Opel Corsa B '93-Regulacja zaworów

Opel Corsa B '93-Regulacja zaworów

25 Mar 2010, 18:33

Witam Forumowiczów, mam takie pytanie jak wyregulowac zawory z Oplu Corsie B, silnik 1,2 osmiozaworowy i z tego co wiem nie ma hydraulicznego ustawiania zaworów, jaką wartość ustawić na szczelinomierzu? i czy musze kupić nową uszczelkę od pokrywy zaworów bo ta co mam to była zakladana ok 3 miesięcy temu? Może ktoś juz to sam robił, albo ma jakieś samouczki bo w necie nie znalazłem niczego konkretnego. Z góry dziękuję za pomoc i sorki jak już był taki temat kiedys.
Fiat Tipo 1.4 AGT cat i.e. dla mnie bomba POZDRO
blyskacz17
Nowicjusz

Miejscowość: Car city
  • Re: Opel Corsa B '93-Regulacja zaworów

25 Mar 2010, 20:41

To nie mały fiat żebyś sam kombinował przy ustawianiu luzu zaworów - ale opisze ci co i jak.
    Zawór ssący 0,15mm
    zawór wylotowy 0,25mm
    A więc tak - luz zaworów ustawia się zmieniając grubośc płytki regulacyjnej. W tym celu musisz mieć specjalny przyrząd do wciskania popychacza zaworów.
    Musisz wcisnąć popychacz i określić grubość płytki regulacyjnej w tym celu musisz zmierzyć ją śrubą mikrometryczną i wyznaczyć grubość nowej płytki za pomocą wzoru N=T+(A-S)
    N- grubość nowej płytki
    T- grubośc wymontowanej płytki regulacyjnej
    A- zmierzony luz zaworów
    S- wymagany luz zaworów.
    Jesli masz regulacje za pomoca takich płytek to zastanów się czy brać się za to samemu.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

Re: Opel Corsa B '93-Regulacja zaworów

26 Mar 2010, 18:40

Dzięki za info. Swoją droga to myślalem ze wystarczy jakiś klucz i śrubokręt no i szczelinomierz jak mi znajomy mówił, gdy jakiś czas temu ustawiał swojego opla.
    Ale po twoim poście to chyba sie zastanowie nad wizyta w warsztacie tylko kurcze miało byc za free :) Pozdro i Thx.
    Fiat Tipo 1.4 AGT cat i.e. dla mnie bomba POZDRO
    blyskacz17
    Nowicjusz

Miejscowość: Car city
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska
    Wiemy już, jak będzie wyglądała Corolla 2017 dostępna w Ameryce. Bestseller Toyoty ma przeprojektowany przód, unowocześnione wyposażenie we wnętrzu i nowe systemy bezpieczeństwa. Górny grill jest teraz jeszcze ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti