Opel Corsa D 1.3ctdi 2008 - Auto nie odpala za drugim razem.

Opel Corsa D 1.3ctdi 2008 - Auto nie odpala za drugim razem.

27 Lut 2014, 11:56

Witam Serdecznie

Problem dotyczy Opla Corsy D 1.3 cdti z 2008 roku z przebiegiem 115kkm
A mianowicie... Auto z pierwszym razem... np rano po nocy odpala bez najmniejszych problemów i działa potem jak przysłowiowy 'zegarek'... natomiast gdy tylko zgaszę silnik to już go ponownie nie odpalę... I zaznaczam tutaj że nie ma to znaczenia czy silnik działał 10 sekund czy godzinę... Auto musi wtedy postać nieruszane przez około 1-2 h i sytuacja się powtarza... odpala za pierwszym razem bez problemów i po zgaszeniu już ponownie nie odpala... słychać przy tym jak gdyby 'chciał a nie mógł'

Problem narastał stopniowo a mianowicie ok 2 miesięcy temu czasami auto nie chciało odpalić ale po kilku próbach odpalał i nie było problemów przez następnych kilka dni... Problem z odpalaniem nasilał się z czasem aż doszło do obecnego stanu.

Przez ostatnie 2 miesiące zostały w aucie wymienione : wszystkie 4 wtryski, pompa wtryskowa, czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej, dwukrotnie filtr paliwa oraz dwukrotnie świece zapłonowe.

Dodam jeszcze tylko że Auto było podłączane do komputera chyba z 15 razy... najśmieszniejsze jest to, że nie ma żadnych błędów :/
Na początku był tylko błąd wskazujący na świece ale po wymianie już się nie pokazuje. Auto świeżo po serwisie... nowe filtry i płyny.

Poniżej link do filmu na YT przedstawiającego dokładnie opisywany problem. Na filmie auto jest odpalane dzisiaj rano po raz pierwszy tego dnia.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.
mcrazy
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 12 1983
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A6 C6 Le Mans
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

Re: Opel Corsa D 1.3ctdi 2008 - Auto nie odpala za drugim razem.

28 Lut 2014, 11:44

Moim zdaniem coś się dzieje na listwie wtryskowej. Są jakieś zakłócenia w ciśnieniu paliwa. Czy to pompa..? Ciężko stwierdzić. :) Założę się ,że jest spora różnica w ciśnieniu przy pierwszym odpaleniu w stosunku do drugiego .
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

03 Mar 2014, 08:55

Witamy, przede wszystkim przy ponownym odpalaniu trzeba skontrolować ciśnienie na listwie CR. Jeżeli będzie ono za niskie to oczywiście silnik nie odpali. Należy to zrobić aby wiedzieć w jakim kierunku kierować naprawę.
Po sprawdzeniu ciśnienia warto skontrolować sygnały z czujników położenia wału czy wałka rozrządu.
AutoConrad
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

18 Mar 2014, 17:51

UPDATE...

Jako że nawał pracy nie pozwalał na zajęcie się Corsą to minęło troszkę czasu.

Wczoraj troszeczkę pogrzebałem i oto spostrzeżenia.

Ciśnienie na listwie podczas odpalania ok 3,8 - 4,3 bary... podczas pracy ok 3,5 bara ale na wolnych obrotach po pewnym czasie spada do 2,8-3 bara i się utrzymuje.
Podczas próby odpalania kiedy nie chce zapalić ciśnienie nie zmienia się.

Podmieniłem czujniki położenia wału oraz położenia wałka rozrządu i nic to nie dało.

Natomiast zauważyłem, że kiedy silnik pracuje i na chwilkę dodam gazu (do około 3-4k obr.) tuż przed zgaszeniem go, to odpali za każdym razem. Tylko przed każdym zgaszeniem muszę dodać gazu... Jeśli tego nie zrobię problem się pojawia i nie mogę go odpalić przez co najmniej następne 2 godziny.
mcrazy
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 12 1983
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A6 C6 Le Mans
Silnik: 2.0 TDI
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

20 Maj 2014, 09:54

dołączę się do tematu, bo również mam Opla z podobnym problemem - Astra 1,4 z 1997 r.

rano oraz po dłuższej przerwie (2 godz. i więcej) od zgaszenia odpala dobrze, za pierwszym razem, kłopot jest gdy odpalę rano, podjadę 10 km na przykład aby zatankować przed dłuższą trasą - wtedy zapalić jest dużo trudniej, łapie za 3-4 razem i z trudem osiąga normalne obroty zaraz po odpaleniu, tak jakby nie podawana była benzyna, jeśli już się ustabilizuje praca silnika, to jadę dalej

najgorzej jest zrobić krótką trasę przed zgaszeniem, zgasić i chcieć jechać dalej, trzeba trochę popiłować aby uruchomić i w dodatku trzeba jeszcze pedałem gazu pompować paliwo przy tym uruchamianiu, problemu nie ma jeśli przejedzie się dłuższą trasę (tak co najmniej 50 km) to wtedy gaszę, odpalam i jadę dalej

w czym może być problem? mechanik ze mnie żaden, tylko użytkownik, wygląda mi to jednak na coś takiego, że paliwo nie jest podawane no i nie chce odpalać, czy wymiana pompy paliwowej to droga sprawa no i czy można wymieniać samą pompę paliwa, czy trzeba to robić razem z całym zbiornikiem?

Astra jest w gazie jeśli to ma znaczenie, ale odpalam na benzynie
BP321616
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

20 Maj 2014, 14:01

Nie wykluczone że tu nie brak paliwa a jego nadmiar poprzez zassanie dodatkowo gazu z parownika. Następuje zalanie silnika i utrudniony rozruch i jego niestabilną pracę do momentu przepalenia nadmiaru paliwa. Tak się może dziać w instalacjach gazowych I i II-giej generacji. Tutaj w Twoim pytaniu jednak nie ma pewności co do przyczyn bo podajesz bardzo mało informacji technicznych odnośnie auta i instalacji.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer
    Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, ...

• Re: Opel Corsa D 1.3ctdi 2008 - Auto nie odpala za drugim razem.

20 Maj 2014, 14:14

astra 1.4 8V z 1997, gaz założony w 2003 nie sekwencja, nie wiem czy to I czy II generacja instalacji gazowej
    BP321616
    Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

20 Maj 2014, 15:34

Przez parę dni zapomnij o używaniu gazu . Najlepiej na ten czas zakręć zawór na butli. Poza tym odłącz na parę minut akumulator. Pojeżdzij na samej benzynie. Jeśli sytuacja się poprawi lub nawet problem ustąpi to nie widzę innego wyjścia jak azymut do gazownika.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Typ: Kombi

21 Maj 2014, 07:29

Jedziesz kawałek,to jedź na benzynie. Zgaszenie niedogrzanego silnika na gazie ,zawsze takie zjawisko wywoła. Temperatura płynu chłodniczego ,musi zrównoważyć ogrzanie zmrożonego przez lpg reduktora. Swoją drogą...po 10 km to silnik powinien być już całkowicie rozgrzany więc może warto sprawdzić termostat chociaż akurat jego wymiana w takiej Astrze jak twoja jest pewnym problemem ze względu na umiejscowienie pod obudową rozrządu z boku silnika.
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
    Silnik: 114 KM,

31 Mar 2016, 13:41

Witam... i serdecznie pozdrawiam... mam ten sam problem od kilku miesięcy... posiadam Opla Corsa D 1,3 CDTI 66kW 90KM jestem totalnie załamany bo wydałem już prawie 600stów i Nic. Wymieniłem czujnik zawór pompy paliwa bo był mokry jak nie wykręcona szmata, również zawór czujnik turbiny bo niby tak pokazywał Komputer w Serwisie Opla w Niemczech. I dalej jestem w ciemniej D.... jeśli panowie opisywaliście ten problem i doszliście do tego co bylo Bardzooo proszę o odkrycie tej tajemnicy :( bo chyba strzelę sobie w łeb lub kolano : ( :( :(
    adamcorsa
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 02 1982
    Przebieg/rok: 12tys. km
    Auto: Opel Corsa D
    Silnik: 1,3 CDTI 66kW 90KM
    Rok produkcji: 2008

• Warto przeczytać
    • Master Truck