Opel Insignia czy Ford mondeo mk4

Opel Insignia czy Ford mondeo mk4

22 Mar 2016, 01:59

Tak jak w temacie. Przymierzam sie do zmiany auta, jeszcze moze nie teraz, ale gdzies tak na wakacje ale juz sie rozgladam i caly czas mam wątpliwości, na ktorego sie lepiej skusic. Waham sie miedzy fordem mondeo a oplem insignia koniecznie w hatchbacku. Oba mi sie podobaja chociaz musze przyznac ze stylistycznie chyba bardziej opstawialbym na opla, ma w sobie to cos co przykowa moja uwage, ale zastanawiam sie poprostu czy rzeczywiscie jest tak ciasny jak mowią?? Mowa tu o rodzinie z dwojka dzieci (5 i 2 lata). Wybralbym opla, ale nie chce ze by sie pozniej okazalo ze bede zalowal bo jest niewygodny, niekomfortowy, no i przedewszystkim za ciasny dla roziny.

Mowa tu o roczniku gdzies tak 2010
Mysle ze diesel, bo dosc sporo jezdze w zwiazku z tym ze pracuje w niemczech wiec 2 razy w miesiacu trasa POLSKA - NIEMCY
Co do silnika to w sumie jeszcze sie nie zastanawiałem
Nie wiem tez ile w tym prawdy ale slyszalem ze insignia bywa bardziej awaryjna od forda i naprawy drozsze
Samochod raczej bede kupowal tutaj w Niemczech z racji tego, że tu pracuję a chce kupić samochód na raty.
Kazda opinia sie przyda :)
plosik1989
Początkujący

Prawo jazdy od: 30 04 2009

Re: Opel Insignia czy Ford mondeo mk4

22 Mar 2016, 19:04

Mondeo mk4 to moja była służbówka, a Insignią jeżdżę obecnie. Mondeo mk4 jest według mnie fajniejszym autem, bardziej precyzyjny układ kierowniczy, świetne zawieszenie dające dużo frajdy z jazdy, obszerniejsze wnętrze, no i jest tańsze niż Insignia. W Insignii trochę wariuje elektronika, no i poza wyglądem i dobrym wyciszeniem niczym specjalnie się nie wyróżnia. Gdybym kupował auto dla siebie z tych dwóch wybrałbym Mondeo :ok:
łysy30
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 i-vtec 140KM
Paliwo: Benzyna

24 Mar 2016, 01:34

Może jakieś jeszcze propozycje oprucz Opla i Forda??

Parametry na których mi zależy

- klasa średnia D
- Hatchback (zależy mi na wiekrzym bagazniku a Kombi odpada wiec zostaje Hatchback)
- mysle ze Diesel
- atrakcyjny wygląd
- fajnie by bylo gdy by byl w miare oszczedny i malo awaryjny (wiadomo, nie ma idealow)

Z Hatchbackow i z tej klasy to kojarze przedewszystkim Opla insignie i forda mondeo. Inne to sa zazwyczaj tylko sedany albo kombi. Wiec jesli macie inne rownie ciekawe propozycje, podzielcie sie :)
plosik1989
Początkujący

24 Mar 2016, 05:54

Podaj budżet jakim dysponujesz.
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Mar 2016, 07:08

Bez budżetu nic nie poradzimy
Mam nadzieje, że co do rocznika masz na myśli świeży wygląd
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 56
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

24 Mar 2016, 11:35

Auto będe kupował w Niemczech więc tak do 10 tys euro (40 tyś zł).
plosik1989
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia? Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia?
    Wjazd na ośnieżone i oblodzone wzniesienie może być niebezpieczny. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, ale wielu kierowców rozumie to jako wolne podjeżdżanie pod górę. Jednak w tym przypadku przy zbyt ...
    Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora? Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora?
    Zima to najtrudniejsza pora roku dla naszego samochodu szczególnie jeżeli trzymamy go pod tzw. chmurką. Co zrobić jeżeli nie uda nam się uruchomić auta przy pomocy własnego źródła prądu jakim jest akumulator? ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili