Opel Corsa B 1.4i - Pierwsza moja wymiana opon,tylko jakie?

Opel Corsa B 1.4i - Pierwsza moja wymiana opon,tylko jakie?

06 Paź 2014, 15:17

Witam,szykuję się właśnie do kupienia kompletu opon do Corsy,samochód mam od maja więc nie miałem jeszcze styczności z wymianą opon,rozglądałem się trochę za nowymy zimówkami w rozmiarze 165/70 R13 i znalazłem Nokian W+ oraz Goodyear Ultra Grip 8 dwa najbardziej polecane oponki na sklepie z oponami związane,pytanie tak naprawdę jakie wybrać tak aby dobrze współgrały z moim autem,jeżeli macie jakieś inne propozycję to bardzo chętnie ich wysłucham

P.S A przy okazji to mój pierwszy post na tym forum,więc z wielką radością mówie wszystkim Cześć :)
luk1
Nowicjusz

Miejscowość: Wołomin
Prawo jazdy od: 19 10 2011
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4i 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Opel Corsa B 1.4i - Pierwsza moja wymiana opon,tylko jakie?

07 Paź 2014, 00:01

Radośnie cześć i forumowicze też witają !!!! :D

Co do opon to spokojnie, na pewno wydatek nie będzie duży bo opony też nie są duże. Musisz jednak zwrócić uwagę na indeksy prędkości i nośności przy oponach.
Jak dla mnie to Twój rozmiar homologowany w całości to 165 70 R13 79 T, ale ostatnie indeksy możesz spokojnie zwiększać. Co do opon to generalnie wszystko zależy od budżetu jaki masz. Goodyeary wyszły nowe 9, a Nokian ok, ale są też inne modele i możesz sobie porównać ich ceny jak np. [link wygasł], tu masz wspomniane goodyeary 8 [link wygasł]
Generalnie poczytaj sobie i zobacz jaka opona jest dla Ciebie naj ;)
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3

Re: Opel Corsa B 1.4i - Pierwsza moja wymiana opon,tylko jakie?

07 Paź 2014, 07:02

Generalnie na oponki mam jakieś 750 zł do wydania,w tej cenie z dobrych opon mieszczą sie Nokiany
luk1
Nowicjusz

Miejscowość: Wołomin
Prawo jazdy od: 19 10 2011
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4i 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najnowsze BMW serii 7 Najnowsze BMW serii 7
    BMW serii 7 - luksus na miarę przyszłości. Ten najnowocześniejszy w historii bawarskiego koncernu model będzie można zobaczyć już 24 listopada 2015 r. na targach Fleet Market w Centrum EXPO XXI w Warszawie. BMW serii 7 – ...
    Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Jaguar - spotkanie wigilijne 2008
      Seicento vs. Seicento, wyścigi równoległe
      Volkswagen Caddy - Lotto
      Kask Mohawk Warrior