Opel Omega B V6 czy Opel Vectra B V6

Opel Omega B V6 czy Opel Vectra B V6

12 Maj 2012, 14:38

Witam
Zamierzam sprawić sobie nowy samochód. Do tej pory jeździłem Oplem Kadettem 1.6 w benzynie. Jak na auto za 500 zł spisywał się super. Całą zimę odpalał bez zająknięcia a stał pod chmurką. Ale do rzeczy, moje typy to Opel Vectra B 2.5 V6 i Opel Omega B 2.5 lub 3.0 V6. Nigdzie nie znalazłem takiego zestawienia dlatego pytam tutaj. Czytałem trochę o Omedze i dowiedziałem się że silnik 3.0 będzie lepszy od 2.5 a spalanie nie znacznie większe. Dodam jeszcze że oba samochody będą na gaz. Mój maksymalny budżet to 7000 zł. Które auto polecicie, będzie wygodniejsze, lepiej wyposażone (w tej cenie), mniej spali i oczywiście awaryjność.

pozdrawiam
BumBleBee
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 03 2011
Auto: VW Golf MK4
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Opel Omega B V6 czy Opel Vectra B V6

12 Maj 2012, 15:28

Vectra mniej spali bo jest dużo lżejsza. Omega to wielka krowa, masa grubo ponad 1,5 tony :D Omega jednak jest samochodem o klasę wyższym więc będzie lepiej wyposażona i wygodniejsza, no i ma napęd na tył czyli powinna lepiej jeździć. Awaryjność mi się wydaję że jest podbna może trochę lepiej będzie w Vectrze, bo tam jet mniej gadżetów które mogą się posuć.
mazur93
Początkujący

Prawo jazdy od: 05 12 2011
Auto: Renault Scenic II
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 2006

12 Maj 2012, 15:34

co do komfortu potwierdzam w omedze jest lepiej :)
spandau
Początkujący

Miejscowość: Berlin
Prawo jazdy od: 14 09 2007
Auto: BMW e46
Silnik: 330Ci
Typ: Sport/Coupe

12 Maj 2012, 15:44

Chyba ten 2.5 v6 jest awaryjny, to trzeba by było sprawdzić na jakimś forum Opla b A w porównaniu podobnie jak poprzednicy jestem za Omegą... lepsze wykonanie , napęd na tył to plusy. Wiadomo oszczędny nie będzie, ale jak ma być w gazie jak piszesz to tragedii nie będzie.
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

12 Maj 2012, 15:46

Ciężki wybór, Vectrom miałem okazję kilka razy się przejechać w Omedze tylko siedziałem i faktycznie miejsca jest sporo. Nie ukrywam że napęd na tył też mnie strasznie kusi. A co możecie mi powiedzieć o tych silnikach 2.5 v6 i 3.0 v6 w omedze?? Prawda to że 3 litry będą lepsze od 2.5 i co z tym spalaniem?? I jeszcze pytanie o skrzynie w Omedze, przy 3.0 jest skrzynia manualna?? Spotkałem same automatyczne w których spalanie też idzie w górę i jeszcze jak się zepsuje to lipa straszna, prawda to czy nie??

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

NITRO

Będzie w gazie ale jak czytałem to omegi potrafią spalić nawet 18 l. a zimą ktoś pisał że nawet 22l. gazu czyli +/- 65zł/100 km. W kadecie za 50zł przejeżdżałem ok 110 km. Dużo nie jeżdżę dlatego wolę zzalać trochę więcej a porządnie się przejechać niż płacić grosze a bujać się jak hulajnogą ale są pewne granice
BumBleBee
Nowicjusz

12 Maj 2012, 16:04

Znajomy ma omegę 3.0 w gazie i spalanie na poziomie 15l na 100 oczywiście wiele zależy od kierowcy. Skrzynie ma automatyczną.
spandau
Początkujący

Miejscowość: Berlin
Prawo jazdy od: 14 09 2007
Auto: BMW e46
Silnik: 330Ci
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    Potrzebna edukacja na temat systemów bezpieczeństwa czynnego Potrzebna edukacja na temat systemów bezpieczeństwa czynnego
    Producenci samochodów przewidują, że w ciągu najbliższych lat na rynku pojawią się zaawansowane systemy zautomatyzowanego prowadzenia o znacznie szerszym działaniu niż obecnie. Jednak nowe badania pokazują, że wielu ...

• Re: Opel Omega B V6 czy Opel Vectra B V6

12 Maj 2012, 16:18

Myślę, że właśnie koło 15l gazu spali przy takiej jeździe mieszanej a w trasie mniej... a to 22 to mogło być już wspomnienie po Omedze lub instalacja na śrubę z wielkim przebiegiem :D oczywiście jak będzie gaz w podłodze to spalanie rośnie :D
    nitro
    Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

12 Maj 2012, 16:39

Spalanie jeszcze przeżyje ale ciekawi mnie ta skrzynia, nigdy nie miałem styczności z automatem, jak wygląda sprawa ewentualnych napraw, czy dużo więcej spali?? I czy nie jest zbyt "nudno" podczas jazdy??
    BumBleBee
    Nowicjusz

12 Maj 2012, 17:32

Kolega miał Omege 3.0 MV6 w manualu i brała mu 13-14l lpg,ogólnie na auto nie narzekał ale miał za dużo mocy i rozbił :mrgreen:
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: jest kilka ;)

12 Maj 2012, 18:06

Opel Omega B jest bardziej komfortowy, to limuzyna, od opla, ale limuzyna... konkurencja bmw 5 i mercedesa klasy E.. komfort + 3.0 coz moze byc lepszego :)
    omega sie troche psuje, ale ceny czesci nie kosztuja tyle co do bmw.
    3.0 + manual (ciezko znalesc) ma naprawde dobre osiagi +/- 7sec.
    Skoro bedziesz rzadko jezdzil, to roznica 2 litrow chyba nie bedzie odczuwalna, ale za to jaki fun :)
    ps
    silniki 2.5 i 3.0 sa praktycznie takie same (roznica w pojemnosci)
    automat w omedze, troche ja zamula, ale dalej jest to auto, co potrafi. :mrgreen:

coz.. oba auta rdzewieja, oba daja fun,
    ale coz moze byc lepszego od wejscia bokiem omega.. :D
    MaroLBN
    Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 2001

12 Maj 2012, 18:40

MaroLBN napisał(a):Opel Omega B jest bardziej komfortowy, to limuzyna, od opla, ale limuzyna... konkurencja bmw 5 i mercedesa klasy E.. komfort + 3.0 coz moze byc lepszego :)
    omega sie troche psuje, ale ceny czesci nie kosztuja tyle co do bmw.
    3.0 + manual (ciezko znalesc) ma naprawde dobre osiagi +/- 7sec.
    Skoro bedziesz rzadko jezdzil, to roznica 2 litrow chyba nie bedzie odczuwalna, ale za to jaki fun :)
    ps
    silniki 2.5 i 3.0 sa praktycznie takie same (roznica w pojemnosci)
    automat w omedze, troche ja zamula, ale dalej jest to auto, co potrafi. :mrgreen:

coz.. oba auta rdzewieja, oba daja fun,
    ale coz moze byc lepszego od wejscia bokiem omega.. :D

Raczej na pewno wybiorę Omegę, jutro kopsnę się na giełdę, może się przejadę, zobaczymy. Nie wiem jeszcze co z tą skrzynią. Jakoś tak automat mnie nie przekonuje, mam dziwne wrażenie że jest delikatna i trzeba z nią jak z jajkiem i jeszcze ewentualne koszty naprawy. Do tego też słyszałem że trochę zamulają to auto i jeszcze więcej palą, jednak ciężko jest znaleźć 3 litrowy silnik z manualną skrzynią.
    BumBleBee
    Nowicjusz

12 Maj 2012, 19:47

Masz racje, a poza tym licz sie z tym ze auto stare to i skrzynia nie 1 swiezosci...(avtomat)
    omege 3.0 w manualu raczej tylko na allegro bo jest ich malo... ale kto wie moze ci sie trafi na gieldzie :)
    MaroLBN
    Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 2001

12 Maj 2012, 20:08

na allegro są 4 sztuki ;) a na giełdę pojadę się tylko zorientować, usiądę, może się przejadę ;) na pewno będę się rozglądał za manualną. Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
    BumBleBee
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Lexus IS-F w nocy
      Dziewczyna i różowy Old Car