Opel combo

opel combo

09 Lis 2010, 22:31

witam wszystkich mam taki problem z oplem combo 1.3 CDTI i nie wiem co mu dolega jak zapale silnik to strasznie się coś tłucze w okolicach skrzyni biegów tylko nie wiem co to a po wciśnięciu sprzęgła stukot cichnie , :sad: bylem już u kilku mechaników i jeden mówi ze to kolo dwu masowe a jeden ze to skrzynia i nie wiem co to może ktoś zna taki przypadek??
Ostatnio edytowany przez SongoQ, 18 Lis 2010, 20:28, edytowano w sumie 1 raz
SongoQ
Nowicjusz

Miejscowość: Andrychów

Re: opel combo problem pomóżcie

10 Lis 2010, 17:21

dwumasa często hałasuje również przy gaszeniu lub na przemian przy mocnym przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem. Czy jest różnica pomiędzy odpalaniem na wciśniętym sprzęgle a bez sprzęgła na luzie?Chodzi mi czy po odpaleniu i puszczeniu sprzęgła hałas występuje za każdym razem. Jaki masz przebieg bo jak koło 200kkm a nie było wymiany dwumasy to czas najwyższy się na nią szykować.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

12 Lis 2010, 09:31

tak hałasuje za każdym razem jak tylko puszcze sprzęgło nawet na luzie
SongoQ
Nowicjusz

12 Lis 2010, 17:37

Będzie chyba skrzynia, spuścić olej i zobaczyć czy nie ma w nim opiłków i obcych elementów.
łożysko sprzęgła także może hałasować, tak czy siak skrzynia do wyjęcia, a jak już tyle pracy się włoży to wymiana sprzęgła to tylko 15 min więcej roboty i spokój na lata a tak jak masz za 2 czy 3 miesiące znowu skrzynie wyciągać aby sprzęgło zmienić to masz podwójne koszta robocizny i znowu bez auta przez 2 czy 3 dni także warto zrobić to odrazu.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

17 Lis 2010, 23:24

dzieki wielkie kolego za pomoc :D
SongoQ
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LFA - nieznana historia legendy Lexus LFA - nieznana historia legendy
    Lexus LFA, wyprodukowany w limitowanej serii liczącej tylko 500 egzemplarzy supersamochód, zaledwie w kilka lat od wejścia na rynek zyskał status legendy. Niezwykła jest również historia powstania tego modelu. ...
    System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili