Opel Corsa B do oceny

Opel Corsa B do oceny

10 Mar 2011, 01:08

Witam!
Chciałbym poprosić Was o pomoc, konkretnie o przyjrzenie się kilku ofertom z Allegro. Przymierzam się ostatecznie do zakupu pierwszego auta, wybór padł na Opla Corsę B (po dłuższych analizach rynku motoryzacyjnego). Cena: do 5-6 tys, miasto: Poznań.
Ciekawe oferty jakie znalazłem:
[link wygasł]
[link wygasł]
W tym drugim (nie wiem czy słusznie) nie podobają mi się pedały...

Wiem, że potraficie spojrzeć tam, gdzie zwykły użytkownik nie zajrzy.

Może jeszcze byście coś z allegro w tej cenie i Poznania wypatrzyli?
Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie Opla Corsy B z 1998-99? :)

Pozdrawiam!
persil91
Nowicjusz

Miejscowość: Pyrlandia

Re: Opel Corsa B do oceny

10 Mar 2011, 07:14

Pierwsza niczego sobie tylko przebieg jakoś mało mnie przekonuje.
Druga też fajna,co do tych pedałów to zostały poprostu założone aluminiowe.
Znalazłem jeszcze taką Corse [link wygasł] i taką [link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

10 Mar 2011, 08:10

Drugą bym odpuścił... Za bardzo dostosowana do "pociskania"...pedały,zdjęty znaczek Opla z przodu
Pierwsza godna uwagi !!! Oczywiście przebieg z kapelusza ale inne mają również cofnięte liczniki w 95%-ach.
pooglądaj jeszcze tutaj:
http://ogloszenia.wp.pl/wyniki_moto.html?S[kat]=6&S[mrk]=000003&S[mdl]=7846&S[pyf]=1998&S[pyt]=1999&S[prcf]=4000&S[prct2]=6200&S[prv]=14

Na co zwrócić uwagę przy kupnie Corsy..?
Jest to bardzo popularna i nieskomplikowana konstrukcja.
Oczywiście jak ognia musisz się wystrzegać silniczka 1,0 (3 cyl-58 KM).Psuje się i niemało pali.
Silnik 1,2 do miasta starcza ale również nie jest bardzo ekonomiczny. Moim zdaniem optymalny napęd do tego auto,to prosty 1,4-60KM.Trwały,niewysilony i nieawaryjny silnik,który spokojnie przyjeżdża kilkaset tysięcy kilometrów.
Ople z tamtych lat,mają często lekko spocone silniki ale to nie tragedia.
Poza tym trzeba jedynie zwrócić uwagę na ogólny stan techniczny tego auta,jego zużycie w środku no i przede wszystkim na stan karoserii pod kątem korozji.Dużo powie jazda próbna.
Jestem z Poznania więc jak nie masz z kim obejrzeć auta,to mogę rzucić okiem,chociaż nie jestem mechanikiem to raczej rozpoznaję widoczne usterki w aucie.No chyba że masz jakiego znawcę w swoim kręgu z którym będziesz oglądał auto to ok.
pozdr
artur73
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Mar 2011, 12:59

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, dziękuję także w szczególności arturowi za szersze zainteresowanie :)
Ostatecznie pojechałem z mechanikiem na przegląd Opla Corsy B z pierwszego linka, powiedział, żeby brać.
Niestety obecna jest korozja:
1. na masce ryska ok. 3 cm
2. przy prawym progu - trochę większa
3. na klapie bagażnika niewielkie fragmenty zwłaszcza na około wycieraczki.
Pierwsze dwie już zabezpieczone, zrobiona wyprawka - łącznie 400 zł, ale nic nie widać.

I pytanie - co radzicie z tą klapą? Jest to szczególnie niebezpieczne? Czy da się żyć? Bo nie wiem czy dawać kolejne 200 zł, to jednak dość duży wydatek na początek :)
persil91
Nowicjusz

19 Mar 2011, 16:57

Da sie z tym żyć,kumpel rok temu kupował Punto i na tylnej klapie miał 2odpryski rudej i ma je do dziś,nic z nimi nie robił bo nie było potrzeby,nawet sie nie powiększały o dziwo o_O
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

24 Mar 2011, 22:52

Dzięki za pomoc :)
persil91
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

11. zlot Master Truck - Opole 2015 11. zlot Master Truck - Opole 2015
    Z wielką radością ogłaszamy, że na tegorocznym zlocie Master Truck, ku wielkiej uciesze zgromadzonej publiczności, wśród wystawionych modeli ciężarówek obecny będzie też fiński "Highway Hero", bowiem swój ...
    Audi A4 allroad quattro - wysoki komfort jazdy z zaletami offroad Audi A4 allroad quattro - wysoki komfort jazdy z zaletami offroad
    Audi A4 allroad quattro to ucieleśnienie jedynej w swoim rodzaju koncepcji: połączenia wysokiego komfortu jazdy z zaletami offroad. Samochód ten cieszy się wyjątkową w swoim segmencie pozycją.

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006