Opel insignia sprzęgło dwumasowe

14 Paź 2014, 11:09

Witam, jeżdżę bezproblemowo już kilka miesięcy , ale ostatnio przydarzyła mi się taka historia: Wjechałem w w nocy w jak się potem okazało rozkopaną drogę i zwolniłem no i auto utknęło, aż osłona silnika oparła się na piachu. Przy próbie ruszenia do przodu czy do tyłu samochód zachowywał się bardzo dziwnie , mianowicie przy puszczeniu sprzęgła silnik jakby tracił moc. Nie było słychać ani kręcenia się kół ani obroty nie wzrastały tylko silnik tracił moc i obroty aż do zgaśnięcia i samochód nie chciał ruszyć. PO trzeciej próbie gdy dodałem wiecej gazu czuć było tylko smród przypalonego sprzęgła. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem , bo zawsze albo koła kręciły się w miejscu albo samochód wyjezdzął, a tu po prostu gasł i przypalało się sprzęgło.Czy to moze wskazywać na zużycie sprzegła?
LeszekEl
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 4- 4- 0
Auto: OPEL insignia

20 Paź 2014, 13:23

A teraz jak się zmieniają biegi..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Paź 2014, 14:49

tak jak wcześniej, ogólnie to od początku sprzegło dziąłało jakoś inaczej niż w innych moich samochodach, jakby z poślizgiem i szarpnięciem.. ale się przyzwyczaiłem.
Może problem był z tym ruszaniem w tym że dopiero za ostatnią próbą wyjechania wyłączyłem system antypoślizgowy. Myślę ze to ten system blokował kręcenie się kół w miejscu i zmniejszał moc silnika.
LeszekEl
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 4- 4- 0
Auto: OPEL insignia

20 Paź 2014, 23:39

Czyli wszystko wróciło do normy?
Jeśli tak,to użytkuj spokojnie auto i obserwuj jakiekolwiek symptomy innej pracy opisywanych układów i mechanizmów.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...
    Silnik 1UR-FSE
    Turbodoładowaniem nie dysponuje natomiast 4,6-litrowy silnik 1UR-FSE. Tę jednostkę Lexus również montował pod maską swoich największych i najbardziej komfortowych limuzyn. W latach 2006-2017 motor był dostępny w modelu ...