Opel signum? opinie... czy warto go kupić?

opel signum? opinie... czy warto go kupić?

24 Sie 2010, 15:29

Witam!!!

Mam nadal problem z zakupem auta. Myślałem o Maździe 6, vectrze C, audi A4 i teraz myślę jeszcze o Oplu Signum.

Zauważyłem że są to nawet fajne trochę sportowe auta. Czy ktoś może ma jakieś opinie na temat tego auta? Czytałem że silnik 2,2 w benzynie nadaje się do zagazowania ale nie direct, są te zwykłe w signum czy tylko w Vectrze? Na allegro wszystkie mają po 155 KM czyli tyle co direct.

Może polecacie jakiś inny silnik? Jest trochę diesli na rynku? Któryś z nich ma dobrą moc żeby nie bać się wyprzedzać i jest stosunkowo nie drogi w utrzymaniu?

pozdrawiam i proszę o odpowiedź
mareczek11400
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

Re: Opel signum? opinie... czy warto go kupić?

24 Sie 2010, 15:38

Może mówię o wyjątkowym pechu moich sąsiadów, ale mają Signuma w dieslu, generalnie to jedna z ich większych motoryzacyjnych porażek (obok innego Opla - Zafiry).

Tylko w przeciągu ostatnich paru miesięcy stało się coś z układem kierowniczym (4tys. zł) oraz przerdzewiał przewód od płynu hamulcowego (już mniej, bo 750zł, ale trzeba było użyć ręcznego żeby go zatrzymać). W poprzednich latach też non stop coś się z nim działo.

Mówię - może po prostu mają wyjątkowo pechowy egzemplarz. Gdyby nie masakryczna awaryjność autko byłoby całkiem miłe - ładne, w miarę wygodne i dynamiczne.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

Re: opel signum? opinie... czy warto go kupić?

24 Sie 2010, 15:41

hmm... no właśnie ciekawe... w sumie myślę że układ kierowniczy i przewody to nie jest coś co się wszędzie sypie więc może to po prostu jakiś dobity egzemplarz ale dzięki za opinię...
mareczek11400
Nowicjusz

24 Sie 2010, 19:44

budzet?
JerzyB333
Stały forumowicz

Miejscowość: ZZZZ

Re: Opel signum? opinie... czy warto go kupić?

25 Sie 2010, 08:14

Signum nie był bity, sprowadzony od "dziadka z Niemiec" z lichym przebiegiem itp, tylko kupiony w warszawskim salonie jako nówka sztuka. Ale wiadomo że na każde 100 dobrych modeli schodzących z linii produkcyjnej przypada 1 spartolony, możliwe że po prostu na taki trafili. Gdyby nie hiperawaryjność autko byłoby całkiem fajne. Poczytaj opinie na autocentrum, tam powinno być więcej o usterkach.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

25 Sie 2010, 08:55

budżet to około 26- 27 tys i też się zastanawiam czy w tej kwocie znajdę coś fajnego
mareczek11400
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów Wymiana oleju w automatycznej i manualnej skrzyni biegów
    Większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję pełni olej w samochodzie. Niestety, choć zazwyczaj pamiętamy o konieczności jego wymiany w silniku, zapominamy o skrzyni biegów. Wciąż ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006