OPEL CaLIBRA PROSZE O OPINIE

OPEL CaLIBRA PROSZE O OPINIE

25 Sie 2009, 00:07

witam. mam jakies 6 tys i zastanawiam sie czy kupic opel calibra, ladnie sie prezetuje jak za taką kase .
mozna juz dostac za 4 tys 2.0 + lpg

mozecie mi cos o tym aucie napisac?? jest tani w utrzymaniu i czy jest awaryjny bardzo ?
Norbert2009
Nowicjusz

Miejscowość: Jelenia Góra

25 Sie 2009, 09:26

Żeby kupić i się cieszyć taką Calibrą,to trzebaby kupić takie auto od pasjonata,czyli bardzo zadbane.Są takie egzemplarze,którym właściciel poświęcał więcej czasu i serca niż zwykłemu,sztampowemu autu.Wtedy warto kupić! Natomiast szerokim łukiem omijać zajeżdżone Calibry,które są u progu śmierci mechanicznej...
W sumie auto ma ładną sylwetkę i udane silniki.Z tym,że do gazu nadawał się najlepiej ten zwykły silnik od Omegi 2,0 - 115KM. Mocniejsze jednostki to już inne osiągi nieco droższe koszty eksploatacji.Do tego auta najlepiej pasuje ten 2,5l. :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sie 2009, 10:58

trudno bedzie ci znaleźć zadbaną Calibre :) jak zobaczysz jakas stuningowana z dokładkami i spojlerami to jej unikaj bo takie samochody zazwyczaj są sprzedawane z powodu padnięcia silnika
PabloSBT
Nowicjusz

25 Sie 2009, 21:41

PabloSBT napisał(a):trudno bedzie ci znaleźć zadbaną Calibre :) jak zobaczysz jakas stuningowana z dokładkami i spojlerami to jej unikaj bo takie samochody zazwyczaj są sprzedawane z powodu padnięcia silnika

moze cos w dobrym stanie znajde... aha te auta są bardzo awaryjne??
Norbert2009
Nowicjusz

Miejscowość: Jelenia Góra

25 Sie 2009, 21:46

vw
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sie 2009, 21:51

Norbert2009 napisał(a):
PabloSBT napisał(a):trudno bedzie ci znaleźć zadbaną Calibre :) jak zobaczysz jakas stuningowana z dokładkami i spojlerami to jej unikaj bo takie samochody zazwyczaj są sprzedawane z powodu padnięcia silnika

moze cos w dobrym stanie znajde... aha te auta są bardzo awaryjne??

Dokładnie, omijaj pseudo stuningowane calibry szerokim łukiem. No i zadbany egzemplarz może być trudno znaleźć, a jeżeli już jakiś jest to trochę się go ceni. Ale równie dobrze możesz korzystać z linków kolegi "vw" i tam poszukać w dziale "sprzedam" jakiejś calibry. Zawsze to pewniejsze niż allegro.

Co do awaryjności to silniki 2.0 8v są bezkolizyjne i bardzo wytrzymałe. Z gazem również bardzo dobrze sobie radzą. Wiec jeżeli byś odpowiednio dbał na pewno długo pojeździsz ;)
Tonex
Nowicjusz

Miejscowość: Sieradz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...
    Pajero Owners Club wyprawa na Korsykę Pajero Owners Club wyprawa na Korsykę
    Już w najbliższy piątek rozpoczyna się wyprawa na francuską wyspę Korsykę organizowana przez klub miłośników terenowych samochodów Mitsubishi - Pajero Owners Club. Ekspedycja, podczas której zaplanowano ...

• 26 Sie 2009, 09:06

Norbert2009 napisał(a):moze cos w dobrym stanie znajde... aha te auta są bardzo awaryjne??

zależy z jakim silnikiem :) jeśli chcesz auto tanie w utrzymaniu to kupuj 8v bo to są silniki bezkolizyjne i bardzo dobrze znoszą gaz a najlepszy silnik w calibrze to chyba 2.0 8v 115KM tylko nie kupuj 16v za małą cene bo będziesz w niego musiał włożyć wiecej niż samochód kosztował :) i założenie gazu dla jednostki 16v kosztuje minimum 2000zł
    PabloSBT
    Nowicjusz

26 Sie 2009, 22:52

hmm miałem kupic Calibre B+G z tego co mi polecali to silniki 2.0 w wersji 150konnej o ile sie nie myle sa to 2.0 16v:)
    Artak20
    Nowicjusz

Miejscowość: Centrum

26 Sie 2009, 22:58

jak chcesz dobrze jeździć to 2.0 turbo ewentualnie 2.5 v6 bo reszta to sie nadaje .... i jak wyzej unikaj tych po pseudo tuningu bo będzie zdojona jak krowa milka przez alpejskiego pasterza poszukaj moze u niemca zawsze to pewniejszy zakup nawet jezeli masz troche dolozyc .... a co do awaryjności to juz nie młody samochód .. poza tym jek dbasz tak masz ..... autko wdzieczne i b ladne
    Części Vectra C atrakcyjne ceny
    gigit
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kołobrzeg

26 Sie 2009, 23:03

zajechane sa callibry - to po pierwsze, a po drugie strasznie duzo ich jezdzi po polsce, ja bym poszukal jakiegos japonca np zadbany nissan 200/240sx jest wytrzymalszy, mniej awaryjny, szybszy, i oryginalny. ja juz bym wolal forda probe 2 za ta kase. ogolnie callibra nie jest zla ale znalezienie dobrego egzemplaza jest bardzo trudne
    Japonia górą!!!Nissan, Honda, Mitsubishi, Mazda rządzą!!!
    Brian Oconner
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań

14 Wrz 2009, 11:58

Ja mam Calibrę w gazie dopiero kupioną 2,0 16V 150KM i nic się z nią narazie nie dzieje więc nie straszcie kolegi :mrgreen:
    Servis Calibra
    mikas24
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawiercie

14 Wrz 2009, 13:11

Calibra ładny, dobry samochód.
    Tylko tak jak koledzy wyżej napisali: Najlepiej brać od pasjonata i seryjną a nie z wiejskim tuningiem...
    8V żywotne silniki i dobrze znoszą gaz... 16V to nie wiem ale myślę że dobrze... W rodzinie była Calibra 315 000 tyś KM i jakoś się kulała :wink:
    I po za tym piękna sylwetka tego auta... Nie prędko ktoś zrobi auto o piękniejszej lini nadwozia...
    Ktoś napisał że jeździ ich dużo... Nie przejmuj się tym... Dresiarskich Bemeczek i Golfów jeździ o wiele więcej :lol:
    BMW E60 530dA
    Daro20VT
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: BMW E60 530dA
    Silnik: 3.0d
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2005

Re: OPEL CaLIBRA PROSZE O OPINIE

23 Wrz 2009, 23:04

Calibra to raczej autko do szaleństw i znaleźć takie zadbane , niezajechane i przede wszystkim bez zbędnych pseudo tuningowych dokladek będzie trudniej.
    A co do awaryjności.. Swoje lata ma więc wszystkiego można się spoddziewać... :shock:
    Sweetkora
    Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa

11 Kwi 2010, 17:31

Wbrew pozorom, nie jest tak ciężko trafić na dobrą Calibre. Tak jak napisał ktoś wyżej. Sporo z właścicieli tego auta to pasjonaci, którzy dbają o te auta bardziej niż o swoje kobiety. Sam znam takich kilku i sam taki byłem, a mialem Cali przez dłuższy czas. To bardzo wygodne, wdzięczne i tanie auto.
    worldwar
    Początkujący

Miejscowość: Leszno/Wro

11 Kwi 2010, 21:13

Calibra fajny wóz, ale musi byc zrobiony z klasą, bo jak odwalisz wiejski tuning jak większośc Caliber na Polskich drogach to żal na ulice wyjezdzac :/
    banan_91
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Włocławek

• Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Renault Talisman Grandtour, bok
      Rozbity przód samochodu
      Elektro Powóz - MTM 2 2011