Opel corsa c 1.0 ecotec lpg czy warto?

opel corsa c 1.0 ecotec lpg czy warto?

22 Sty 2010, 11:21

rodzice chcą od znajomego nabyc opla corse c silnik 1000cm3 rok 2001 5 drzwiowy najtansza wersja jak na owe czasy niema zadnego wyposarzenia nawet zderzaki nie są w kolorze nadwozia, kolor srebrny, jeden wlasciciel, gaz zalozyl prawie od nowosci, slyszalem ze gaz niszczy silnik na czym konkretnie to polega? co sądzicie o tym aucie za 11k?
paju001
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tarnów

Re: opel corsa c 1.0 ecotec lpg czy warto?

22 Sty 2010, 11:41

z tego co wiem to silniki 1.0 w corsie nie sa udane, po 1 sa 3 cylindrowe i pala wiecej niz. 1,2
marcinc6
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

22 Sty 2010, 11:45

paju001 napisał(a):rodzice chcą od znajomego nabyc opla corse c silnik 1000cm3 rok 2001 5 drzwiowy najtansza wersja jak na owe czasy niema zadnego wyposarzenia nawet zderzaki nie są w kolorze nadwozia, kolor srebrny, jeden wlasciciel, gaz zalozyl prawie od nowosci, slyszalem ze gaz niszczy silnik na czym konkretnie to polega? co sądzicie o tym aucie za 11k?

Za 11tyś to trochę za dużo jak na auto bez wyposażenia, sama jestem na etapie kupowania auta i jeśli chodzi o corsy to naprawdę dosyć sporo woła :roll: a po za tym kolega ma rację z tymi silnikami, jak corsa to 1,2 i powyżej - tak mówią hehe :mrgreen:
kala2505
Nowicjusz

Miejscowość: Wlkp

Re: Opel corsa c 1.0 ecotec lpg czy warto?

22 Sty 2010, 11:49

Czesc,
ja posiadam Corse C 1.0. z 2001 roku.tyle ze bogatsza wersja. bo nie posiada tylko wspomagania.
i tez slyszalem wiele zlych opini o niej.
ale mam ja od sierpnia 2009r. i jestem bardzo zadowolony. wcale nie pali mi tak bardzo duzo bo ok 6/100. i nie jest taka zamula jak wszyscy pisza. w srodku sporo miejsca ( a ja psiadam 3 drzwiowa).

[ Dodano: Pią Sty 22, 2010 11:50 ]
a co do ceny to troche wysoka
bo ja mam sporo w srodeczku i taniej chce :razz:
wiktor
wiktor
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

22 Sty 2010, 11:52

Mówisz że wersja podstawowa i 11tys,troche za dużo i silnik 1.0 z gazem to już bedzie prawdziwa zamuła
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

22 Sty 2010, 13:14

Co za zboczniec założył gaz do tej litrówki? :shock: Ogólnie to fajne autko. Duże jak na segment B, bardzo komfortowo się nim jeździ, mało awaryjne, IMO ładne. Jednak są 2 podstawowe rzeczy jakie to auto musi mieć: wspomaganie i silnik minimum 1,2. Ta, którą chcesz kupić nie ma ani jednego ani drugiego. Do tego ma gaz co przy tak małym silniczku jest samobójstwem (dla silnika i osoby, która będzie musiała wyprzedzać ;) ). Zdecydowanie jestem na NIE :mrgreen:
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

• Re: Opel corsa c 1.0 ecotec lpg czy warto?

22 Sty 2010, 14:31

Kubuch napisał(a):Co za zboczniec założył gaz do tej litrówki? :shock: Ogólnie to fajne autko. Duże jak na segment B, bardzo komfortowo się nim jeździ, mało awaryjne, IMO ładne. Jednak są 2 podstawowe rzeczy jakie to auto musi mieć: wspomaganie i silnik minimum 1,2. Ta, którą chcesz kupić nie ma ani jednego ani drugiego. Do tego ma gaz co przy tak małym silniczku jest samobójstwem (dla silnika i osoby, która będzie musiała wyprzedzać ;) ). Zdecydowanie jestem na NIE :mrgreen:

Ja często widzę Cinquecenta z gazem, albo Ci ludzie nie wyprzedzają wcale, że ani trochę, albo są zajebiście odważni....nie pojmuję tego trochę:/ Ogólnie mam sceptyczne podejście do instalacji gazowych, bo wszyscy mówią że super i w ogóle, że tanio jeździ, nic się nie dzieje, a co rusz to słyszę że tu parownik jakiś za 300 stówy padł, tu jakiś dziwny mieszalnik, przepływomierz, pompa paliwa...:/ I wiecznie albo im to gaśnie, albo wali obrotami, albo nie pali, albo coś strzela:/ I nie mówię tu o jednym przypadku bo masa znajomych ma takie instalacje i zawsze kurde coś:/ Ja rozumiem jeszcze wielki silnik, ciężkie auto i do tego sekwencja ale nie coś takiego :???:

A co do tego Opla, to bardzo przyjemny samochodzik, ale proponuję ciut większy silnik, zazwyczaj te najmniejsze nie oznaczają że najoszczędniejsze.
    Tribul
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Polski

22 Sty 2010, 15:39

Jej atutem jest 1 właściciel oraz to że jest to pewny samochód z pewnym przebiegiem i historią od znajomego. Jeśli ma to służyć do poruszania się po mieście, najlepiej dużym, to uważam że warto dać te 11tys. (możecie pokazać inne ogłoszenia i się potargować żeby zeszli z ceny) za pewny egzemplarz.

Ale jeśli macie nią jeździć w trasy, to zapomnij o 1.0, dla własnego bezpieczeństwa (szczególnie w gazie)
    ACSznycel
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: z nienacka

22 Sty 2010, 19:08

No do jazdy po mieście to będzie wystarczające ale o trasach zapomnij
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

22 Sty 2010, 19:46

Dokladnie o wypadzie z zaloga kumpli czy wyjezdzi w nad morze (co gorzej w gory) z rodzina to tez zapomnij, ten samochod bedzie raczej dla 2 osob + zakupyi tylko na miasto
    foemka
    Początkujący

Miejscowość: warszawa

22 Sty 2010, 20:10

Nie dałbym 11 tysięcy za samochód bez wspomagania.
    KaczorLSM
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

22 Sty 2010, 20:45

Ja też nie,jedyne co dobrze przemawia za Corsa to to że jest od znajomego czyli raczej z pewnych rąk,za 11-12tys powinienes znaleść ciekawą Corse.
    przykładowo [link wygasł]
    Barol
    Awatar użytkownika

22 Sty 2010, 21:11

Akurat ta jest do opłat ;p
    KaczorLSM
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

22 Sty 2010, 21:26

Wiem wiem ale koszt całkowity z opłatami i zarejestrowaniem wyniesie Cie troche ponad 12tys.zł wiec tak żle nie ma jeszcze :wink:
    Barol
    Awatar użytkownika

22 Sty 2010, 22:55

na aukcjach mozna kupic za ok. 9 netto z 2004-5 silniki 1,4- trupy oczywiscie

nie łudzcie sie ze sprzedawane w Polsce golasy+lpg z salonu to cos innego niz poflotowe z przebiegiem 250k km+
    JerzyB333
    Stały forumowicz

Miejscowość: ZZZZ

• Warto przeczytać
    • Lexus IS-F w nocy
      Dziewczyna i różowy Old Car
      Monster Truck Rock Star, 11
      BMW X4