Opel insignia sprzęgło dwumasowe

Opel insignia sprzęgło dwumasowe

14 Paź 2014, 11:09

Witam, jeżdżę bezproblemowo już kilka miesięcy , ale ostatnio przydarzyła mi się taka historia: Wjechałem w w nocy w jak się potem okazało rozkopaną drogę i zwolniłem no i auto utknęło, aż osłona silnika oparła się na piachu. Przy próbie ruszenia do przodu czy do tyłu samochód zachowywał się bardzo dziwnie , mianowicie przy puszczeniu sprzęgła silnik jakby tracił moc. Nie było słychać ani kręcenia się kół ani obroty nie wzrastały tylko silnik tracił moc i obroty aż do zgaśnięcia i samochód nie chciał ruszyć. PO trzeciej próbie gdy dodałem wiecej gazu czuć było tylko smród przypalonego sprzęgła. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem , bo zawsze albo koła kręciły się w miejscu albo samochód wyjezdzął, a tu po prostu gasł i przypalało się sprzęgło.Czy to moze wskazywać na zużycie sprzegła?
LeszekEl
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 4- 4- 0
Auto: OPEL insignia

Re: Opel insignia sprzęgło dwumasowe

20 Paź 2014, 13:23

A teraz jak się zmieniają biegi..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Paź 2014, 14:49

tak jak wcześniej, ogólnie to od początku sprzegło dziąłało jakoś inaczej niż w innych moich samochodach, jakby z poślizgiem i szarpnięciem.. ale się przyzwyczaiłem.
Może problem był z tym ruszaniem w tym że dopiero za ostatnią próbą wyjechania wyłączyłem system antypoślizgowy. Myślę ze to ten system blokował kręcenie się kół w miejscu i zmniejszał moc silnika.
LeszekEl
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 4- 4- 0
Auto: OPEL insignia

20 Paź 2014, 23:39

Czyli wszystko wróciło do normy?
Jeśli tak,to użytkuj spokojnie auto i obserwuj jakiekolwiek symptomy innej pracy opisywanych układów i mechanizmów.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych
    Specjalnie dla Was przygotowaliśmy porównywarkę pod nazwą "Okazje" na której znajdziecie produkty związane z motoryzacją w najlepszych cenach. Opony, felgi, kosmetyki samochodowe, nawigacje, rejestratory jazdy, ...
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rage-Race 2010
      BMW E30 kombi, lotnisko, drift
      Targi Motor Show Poznań
      Zardzewiała Garbata Warszawa