OPEL INSIGNIA 1.8 benzyna, w przyszłości lpg. Proszę o rady!

OPEL INSIGNIA 1.8 benzyna, w przyszłości lpg. Proszę o rady!

21 Kwi 2015, 13:23

Witam.

Interesuje mnie Opel Insignia 1.8 benzyna, chcę go kupić jako auto rodzinne, rodzina 4 osobowa, trasy krótkie, roczny przebieg około 10-12 tys. km. Trasy średnie(150 km - 200 km) może z 2 razy w roku, trasy długie też może z raz w roku wyskok do Niemiec (1000 km w jedną stronę).
Chciałbym to autko kupić i zamontować instalację lpg. Na gazie jeżdżę już około 12 lat i uważam, że jest to super sprawa i mam do Was prośbę o informacje:

Czy silnik 1.8 w insigni nie ma problemów przy inastalacji lpg ?
Czy insignia sprawdzi się jako auto rodzinne (z tyłu by siedziała dwójka dzieci mają 140 cm i 150 cm wzrostu).

Nie chcę disla, bo co chwilę słyszę na temat disli złe opinie, a to jakiś filtr cząsteczek stałych siada, a to inne jakieś tam rzeczy.

Proszę, doradźcie mi co do Opla Insignia 1.8 benzyna, znalazłem z roku 2009 77 tys km przejechane od prywatnego właśćicela, który jest drugim właścicielem tego autka, cena 43000 zł.

Bardzo mi się to auto podoba i żonie też, ale czytam o nim już od jakiegoś czasu, opinie różne i bardzo dobre i średnie, czasem dośc negatywne, ale czytam o autach już od dośc dawna, i w sumie, ludzie na każde auta narzekają i chwalą je, obojętnie jakiej marki, przejrzałem dużo artykułów, i każda marka samochodu jest i chwalona i ganiona.

Chcę kupić auto, którym pojeżdżę conajmniej z 5 lat, auto nie awaryjne i stosunkowo tanie w eksploatacji,, nie chcę non stop odwiedzać tylko serwisy naprawcze, chcę go przerobić na gaz lpg, i ma to być auto dla 4 osób, 2 dorosłych i 2 dzieci, aktulnie użytkuję lanosa sedan, więc podejrzewam, że przesiadka na insignie to będzie dla mnie kosmos pod względem komfortu.

Wszystkie rady i opinie są mile widziane !
michal22
Obserwowany

Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: daewoo lanos
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: OPEL INSIGNIA 1.8 benzyna, w przyszłości lpg. Proszę o rady!

21 Kwi 2015, 16:57

Silnik do gazu jak najbardziej się nadaję. Był on nawet montowany w salonie do modeli Chevroleta z tym silnikiem. Sprawuje się bezproblemowo, spalanie ok 11-12l lpg w mieście w trasie poniżej 10l (dane z Orlando 1.8 lpg). Insignia 1.8 mimo tych 140 KM będzie strasznym mułem. Ten motor jako tako się zbiera dopiero przy 5 tys obrotów. Jeżeli to będzie przesiadka z lanosa to pod względem komfortu, przestrzeni to będzie kolosalna zmiana, ale np Lanos 1.6 będzie bardziej dynamiczny.
mazur93
Początkujący

Prawo jazdy od: 05 12 2011
Auto: Renault Scenic II
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006