Opel Corsa D 1.2 2007- problem z odpalaniem

Opel Corsa D 1.2 2007- problem z odpalaniem

24 Lip 2014, 22:17

Witam. Proszę o pomoc w sprawie auta. Gdy pierwszy raz odpalam auto rano, silnik pracuje "kulawo" - jakby na trzy świece; obroty są poniżej 900. Wciskając pedał gazu samochód nie wchodzi na prawidłowe obroty, auto nie ma mocy - nie mogę wyjechać z garażu. Po dłuższym rozgrzaniu silnika samochód wchodzi na prawidłowe obroty i mogę już wyjechać z garażu. W trakcie nawet krótkiej jazdy po mieście zapala się lampka kontrolna silnika - kiedy kontrolka miga, samochód automatycznie traci moc, natomiast kiedy świeci stale to można jechać. Po natychmiastowym wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu kontrolki gasną i na krótki czas można kontynuować jazdę. Wymieniłam świece zapłonowe na nowe bo myślałam że to ich wina, jednak problem istnieje nadal :( Dodam także, że auto posiada instalację sekwencyjną LPG. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
honoratka86
Nowicjusz

Auto: Opel Corsa D

Re: Opel Corsa D 1.2 2007- problem z odpalaniem

28 Lip 2014, 09:25

Podłączysz pod kompa to się dowiesz co do naprawy. Prawdopodobnie coś z zapłonem. Jakiego koloru miga kontrolka i co to jest za kontrolka? Check engine?
Ostatnio edytowany przez kamil638, 28 Lip 2014, 17:56, edytowano w sumie 1 raz
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

28 Lip 2014, 15:43

Auto było u mechanika podłączane kilkakrotnie pod komputer jednak nic nie wykazało, mechanik uważał że wszystko jest w porządku. Raz ponoć zapaliła mu się tylko kontrolka z uszkodzonym modułem zapłonowym ale zignorował to bo "zapaliła się tylko jeden raz". Kontrolka jest koloru pomarańczowego i oznacza wg instrukcji: LAMPKA KONTROLNA SILNIKA. Pozdrawiam
honoratka86
Nowicjusz

28 Lip 2014, 18:02

Lepiej pojechać do drugiego mechanika i zweryfikować to. Może to być kwestia połączenia z modułem. Polecam kupić preparat do czyszczenia styków, popryskać na wszystkie styki modułu wcześniej można sprawdzić stan tych styków. Do czyszczenia wtyczki rozłączać, cała operacja oczywiście z wyłączonym zapłonem.
Czynność nie zaszkodzi a może naprawić usterkę.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

28 Lip 2014, 22:11

Witamy, jeśli w samochodzie podczas wystąpienia usterki zapala się kontrolka (usterki silnika lub w przypadku Opla kontrolka z kluczem) to zapewne w pamięci sterownika silnika zarejestrowany został błąd, który po odczytaniu na urządzeniu diagnostycznym pomoże ukierunkować naprawę. To na pewno sposób szybszy od sprawdzania podzespołów po kolei.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

29 Lip 2014, 20:03

Witam ponownie. Mam także problem z gazem. Podczas jazdy zapala się kontrolka od silnika i auto traci moc, zapala się również kontrolka od katalizatora. Gdy auto wyłączę i włączę ponownie to na krótki (czasem dłuższy)czas jest ok a potem znowu ten sam problem. Według pojemności gazu w butli pozostało 10 litrów, a auto na wskaźniku pokazuje że gazu nie ma, po czym automatycznie przełącza się na benzynę (pomimo tego że gaz jest w butli wg moich obliczeń i sprawdzenia stanu na stacji benzynowej). Gdy tankuję do pełna gaz, auto tez nie chce się przełączyć na gaz bo wg auta gazu nie ma - świeci się czerwona kontrolka oznaczająca brak gazu. Ponadto auto w cyklu mieszanym spaliło 8 litrów na 100 km - czy to możliwe??? :( Ponownie proszę o pomoc i ponownie z góry dziękuję :)
honoratka86
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprawdź swoje punkty karne online Sprawdź swoje punkty karne online
    Ministerstwo Cyfryzacji w ramach systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców udostępniło nową, wygodniejszą metodę sprawdzenia punktów karnych jakie mamy na swoim koncie za wykroczenia w ruchu drogowym. ...
    Koncepcyjny Nissan Resonance Koncepcyjny Nissan Resonance
    Śmiała wizja Nissana dotycząca przyszłości crossoverów staje się rzeczywistością za sprawą europejskiego debiutu innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Resonance. Model Resonance, który został stworzony przez ...

• Re: Opel Corsa D 1.2 2007- problem z odpalaniem

29 Lip 2014, 22:08

To będzie pewnie do wymiany czujnik, który działa tak jak pływak w baku paliwa. Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale chętnie bym się dowiedział.
    kamil638
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

08 Lip 2015, 20:33

Witam mamtaki sam problem jak honoratka, wie ktos co to moze byc?
    Bumbl3bee
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 02 2013
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Corsa D
    Silnik: 1.2 85KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

• Warto przeczytać
    • Vw Bora