Opel Signum który silnik jest lepszy?

Opel Signum który silnik jest lepszy?

31 Gru 2011, 15:58

Witam
Interesuje mnie zakup samochodu marki Opel Signum
poczatkowo myslalem o silniku 3.0 v6 CDTI lub 2.2DTI
Ktory silnik jest lepszy w sensie mniej awaryjny ??
czy ten 2.2 DTI daje sobie rade z tym samochodem ??
a moze lepiej jakis silnik benzynowy ??
Z gory dziekuje za pomoc w wyborze silnika :)
Pozdrawiam
Ja:)
Ja :)
Nowicjusz

Miejscowość: Puck
0

Re: Opel Signum który silnik jest lepszy?

31 Gru 2011, 19:46

Sadząc po silnikach są to Signumy przed liftingiem to 3.0 V jest silnikiem niepolecanym, chyba że lubisz remontować silnik :D, lepsze jest 2.2 DTI 120KM, spróbuj poszukać z 1.9 cdti 120KM, 150KM, i w modelach przed face liftingiem unikaj automatów
kamyl
Aktywny

Miejscowość: SR
Prawo jazdy od: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
1

02 Sty 2012, 13:31

To troche sie zmartwilem bo myslalem wlasnie o automacie ... co z tym automatem jest nie tak ??
mialem na oku samochod z 2004r 3.0 cdti wlasnie w automacie..
Ja:)
Ja :)
Nowicjusz

Miejscowość: Puck
0

03 Sty 2012, 17:59

zapraszam do lektur na forum
Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
kamyl
Aktywny

Miejscowość: SR
Prawo jazdy od: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
0

05 Sty 2012, 19:23

Witam fanów Opla! Chciałem zdementować plotki o silniku 3.0 CDTI . Silnik ma wady, to fakt. Największą są pływające cylindry które potrafią opaść o 0,1mm co w efekcie powoduje wypalanie uszczelki i naprawa jest dość przykra i kosztowna. Saab montuje w tych silnikach grubszą uszczelkę i podobno jest trochę lepiej. Druga sprawa to temat przegrzań. Silnik ma zmniejszoną miskę olejową i tył silnika potrafi się przegrzewać. Pomimo tych wad osobiście zdecydowałem się na zakup signum własnie z tym silnikiem. Wybór był prosty , jeśli się o ten silnik zadba to 500 000 km zrobi się spokojnie bez awarii, ale jeśli ktoś zapomni o kontroli płynu chłodzącego to to opisane usterki ma jak w banku! Trzeba jednak pamiętać że płyn chłodzący jest ważny w każdym silniku. Autko z tą jednostką potrafi jednak dostarczyć wiele miłych doznań. Moje Signum jest w automacie więc przy jeździe ekonomicznej nic się z silnikiem nie stanie , natomiast przy włączonym trybie sport na stałe zalecam częstą kontrolę płynu chłodzącego. Przegrzanie powoduje wzrost ciśnienia i płyn ucieka przez zawór w zbiorniku wyrównawczym. Osobiście lubię czasem sobie ten tryb włączyć, bo frajda z jazdy jest ogromna!! Ze względów ekonomicznych jednak nie jeżdżę tak na co dzień. Mam przejechane 180tys. bez najmniejszej awarii!! Trzymajmy się więc zasady kto dba ten ma i nie bójmy się tych silników!
Yarko
Obserwowany

Prawo jazdy od: 13 03 1991
Auto: signum 3.0 automat
5

19 Kwi 2016, 18:09

Jeżeli diesel to tylko 1.9 że stajni Fiata.Jednostkę 3.0 odradzam zdecydowanie.Mamy w firmie i to jest kompletna pomyłka.Spalanie 7,5/8 litrów.Do wielu napraw trzeba wyjmować lub przynajmniej opuszczać silnik.Do problemów z przegrzewaniem i siadaniem tulei cylindrów dopisać trzeba jeszcze nagminne wycieki oleju zwłaszcza z koła pasowego wału korbowego.Sama wymiana simeringu nie pomaga bo wyciera się koło.Nowe 1500 zł lub trzeba oddać je do obróbki i tulejowania.Do wymiany rozrządu trzeba wyjąć silnik.Do wymiany rozrusznika trzeba zdejmować cześć wydechu.Do wyjęcia skrzyni biegów trzeba wyjąć silnik.Koszty robocizny są ogromne.Radzę omijać z daleka jak nie macie swojego warsztatu.
chicken19
Zaawansowany

0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

• Re: Opel Signum który silnik jest lepszy?

19 Kwi 2016, 18:12

Chicken19 i poszukiwacze zaginionej arki...
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008
    0

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze