Opel Tigra - opony zimowe

Opel Tigra - opony zimowe

17 Paź 2010, 20:53

Mam pytanie ... czy do opla tigry z 95 roku wejda mi opony : 195/60/15

w tym momencie mam z przodu takie : 195/50/15

Image
mg1989sos
Nowicjusz

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: MG F 1,8 145 KM

Re: Opel Tigra - opony zimowe

29 Paź 2010, 11:57

To zdjęcie faktycznie daje podstawy żeby przypuszczać że jednak nie wejdą. Producent też nie przewiduje takiego rozmiaru, więc może nie warto ryzykować? Jeśli chcesz zmienić rozmiar i mieć wyższy profil, to może 185/55/15? Moja narzeczona ma w Tigrze zimówki w tym rozmiarze, kupowane i zakładane w tym roku (faktem że auto trochę młodsze od Twojego, ale to raczej ma małe znaczenie). Tak więc jakby co to polecam Fuldę Cristal Montero w tym rozmiarze. Zadziała na bank :)
pimpurdan
Początkujący

Miejscowość: Wrocław

Re: Opel Tigra - opony zimowe

04 Lis 2010, 15:08

Nie wejdą, nie ma bata... Ryzykuje zniszczeniem opony i nadkola jeśli zdecydujesz się na taki eksperymet. Więc nie polecam... :D
bborowka
Nowicjusz

Miejscowość: Oleśnica
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zabici bez zaiętych pasów Zabici bez zaiętych pasów
    Aż 50% ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku. Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo podczas ...
    "Samoczyszczący się" samochód Nissana
    Mycie samochodu to niezbyt przyjemna, a w dodatku kosztowna konieczność. W odpowiedzi na to Nissan rozpoczął testowanie innowacyjnej powłoki lakierniczej, do której nie przylega błoto, woda ani zwykły brud. Być może ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006