Opel Corsa C, problem z uruchomieniem silnika

Opel Corsa C, problem z uruchomieniem silnika

19 Lut 2016, 16:29

Witam
Mój samochód to Opel Corsa C 1.0 benzyna 60KM.

Dolegliwością mojego auta jest to, że czasem (nie zawsze) odpala się silnik.
Kręcę kluczykiem i raz zapali od razu a czasem dopiero za 10 razem się uruchomi.
Pojawił mi się również błąd P1405, nie pojawia się od razu po uruchomieniu silnika tylko po pewnym czasie oraz kontrolka samochodu z kluczem (taka poniżej kontrolki emisji spalin).
Wymieniłem świece i problem nadal występuje.
Za każdą pomoc dziękuje.
Fugos
Obserwowany

Auto: Corsa C
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Opel Corsa C, problem z uruchomieniem silnika

21 Lut 2016, 15:00

Zacząłbym od sprawdzenia czy jest iskra,typowe słabości tego silnika poza tym,to zawór EGR,bardzo marnej jakości łańcuch rozrządu,przepustnica podatna na zabrudzenia.Zacznij od sprawdzenia czujnika położenia eału.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Opel Corsa C, problem z uruchomieniem silnika

21 Lut 2016, 20:37

Dzięki za pomoc. W tygodniu nie będę miał czasu, więc dopiero w piątek będę mógł się tym zająć.
Fugos
Obserwowany

Auto: Corsa C
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring
    Szpiegowski film z testów Toyoty Supry na torze Nurburgring. Tył auta przypomina koncepcyjny supersamochód Toyota FT-1. Premiera flagowego auta sportowego Toyoty jest przewidywana na 2018 r., rok po debiucie ...
    Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna? Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna?
    Wytworzenie momentu napędowego to dopiero połowa sukcesu samochodu – moment ten trzeba jeszcze przenieść na koła. By odbywało się to efektywnie i komfortowo, ŠKODA opracowała szeroką ofertę układów napędowych oraz skrzyń ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rock Star - Monster Truck, 6
      Porównanie: Chevrolet Spark I, Ford Ka I, Hyundai Atos Prime, Opel Agila I, Renault Twingo I
      Infiniti fx37 - wnętrze
      Allegro Power 2008