montażu, to raczej powinni się wypowiedzieć bardziej zaawansowani użytkownicy, ale myślę, że nie jest to aż tak skomplikowana sprawa :)
Pasiek
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: woj. Opolskie

10 Mar 2010, 18:35

Jesli chodzi o zamontowanie tego przełącznika - to nie taka prosta sprawa i bardzo dużo pracy przy tym.
Opisze tak ogólnie.
Trzeba zdjąć wszystkie plastikowe osłony wokół kierownicy, zdemontować poduszke powietrzną ( jak jest i odłączyć przy tym akumulator) , zdemontować koło kierownicy (trzeba ustawić ją na wprost i zaznaczyć sobie jej położenie na wieloklinie - zeby ją później zamontować dokładnie tak jak była wczesniej), odkręcić cały ten przełącznik wraz z kostkami i zamontować nowy. Później wszystko składamy - przed założeniem kierownicy mozemy sprawdzić czy wszystko działa - i tu uwaga nie mamy jeszcze poduszki AIRbag zamontowanej i po podłączeniu akumulatora może pojawić nam się błąd ( będzie się później paliła kontrolka AIRbag)
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

10 Mar 2010, 22:52

Dzieki Wam za odpowiedzi.
Mam pytanie do Piotrapz87, czy kazdy warsztat bedzie wstanie to zrobic czy polecasz oddac samochod do Opla. Powiem szczerze, ze przerazil mnie Twoj opis naprawy:) Czy wogole oplaca sie "skorka za wyprawke"... Za tanio to chyba nie bedzie, he, he..
Marlenka81
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Katowice

10 Mar 2010, 23:06

Marlenka81 napisał(a):. Powiem szczerze, ze przerazil mnie Twoj opis naprawy

Takie drobiazgi i "blondynka"przerazona... :mrgreen:
Oddaj ten samochód kumatemu elektrykowi a on sobie z tym poradzi... :!: :!:
Masz za duzo $$$$$$zeby ciągnąc do serwisu... :?: :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014