Opel Frontera? Honda HRV? Rav4?

09 Maj 2007, 12:56

Co sadzicie?
Manic
Nowicjusz
 
Posty: 16

09 Maj 2007, 13:27

Frotka lub Ravka. HRV-ka jest zdaje się na 4 osoby rejestrowana.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

09 Maj 2007, 14:35

Bo Ople sa tanie w Anglii, a lwasnie tu jestem:-)

Tylko jak z ta nieszczesna kierownica? Znacie jakies dobre firmy ktore by to zalatwily?
Manic
Nowicjusz
 
Posty: 16

11 Maj 2007, 14:15

Manic napisał(a):Bo Ople sa tanie w Anglii, a lwasnie tu jestem:-)

Tylko jak z ta nieszczesna kierownica? Znacie jakies dobre firmy ktore by to zalatwily?

Polecałbym Ci Frotkę, bo najtańsza zarówno w bieżącym użytkowaniu jak i w serwisie. A komfortem jazdy nie ustępuje pozostałym autkom. No i najłatwiej ją też z całej trójki trochę "uterenowić" (jeśli kiedyś przyjdzie Ci to do głowy, a przyjdzie na pewno :mrgreen: )...

Wszędzie są warsztaty, które się tego podejmą... Musiałbyś określić gdzie to w kraju chcesz zrobić (geograficznie), to na pewno ktoś Ci poda sprawdzonych fachowców. W Krakowie znam dwóch, którym bym to zlecił z czystym sumieniem... Nie są najtańsi, ale autem przez nich zrobionym nie bałbym się jechać, a bezpieczeństwo chyba najważniejsze... ;)
Ostatnio edytowany przez fourup, 11 Maj 2007, 14:26, edytowano w sumie 1 raz
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

11 Maj 2007, 14:23

A-ha! Dla jasności - ja takich rzeczy nie wykonuję, nie jestem też w ogóle mechanikiem i nie pobieram żadnej prowizji od zleceń u mechanika, którego komuś poleciłem. Jestem handlowcem w firmie, a "po godzinach" zajmuję się też czymś zupełnie innym, również nie związanym z mechaniką (praca na komputerach)...

Piszę to, bo kiedyś jeden z Forumowiczów zarzucił mi - bo wykasowałem z Jego postu kryptoreklamę jednego z warsztatów w Opolu - że to moja konkurencja jest i kierował mną tylko ślepy amok zabijania konkurentów i chęć pomnażania moich pieniędzy...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

11 Maj 2007, 18:19

Dzieki!

Krakow niedaleko, wiec namiary chetnie wezme. Bo Wroclaw moim miastem jest :lol:
Manic
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost
    W Toyocie Hilux wzmocnione mogą być obydwa silniki Diesla, tj. 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Ten pierwszy zyskuje 23 KM mocy (do 167 KM), oraz 67Nm momentu obrotwego (do 410 Nm). Silnik 3.0 D-4D w Hiluxie Powerboost będzie rozwijał ...

11 Maj 2007, 20:43

fourup napisał(a):A-ha! Dla jasności - ja takich rzeczy nie wykonuję, nie jestem też w ogóle mechanikiem i nie pobieram żadnej prowizji od zleceń u mechanika, którego komuś poleciłem. Jestem handlowcem w firmie, a "po godzinach" zajmuję się też czymś zupełnie innym, również nie związanym z mechaniką (praca na komputerach)...


A świstak siedzi i zawija.... :mrgreen:

A tak na poważnie to przecież nie musisz się tłumaczyć, zasadą forum jest brak komercji i reklamy, jak ktoś tego nie rozumie to ciąć, ciąć, ciąć.. :lol:

Ravka i HRV są typowymi SUV-ami, Frotka terenówką. Jeśli szukasz dupowozu tylko po czarnym to bierz toykę, jeśli masz w planach zjechać czasem w lasy i pola to opel będzie lepszy.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

12 Maj 2007, 11:16

Dzieki!
W sumie komfort na szosie jest wazny bo mam dlugie dystansy w planach. A okazyjnie w las wjechac lubie, do tego zima i gorki :)

CRV jest oblednie drogi, moze HRV?

A jak do tego sie ma mitsubishi?
Manic
Nowicjusz
 
Posty: 16

12 Maj 2007, 13:40

Pisałem Ci, że HRV i Rav to typowe suvy, więc w teren się nie nadają. CRV też do nich należy. O Frotce nie będę się powtarzał. :wink:

Mitsubishi Pajero podobnie jak Frontera, i w teren i na szosę.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

14 Lip 2007, 22:57

...a KIA Sorento? To już terenówka czy SUV?
BlackSmith
Nowicjusz
 
Posty: 15

15 Lip 2007, 16:58

KIA Sorento to też raczej SUV niż terenowe auto Toyta RAV4 to nie auto tylko auto uważane za raczej kobiece wozidło przynajmniej taka panuje opinia. HRV i CRV to także SUV a nie pełnowartościowe auta terenowe choć w terenie raczej dały by sobie radę. Jeżeli jednak szukasz samochodu terenowego z prawdziwego zdarzenia które sprawdzi się i na asfalcie jak i w terenie to najlepszym wyjściem byłoby albo TOYOTA LandCruiser albo MITSUBISHI Pajero
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych

12 Lis 2007, 19:53

A moze Mitsubishi Pajero albo grand Vitare
Reptile
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Września