Opel Calibra - Pytanie o samochód

Opel Calibra - Pytanie o samochód

26 Kwi 2008, 20:13

Witam. Chcialbym sie dowiedziec wszystkiego o Oplu Calibrze. Mam 17 lat, za rok ide na prawko i podoba mi sie ten samochod. Co myslicie o tym samochodzie? Czy dobry jest ten samochod na poczatek prawka?;) Prosze o odpowiedzi :) Jesli to nie jest odpowiedni dzial to przepraszam. Pzdr:D
Karol999
Nowicjusz

Re: Pytanie o samochod

26 Kwi 2008, 21:02

To jest odpowiedni dział, tylko po co od razu zakładać 2 takie same posty? Naprawdę wystarczy jeden. Co do Calibry od zawsze sceptycznie podchodzę do tego auta... Dla mnie to trochę na siłę zrobione auto "sportowe". Na pierwsze auto wg. mnie sie nie zabardzo nadaje. Jak już chcesz Opla to zainteresuj się Tigrą, lub jakąś mocniejszą Corsą. Nadal uważam za jedno z najlepszych aut na początek Hondę Civic.
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych

26 Kwi 2008, 21:19

Przepraszam za dwa tematy, poniewaz gdy pisalem pierwszy to wyskoczyl mi jakis blad i myslalem ze nie zrobilem nowego tematu. Przepraszam za to. A dlaczego uwazasz ze Calibra to nieodpowiednie auto na pierwszy raz?? Prosze o szczegolowsze odpowiedzi na temat calibry. :) Pozdrawiam:)
Karol999
Nowicjusz

27 Kwi 2008, 08:11

Złapać dobrą Calibrę jest tak samo ciężko jak rozróżnić " prezydentów " w Polsce. Większość tych samochodów jest albo zajeżdżona, albo po tuningu za 300 zł zrobionym u podmiejskiego kowala.
Poza tym jako pierwszy samochód, czyli pojazd w którym będziesz stawiał pierwsze kroki, powinieneś wybrać autko o mniejszej pojemności.
Dlaczego ? A no dlatego, że może przy odrobinie szczęścia krawężnik czy inne barierki okażą się litościwe dla małej prędkości, ceny paliwa rosną w górę a autko z 1.1 czy tam 1.3 pali tyle ile przeciętny Polak pije wódki.

Calibra - nie. BMW z 91 roku - nie.
Civic jak najbardziej. Jeśli chcesz wsiąść do auta i po prostu jechać - Civic.
Jeśli wolisz zawrzeć bliższą znajomość z mechanikiem i zostawiać u niego w dowód miłości kilkaset złotych - Calibra to idealny samochód dla Ciebie.
Loczek
Początkujący

27 Kwi 2008, 08:50

Tak jak pisali koledzy - Calibra to samochód:
a) ciężki do kupienia w jako takim stanie
b) już dosyć jednoznacznie kojarzący się z siedzącym w środku ćwokiem w dresie i tanim wiejskim tjuningiem (i prawie zawsze w tym "sportowym" aucie z boku zderzaka zobaczymy wlot do pompowania gazu)
c) pali sporo, ale z mniejszym silnikiem znośnie
d) na osłodę - była fajna Calibra - silnik 2.0 16V Turbo 204 KM i napęd na 4 łapy. To było naprawdę godne uwagi auto, które miało poniżej 7 sekund do setki. Tyle że... podpunkt a) :D
e) nie słyszałem żeby były jakieś problemy z częściami.

Jako że to Twoje pierwsze auto będzie, propnuje coś mniejszego (jakiś Colt czy coś takiego z dobrym silnikem, Tigra 1.6 16v) - oszczędzisz na eksploatacji i ubezpieczeniu, a do tego podjeździsz się trochę. A z samochodów tego typu ja wybrałbym VW Corrado, bo nie wygląda się w nim jak bywalec imprez w remizie.
Lancia, lancia i jeszcze raz... saab :)
fennec
Początkujący

27 Kwi 2008, 09:29

Myślę, że nie muszę dorzucać swoich 3 groszy do tych wypowiedzi :) Uważam tak samo. Pewnie pomyślisz "co oni tam wiedzą, itak kupie Calibrę bo tak chcę". Ok twój wybór, byś tylko później nie żałował.
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Jak jeździć po nawałnicy? Jak jeździć po nawałnicy?
    W lecie często nawiedzają nas intensywne burze, gwałtowne opady deszczu i nawałnice. Takie warunki atmosferyczne są bardzo niebezpieczne w szczególności dla kierowców. Pod wpływem silnego wiatru łamią się gałęzie, a intensywny ...

• Re: Pytanie o samochod

27 Kwi 2008, 11:39

Teraz kwestia tego ile kolega ma kasy na zakup auta i dlaczego akurat Calibra wpadła mu w oko
    Loczek
    Początkujący

Re: Opel Calibra - Pytanie o samochód

28 Kwi 2008, 16:55

Calibra mi wpadla w oko dlatego ze yhm sportowe auto:) Lubie sportowe samochody. A ze calibra nie jest zbyt droga wiec mi sie spodobala:) A co do pieniedzy to okolo 5tys. max 6. Pozdrawiam
    Karol999
    Nowicjusz

28 Kwi 2008, 16:58

Calibra mi wpadla w oko dlatego ze yhm sportowe auto:) Lubie sportowe samochody. A ze calibra nie jest zbyt droga wiec mi sie spodobala:) A co do pieniedzy to okolo 5tys. max 6. Pozdrawiam
    Karol999
    Nowicjusz

28 Kwi 2008, 18:34

Sportowe to ono jest tylko z większymi silnikami, a wtedy utrzymanie jest drogie. Za tą cenę może uda Ci się dostać Toyotę Celicę tak mniej więcej z 1990-1992, kjtóra jest dużo lepszym samochodem. Pozdrawiam.
    fennec
    Początkujący

29 Kwi 2008, 18:03

Sportowe to ono jest z wyglądu. Żreć będzie dużo, części będziesz zmieniał częściej niż bieliznę, opłaty będą Cię pochłaniać. Zdajesz sobie sprawę ile za OC zapłacisz ? Pojemność ponad 2.0 - kosmos dla młodych
    Loczek
    Początkujący

29 Kwi 2008, 19:00

Mi glownie chodzilo o wyglad :D Silnik chcialbym najslabszy w Calibrze ( a z tego co wiem to chyba najslabszy jest 2.0) chyba ze sie myle:) A czemu mowicie ze na czesci nie zarobie?? Tak "tyraja" te Calibry? Pzdr
    Karol999
    Nowicjusz

29 Kwi 2008, 21:43

Tak, najsłabszy jest 2.0 115KM, ale w tym wydaniu jest mułowaty. Lepiej już kupić 2.0 16V 150 KM albo 2.0 16V ECO Tec 136 KM. Części zmienia się tak często, ponieważ większość egzemplarzy jest zajechana (nie ma co wieżyć w bajeczkę, że stary Helmut woził swoją poczciwą żonę do kościoła w niedzielę). Tymi samochodami jeżdżą młodzi ludzie, których nie stać na regularną wymianę wszystkiego co akurat tego wymaga (są oczywiście wyjątki, ale żadkie i droższe), przez co często coś się sypie i na starcie musisz wydać niemało na doprowadzenie samochodu do dobrego stanu. Często się to po prostu nie opłaca. Jeżeli chcesz szukać dobrej Caliby, do tego w cenie którą podałeś, przygotuj się na długie poszukiwania i wiele rozczarowań po drodze.
    fennec
    Początkujący

29 Kwi 2008, 21:49

Za 5tyś może dostaniesz ale nieźle zajechaną Calibrę. Rozpadnie Ci się po paru metrach. Za tą cenę to w miarę dobrą Corsę dostaniesz... a ubezpieczenie wraz z zwyżkami za auto z silnikiem 2.0... jak ktoś to ujął... kosmos.
    lukiwch
    Aktywny
    Awatar użytkownika

05 Cze 2009, 07:51

Przesadzacie z tymi opłatami!! A kolega chcial sie dowiadywać o Calibrze a nie o Corsie czy Civikach :???:
    Servis Calibra
    mikas24
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Zawiercie

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód