Opel Corsa C, problem z uruchomieniem silnika

Opel Corsa C, problem z uruchomieniem silnika

19 Lut 2016, 16:29

Witam
Mój samochód to Opel Corsa C 1.0 benzyna 60KM.

Dolegliwością mojego auta jest to, że czasem (nie zawsze) odpala się silnik.
Kręcę kluczykiem i raz zapali od razu a czasem dopiero za 10 razem się uruchomi.
Pojawił mi się również błąd P1405, nie pojawia się od razu po uruchomieniu silnika tylko po pewnym czasie oraz kontrolka samochodu z kluczem (taka poniżej kontrolki emisji spalin).
Wymieniłem świece i problem nadal występuje.
Za każdą pomoc dziękuje.
Fugos
Obserwowany

Auto: Corsa C
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Opel Corsa C, problem z uruchomieniem silnika

21 Lut 2016, 15:00

Zacząłbym od sprawdzenia czy jest iskra,typowe słabości tego silnika poza tym,to zawór EGR,bardzo marnej jakości łańcuch rozrządu,przepustnica podatna na zabrudzenia.Zacznij od sprawdzenia czujnika położenia eału.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Opel Corsa C, problem z uruchomieniem silnika

21 Lut 2016, 20:37

Dzięki za pomoc. W tygodniu nie będę miał czasu, więc dopiero w piątek będę mógł się tym zająć.
Fugos
Obserwowany

Auto: Corsa C
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód